Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akcja hospicjum

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Akcja hospicjum

Post autor: sepher »

Postaram się streścić o co chodzi:
Generalnie po zwinięciu nagrody na zoobotanice uradziliśmy że zgodnie z polityką pleco oddajemy to gdzieś. Wybór padł na hospicjum dziecięce. Okazało się iż we wro są tylko hospicja domowe, i to nie związane z chorobami nowotworowymi. Rozmawiałem z psychologiem zajmującym się tymi sprawami i dziewczyna powiedziała że akwaria są wspaniałym pomysłem, gdyż poza walorami estetycznymi mogą pomóc w rehabilitacji podopiecznych hospicjów. Wrocławska fundacja hospicjum ma 5 punktów tak więc aby nie było konieczności wyboru któremu hospicjum przekażemy akwa, skombinowaliśmy 5 zestawów ;) (tiaa, nasze zdolności wyłudzania są olbrzymie) i ruszyliśmy do boju. Udało się nam zaciągnąć do współpracy parę firm (roslinyakwariowe, gurami).

Generalnie wygląda to tak:
-Kontakt z fundacją hospicjum,wyjaśniliśmy o co chodzi, dlaczego, jak to ma wyglądać -Fundacja wyposażyła pielęgniarki w zdjęcia i informacje, te zaś przy wizycie w hospicjum pytały czy chcieliby.
-Po pozytywnej opini następowało konsylium w fundacji gdzie osoba zarządzająca konsultowała z pielęgniarkami itp czy dana rodzina da radę, nie ma przeciwskazań etc.
-Jeżeli wszystko było ok dostawaliśmy e-mail z namiarami.
-Nawiązujemy kontakt z rodziną, zwiad i zawozimy akwa.

Idea całej akcji jest taka aby nie zostawiać akwarium bez opieki. Ci ludzie i tak mają tyle problemów że jeszcze jeden im zdecydowanie niepotrzebny. Dlatego każde akwarium ma swojego opiekuna (+1 rezerwowy) których zadaniem jest wpaść tam raz na tydzień na moment zerknąć co słychać oraz być pod telefonem w razie "W"

Uznaliśmy z całą ekipą że szkoda aby akcja zatrzymała się na wrocławiu. Tak więc stwierdziliśmy z Grześkiem z WTA że potarmosimy trochę firmy (tak, to jeden z celów wyjazdu na zooexpo ;) co by dali akwa i pociągniemy inne miasta do działania.

Co my co wy ;) Generalnie damy wam wszystko co potrzebne, akwa, rośliny, aranżację, życie. Waszym zadaniem jest załatwienie wszystkiego u siebie i opieka nad tym akwa/akwariami. (proszę powstrzymać się od komentarzy "możemy sami kupić!", tu nie chodzi o kupowanie a nasze akwarystyczne molochy lepiej na tym wyjdą niż na sponsorowaniu kolejnego konkursu "mistrzostwa gupików holenderskich lini japońskiej hodowanych w stawach roślinnych okolic Pasikurowic"

Dobieramy rośliny i życie mało wymagające, będące w stanie utrzymać się w ciężkich warunkach. Ważne aby coś się ruszało i było kolorowo. Oczywiście nikt nie zabroni opiekunowi zrobić w akwa iwagumi i dać tam panda bee itp ale musi to utrzymać przy życiu. Opiekunowie oczywiście odpowiedzialni fachowcy, wiadomo że każdemu może różnie się w życiu poukładać, ale zawsze można dać znać że sie rezygnuje, wtedy do akcji wkracza rezerwowy i szukamy następnego.
Uff chyba tyle, jak coś to proszę pytać
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

sepher pisze:Co my co wy ;) Generalnie damy wam wszystko co potrzebne, akwa, rośliny, aranżację, życie. Waszym zadaniem jest załatwienie wszystkiego u siebie i opieka nad tym akwa/akwariami.
Jesteś WIELKI (acha juz to gdzieś napisałem chyba nie raz). Myślę że potrafimy i my dotrzeć do potrzebujących. Ja osobiście nawiażę kontakt u nas i dam znać w ciągu najbliższej środy.
Dzięki, że Rzeszów przewidujesz w planach swych.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Zapał z jakim podchodzicie do pomysłu nakręca wyobraźnię :) Myślę że jeśli chodzi o wyposażenia takich baniaków w roślinność, to napewno nasze forumowe siły też okażą się słuszne i hojne, co niektóre osoby ( czytaj Zdzisaław) mają też mocny wpływ na szefostwo pewnych sklepów,myślę że coś się uda osiągnąć w tych kwestiach wspólnymi siłami....Ze swojej strony deklaruję Zdzisław pomoc w organizacji potrzebnych rzeczy, tylko daj znać.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

b@ndziork@, chcemy zagrać z Grześkiem w ten deseń że jeden z producentów będzie oficjalnym sponsorem akcji i dostarczy wszystkie potrzebne akwa

Jesteś WIELKI
183 ale budowę to mam rasowej gęsi wyścigowej
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

183 ale budowę to mam rasowej gęsi wyścigowej
bo tutaj nie liczy się ilość ale jakość ;)
Jeśli znaleźliście firmę która zgodziła się sponsorować to w ten sposób to rewelacja !!!
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Oni jeszcze o tym nie wiedzą ale pewnie się zgodzą jak znam tą firmę
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Trafiłem dzisiaj do siedziby Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci (35-301 Rzeszów, ul. Lwowska 132). Poznałem panią Janinę Jaroń – członka Zarządu, i jednocześnie Fundatora. Przedłożyłem propozycję przyjaciół z Wrocławia, z naszym udziałem – ufundowania „żywego” akwarium dla dzieci podopiecznych. Ta Wspaniała Pani wysłuchała naszej oferty i przyjęła ją.
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest jedyną tego typu, specjalistyczną organizacją działającą na terenie województwa podkarpackiego. Zostało powołane, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.
Dom Hospicyjny dla Dzieci w Rzeszowie, działający przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, to dziś chyba jedyna tego typu placówka w kraju – nawet NFOZ procedur jeszcze nie przewidział dla niej.
Akwarium – z naszą opieką – przyda się dzieciom z hospicjum. Gospodarze uzgodnią tylko jego najwłaściwszą lokalizację. Przepisy sanitarne też muszą uwzględnić. Teraz tylko czekam na sygnał – zaproszenie od Pani Janiny Jaroń.
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zajmuje się też domową opieką paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.
A tu więcej o tej wspaniałej fundacji: http://hospicjum-podkarpackie.pl/

Wyrazy szacunku dla tych wszystkich, którzy zechcą się włączyć w realizację pomysłu naszego Przyjaciela sepher dla dzieci Domu Hospicyjnego w Rzeszowie.

P.S. Pani Jaroń powiedziała też: „Już nie będziemy tacy bezradni, bo dzięki Wam może także potrafimy czasem i u kogoś w domu spełnić ostatnie marzenie naszego podopiecznego”
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Na zooexpo udało mi sie porozmawiać z Pawłem Zarzyńskim z Aquaela. Wstępnie wyraził zgodę na pomoc, poprosił o oficjalnego maila z prośbą którego wysłałem dzisiaj rano.

Zdzisław Po przeczytaniu Twojego posta powyżej stwierdziłem że jak będzie potrzeba to ja wam te akwa przyniosę na nogach z wrocławia do rzeszowa.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Paweł Zarzyński z Aquaela miażdży szybkością i konkretami, na moją prośbę odpowiedział krótko:
Ad 1) co do sponsorowania hospicjum to widzę tylko jeden problem, a mianowicie przesłania kostek - kurierem się nie da (potłuką), a na palecie kosztuje toto więcej niż to warte. Czy byłaby możliwość odebrania ich przez Was w którymś z naszych sklepów (lista na stronie AQUAEL)?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Szybkość Aquaela miażdży, shrimpsety są już u mnie
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

sepher pisze:Pierwsze stoi
:podziw:

Szczerze gratuluję (przeczytałem wszystkie linki wskazane przez Ciebie - warto :serce: )

Z wyrazami szacunku
P.S. My troszkę człapiemy, ale obiecuję sprężyć się
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

zdzislaw pisze:My troszkę człapiemy
zdzislaw, za to jak się później rozkręcimy to pójdzie z górki....Ja również zaglądałam w link który podałeś,cieszy oko widok zadowolonych twarzy.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Spokojnie, my też musimy się w końcu rozbujać, trochę nam czasu ukradło zooexpo ale już śmigamy ;)
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Nie chcę wam wjeżdżać na ambicję ale... ;)

Dzisiaj stanęło drugie akwa w hospicjum na wrocławskich krzykach.
Opiekunowie: Sepher i Wojtek
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Ula przygląda się naszej twórczości
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Wojtek przywiązuje mchy do lawy
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Powoli wszystko nabiera kształtu:
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Wojtek prowadzi wykład dotyczący podstaw akwarystyki ;)
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

I efekt na koniec
<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Wodę daliśmy z żywego akwa, filtr został odpalony wcześniej w moim tak więc pozostało wpuścić obsadę.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 16:08 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”