Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Butis Butis: Crazy Fish

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Butis Butis: Crazy Fish

Post autor: sepher »

Synonimy: Crazy fish

Pochodzenie: Azja, Afryka: Powszechnie występuje w wodach tropikalnych i jej obecność zanotowano od RPA aż po chiny.

Środowisko naturalne: Słodkie i słonawe wody, lasy namorzynowe, wody bagniste i wolno płynące rzeki

Zachowanie: Ryba bardzo terytorialna: Jeżeli nie będą miały miejsca aby obrać sobie terytoria to walki będą trwały aż do wyeliminowania słabszych konkurentów. Może być trzymana tylko z większymi od siebie rybami, wszystko co wejdzie do pyska jest traktowane jako pokarm (wciąga ryby nawet większe niż połowa jej rozmiaru na jeden strzał).

Woda: temperatura wody-23-28 stopni. Jeżeli ma być trzymana w wodzie słodkowodnej to wymagane są wyższe wartości PH od 7,2 do 8.2. Przy wodzie słonawej niższe wartości są dopuszczalne.

Pokarm: Drapieżnik. Jak już napisałem potrafi poradzić sobie jednorazowo z rybą o połowie własnej wielkości. Nie rusza drobnego pokarmu, można podawać grube mrożonki (kryl, małże, krewetki)

Urządzenie akwarium: Minimalne akwarium to 120l (wg innych źródeł 80l na jednego osobnika) Słabe oświetlenie: ryba znacznie lepiej czuje się w cieniu. Gęsta roślinność tylnego planu oraz rośliny pływające celem zapewnienia cienia

Rozmnażanie: Nie zanotowano przypadku rozmnożenia w akwarium

Moje uwagi: Nazwa Crazy fish wzięła się z zachowań ryby: ryba ta wisi sobie w wodzie w dowolnej pozycji. Na grzbiecie, na skos, po prostu tak jak akurat się zdarzyło jej ustawić. Wielokrotnie słyszałem teksy "O, ryba Ci zdechła" na widok butisów które unosiły się w wodzie w dziwnych pozycjach. Podczas sprzątania akwa należy uważać na ręce: Zdarzyło się parę ataków na moje palce. Potrafi zmieniać kolorystykę tak aby wtopić się w otoczenie.

Usunięto martwe linki do obrazów - SDD
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 13:51 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”