Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kiryśnik czarnoplamy

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Markiz

Kiryśnik czarnoplamy

Post autor: Markiz »

Kiryśnik czarnoplamy-bardzo miła i wdzięczna ryba, przezwyczaić się potrafi do właściciela do tego stopnia że oswajana po 2-3 miesiącach swobodnie daje się głaskać i nie ucieka przed ręką...

Rozróżnienie samca od samicy prawie niemożliwe gdyż budową się faktycznie nie różnią, chcoć niektórzy spekulują że samica jest mniej smukła-ja tam z doświadczenia wiem iż trzeba mieć "fuksa" aby ta cecha była pewną...

Dorasta generalnie do 20cm choć u jednego hodowcy widziałem takiego na ponad 30-nie agresywna ryba, lubi się chować-minus jest taki iż potrafi się wkopać nawet do 3-4cm w dno co znacznie wpływa na roślinki...

Wymagać co do wody nie ma....Charakterystyczną cechą tej ryby jest to iz co jakiś czas podpływa "zaczerpnąć" powietrza pod taflą-im ryba starsza tym dłużej jej to zajmuje-polecam ale na pewno nuie z roślinami bo sam musiałem zrezygnować włąśnie przez przekopywanie....
Ostatnio zmieniony 25 mar 2010, 17:21 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Mam go już 1,5 roku, jest wielkości jak na zdjęciu
Markiz pisze: przezwyczaić się potrafi do właściciela do tego stopnia że oswajana po 2-3 miesiącach swobodnie daje się głaskać i nie ucieka przed ręką...
U mnie tak jest :)

Polecam tą rybkę, wdzięczna i piękna
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Samca od samicy odróżnia się po płetwach (tych bocznych), samiec ma takie grubsze "listwy" a samica nie. Podobno rozmnożyć je można wkładając coś do wody lum mając dość duży i wygięty liść, tak aby wyglądał jak mały talerzyk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”