Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tetra SafeStart Live test

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Tetra SafeStart Live test

Post autor: sepher »

Jako iż SafeStart Tetry jest wysoko oceniany przez akwarystów (wystarczy poczytać fora) to jednak informacje o tym środku zawsze uważałem za przegięcie:
TetraAqua SafeStart - to znaczy: żadnych tygodniowych prac przygotowawczych nad nowym akwarium, żadnego oczekiwania na moment, w którym woda stworzy odpowiednie środowisko dla ryb. Pewny, biologiczny start akwarium
- SafeStart zapewnia natychmiastowa biologiczną aktywację akwarium, dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wpuszczenie ryb do akwarium
- SafeStart zawiera opatentowane żyjące bakterie Nitrospira, redukują one skutecznie trujące stężenia Amoniaku i azotynów TetraAqua SafeStart należy również używać przy podmianie wody oraz w innych przypadkach, gdy następuje utrata bakterii w akwarium.
W czasie rozmowy z jednym z pracowników firmy TETRA poruszyłem ten temat, gość twardo twierdził iż jak najbardziej to działa. Po tej rozmowie przyszło mi do głowy zrobienie testu live. Na czym on ma polegać ? Zakładamy nowe akwarium, zalewamy kranówą z uzdatniaczem AQUASAFE. Gdy temperatura wody dojdzie do normalnej, sadzimy roślinność i wpuszczamy ryby.
Co do ryb: Na pewno nie będą to żadne pancerniki zdolne przeżyć w wodzie z wisły, jednak też nie będą ryby które na widok wiadra do podmiany wody zaczynają padać ;) Ryby będą pod stałym nadzorem i przy pierwszych niepokojących objawach zostaną ewakuowane do bezpiecznego akwarium.

Codziennie będą wykonywane dwa pomiary parametrów, raz paskami, dwa kropelkowymi. Pomiary będą podawane tutaj zaraz po testach.

Jako iż zwykłe testy są nudne, postanowiłem sobie urozmaicić życie i testy będą prowadzone live, czyli będzie 24 godzinny podgląd live na akwarium.

Pogląd jest na stronie: http://www.ustream.tv/channel/pleco-com-pl
(przy próbie osadzenia playera na forum wywala mi listę błędów długą jak obietnice naszego rządu)

Rozpoczęcie testu planuję na początek przyszłego tygodnia. Proszę o ew. uwagi i pytania.

Może od razu odpowiem na parę pytań ;)
Nie, dźwięk nie będzie włączony ;)
Nie, nie będzie striptizów ;)
W akwa obok jest kwarantanna
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Dobra, około 20 zalewamy zbiornik.


Zalane, wlane AquaSafe, po osiągnięciu przez wodę temp 20 stopni dodane zostanie SafeStart
Parametry wody na starcie:
ph 7,6, gh 16, no2 0, no3 25.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 19:31 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

W godzinach porannych do akwa trafiła załoga: Bojownik hf, paręnaście małych bystrzyków amandy, parę babek cortunix i raczek cambarellus.


Wieczorne pomiary: ph zjechało do 7,2 (podejrzewam że to wina podłoża) gh 13, no2 0, no3 25, nh4 0.
Ryby zasuwają normalnie, brak jakichkolwiek problemów
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Obrazek


Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 17:22 przez sepher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Przepraszam za brak wczorajszych testów ale obowiązki nie zostawiły mi wolnego czasu ;)

Ph ustabilizowało się już chyba na stałym poziomie. Spadło no3, pojawiła się za to śladowa ilość amoniaku. Ryby bez problemów, brak negatywnych objawów.
Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 17:25 przez sepher, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

No3 spadło dalej, pojawiło się za to No2 (na wykresie pomiar razy 10 inaczej nie byłby widoczny na skali) Amoniak oraz Ph trzymają się dzielnie stałej wartości.
Ryby jak ryby. Amandy mają śliczne pomarańczowe kolory, bojownik zaliczył potyczkę z raczkiem (raczej remis, zawodnicy rozeszli sie do swoich narożników;)
Obrazek


Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 17:25 przez sepher, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Zaczął znikać amoniak, wydaje mi się też że NO2 spadło, jednak do końca nie jestem pewien (zbyt mała różnica kolorystyczna aby orzec na 100%) dlatego zostawiam tak jak jest.
Obrazek

Podczas rozmowy z EyeQueye zaproponował on jeszcze jeden test: Dwa zbiorniki sterylne, amoniak do środka i do jednego z akwa SafeStart. Co powinno jednoznacznie określić czy to działa czy nie.


Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 17:26 przez sepher, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”