Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wykaz roślin których należy unikać

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Mirro pisze:... ludzie hodują w pełnym zanurzeniu np. Hottonię palustris, która również jest rośliną błotną.
Całkiem sporo roślin błotnych jest w stanie wyżyć pod wodą długo lub wręcz cały czas (żabienice, większość łodygowców, ...) ale nie słyszałem, aby Hemigraphis colorata wytrzymała dłużej niż kilka miesięcy niezależnie od tego co będzie się z nią robić pod wodą.
Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Firma
Posty: 287
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:15
Imię: Witek?
Lokalizacja: Brzustów/Będków
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Witek Miszczak »

Stary temat - dopiero przeczytałem. Nie zgodziłbym się z niektórymi punktami z listy:
Acorus gramineus var pusslius jest bardzo atrakcyjną rośliną dającą sobie radę pod wodą. Houttunia cordata - tułacz sercowaty również, choć nie jest to jego ulubiona miejscówka. Ostatnio był w sprzedaży jakiś mini Cyperus również z aspiracjami podwodnymi, chociaż jego nie testowałem.
Awatar użytkownika
MakuŚ
Posty: 92
Rejestracja: 02 cze 2012, 13:45
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Grodzisko
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: MakuŚ »

Nic to, zostawie ja na razie pod wodą, zobaczymy co się stanie (za 11 zł jeszcze nie ugłodnieje;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”