Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Przytulik strumieniowy pod mikroskopem

Ancylus Fluviatilis

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Na potwierdzenie dobroczynnej działalności przytulików opiszę sytuacje w moim akwa ;)
Otóż od pewnego czasu, będzie pewnie około roku, co jakiś czas na szybach występuje mi brunatny nalot, który łatwo schodzi za pomocą skrobaczki, i oczywiście widziałem na szybie że oprócz niego są jeszcze przytuliki ale ignorowałem je. Pewnego razu pomyślałem że zostawię zobaczymy co się stanie, i okazał się że te małe ślimaczki czyszczą skutecznie szybę. Najszybciej w ciągu 4-6dni poradziły sobie z szybą od akwa 45l standard rozmiar.
Zauważyłem również, że pojawiają się one w akwariach w które sie praktycznie nie ingeruje. Do swojego musiałem je przynieś, bo jeżeli nie ingerowałem w nie w postaci donoszenia roślin to i skąd by się wzięły, ale skoro są i jest ich coraz więcej to znaczy że się im podoba :P
Jak już szybę wyczyszczą, bądź ja to zrobię to znikają, nie ma ich nigdzie, a gdy szyba się zabrudzi pojawiają się znikąd ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

justfilied233 pisze:a gdy szyba się zabrudzi pojawiają się znikąd ;)
To tak jak motocykliści.
Przepraszam motocyklistów .
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”