Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

sarcopython problem

Wszystko na temat twardych i miękkich korali.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

sarcopython problem

Post autor: dashboor »

Witam ponownie :)

Nabyłem nie dawno sarcopythona i mam problem.
Po włożeniu do akwarium zaczął się "ślinić" uznałem to za "zrzucanie skóry", ale w ciągu 10 minut wylądował na nim krab i go trochę przy nodze pociachał. teraz sarco kładzie się coraz bardziej i wygląda coraz mniej ciekawiej. Wygląda jakby się rozwarstwiał. w dotyku jest jak taka twardsza galaretka :)

Mam filmik bo zdjęcia to mi nie wychodzą zbyt dobre w akwarium.

no i nie wiem czy mam go wywalić czy go pociąć i spróbować odłożyć jako szczepki czy po prostu czekać aż się wykona wola niebios (i albo wyzdrowieje albo zjedzą go jakieś tam morskie stwory )
Sarcopython filmik
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

hmm, no faktycznie nie do końca wygląda jakby się skórował,
osobiście nie ryzykowałbym zejścia w akwarium i jeżeli masz jakiś zastępczy zbiorniczek, to go przełóż, dodaj subtelną cyrkulację i obserwuj
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Też polecałbym, tak jak Artur przełożyć go do innego zbiorniczka (nawet takiego 2L zbiorniczka na żywność z hipermarketu) i dodatkowo włożyłbym jakiś mały odpieniacz ze strzykawek, żeby ten glucior, co potrafi sarco puścić wyssało.
Niby sarco to miękki koralik i raczej bezproblemowy, ale ja też miałem akcje i z 3 sztuk zostało mi teraz tylko 1 szt. (największa), a 2 mniejsze "zanikły" (wyglądało to, jakby "zasychały" powoli, aż znikły).

Powodzenia
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

chyba mam odpowiedz już :/

sarco był na 2 kamykach od jednego odszedł teraz chociaż nie używałem wcale siły i puścił farbę, tzn czerwono-mleczna substancję , zapach nie jest ciekawy , myślicie że to już jego koniec?
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

dashboor pisze:...puścił farbę, tzn czerwono-mleczna substancję ...
Yyyyy...pierwszy raz słyszę o takim kolorze. :?
Ciężko powiedzieć, bo jak tego, którego teraz mam, przyniosłem do siebie to też puszczał, ale taki biały śluz wyglądający nieco, jak ślina, ale nic poza tym.
Obserwuj go i koniecznie odizoluj z baniaczka - coby Ci kuku nie narobił puszczając coś do akwarium.
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

wsadziłem do takiego małego baniaczka 3litrowego , załączyłem mu happeta i stoi tam. Zastanawia mnie jedno bo jak go kupiłem i go wsadzałem do akwarium to ręce miały taki zapach dziwny ni to ryba ni to muł ni to stęchlizna, teraz zapach się wyostrzył, może on juz był jakiś "chory".

Co do tej farby. Jego śluz był mleczno biały, ale to co wyleciało to nie był śluz. Z niego po prostu jakby woda wypływała tzn kapała do tego małego akwarium (na szczęście) i pierwsze moje skojarzenie to krew z mlekiem.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Na razie obserwuj. Szukałem przed chwilą nieco na necie (NR, RC, UR, itp.), ale nic podobnego nie znalazłem. :/

Większość koralików ma typowy "śluzowaty" zapach. Grzyby i parazoanthusy chyba przodują w tym. Kol. CherryUkasz i ja coś wiemy na ten temat (nawet na pogotowie można trafić). :P

Spróbuj mu zrobić zdjęcie i wrzuć na nano-reef w dział szpital - może tam ktoś coś doradzi.
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

pewnie by było wesoło jakby poszedł na pogotowie i powiedział ze "sarkopyton" mnie użarł :P
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

dashboor, widać, że nie słyszałeś o wielu rzeczach, jakie się dzieją wśród użytkowników tego forum... :P
Wiesz - akwarystyka to niebezpieczny sport. Tu ludzie lądują na pogotowiu i w szpitalach. :roll:
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

będzie dobrze do póki rodzicielka nie będzie wiedzieć :P jak to mówią jest ryzyko jest zabawa :) już wstawiłem posta na NR może coś mi ktoś powie co z tym robić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korale”