Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Saulosi tarło

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Saulosi tarło

Post autor: celebro85 »

Mam pytanie odnośnie tarła saulosi? Od kilku dni samiec trzyma się tylko jednej samicy która obrała sobie kryjówkę w kamykach, on nie opuszca jej wogóle odstraszając nawet inne samice do tego tarły się dziś nad ranem.
Pytanie dotyczny konkretnie samej inkubacji i zapłodnienia? Czytałem dużo ale bardziej znaczące są dla mnie uwagi i spostrzezenia hodowców

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kudlacz87
Mecenas
Posty: 42
Rejestracja: 29 sty 2012, 11:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Łańcut/Białystok
Akwarium: 160l/30l/30l/30l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: kudlacz87 »

U mnie samiec również nie dopuszcza innych osobników do samicy którą sobie upodobał. Wyrył jej dołek w grysie, podryguje gdy ta do niego wpłynie i tak w kółko. Co do inkubacji to samica nosi jaja w pyszczku aż do wyklucia młodych. U mnie po około 2 tygodniach od wyklucia przenoszę samicę do mniejszego akwa żeby miała spokój aż do "wyplumkania" młodziaków z pyszczka a później wraca do głównego zbiornika. I tak 4 razy w miesiącu, za każdym razem inna samica. Nie jestem hodowcą, nie robię selekcji naturalnej bo mi szkoda młodych :P
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

ale kiedy wiedziałeś ze doszło do zapłodnienia i w jakim czasie od niego przenosiłeś samicę? Ja mam akwa dla małych ale nie wiem dokładnie czy "było coś czy nie " :P
Awatar użytkownika
kudlacz87
Mecenas
Posty: 42
Rejestracja: 29 sty 2012, 11:02
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Łańcut/Białystok
Akwarium: 160l/30l/30l/30l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: kudlacz87 »

Jak widzę, że samica ma gardziel ciemniejszy i wypchany to znak iż ma jaja w pysku. Co do przenosin do porodówki to obserwuję jak pływa po akwa i wypatruję co ma w pysiu, jajeczka są jasno żółte a gdy zauważę że już się robią ciemniejsze/lub są młode to ją odławiam. Dobre oko, cierpliwość, trochę czasu i wyczaisz bez problemu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieszkańcy akwarium i rośliny”