Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Strzałka Pływająca

Sagittaria Subulata

To co wynika z naszych doświadczeń względem konkretnych gatunków roślin

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Strzałka Pływająca

Post autor: zulix »

W skrócie:
Wysokość rośliny w zbiorniku: 10-40 cm
Temperatura: 18-28 °C
Wymagane oświetlenie: dowolne (im lepsze tym szybciej rośnie)
pH: bez większego znaczenia (w zakresie dozwolonym w akwarium). Toleruje nawet pH = 9.
Twardość wody: średnia i bardzo duża
Nawożenie: nie wymagane,
CO2: nie wymagane
Podłoże: granulacja dowolna, podłoże o większej zasobności przyspiesza wzrost, ale nie jest obowiązkowe.
Szybkość wzrostu: średnia i duża
Trudność uprawy: bardzo mała

Pełny opis:
Bardzo ładna, niska „trawka”. W przeciwieństwie do popularnych nurzańców jej liście zwykle nie osiągają powierzchni wody. Stąd jest czasem stosowana na I planie jako dość wysokie trawniczki. Rozmnaża się przez kłącza, które rosną pod podłożem (w przeciwieństwie do nurzańców). Niekiedy znacząco się rozprzestrzenia co może stanowić problem w zbyt „wypielęgnowanym” Holenderku, ale nie robi tego aż tak brzydko jak nurzańce – zwykle rośnie w kępach. Bardzo lubi ziemię ogrodową jako podłoże.

Galeria
zdjęcia z akwarium roślinnego (0,7 W/l, GH ok. 10, pH ok. 7, podłoże z ziemi, CO2, nawozy).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez zulix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Ja mam takie pytanie ta trawka bardzo gesto mi sie rozrosla jak ją moge przezadzic bo niezle kepy mam.
Czy wyrywac z pojedynczych sadzonek listki od spodu czy musze wyrwac z korzeniem cala rosline dodam ze akwa na ziemi wiec nie chce wyrwac syfu z podloza moge lekko ja wyciagnac i uciac korzenie?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

ja wyjmowałam razem z korzeniami i tylko kłącze odrywałam, tam gdzie miałam za dużo.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Hm a nie zruszy mi to bardzo podloza takie wyciaganie korzeni z ziemi?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

mi bardzo nie zruszało, a jak już to przyklepałam, odsysnęłam i było ok ;) w każdym razie nic złego się nie działo. nie ciągnij na żywca tylko delikatnie wyciągaj z gleby, wiadomo że część korzonków zostanie, a to co wyjdzie - na pewno będzie do użytku - zasadzenia w innym zbiorniku ;)
Pozdrawiam - Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza roślin”