Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Sump] Projekt sumpa

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Kuszkowie
Posty: 21
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:38
Imię: Wiola i Marcin
Lokalizacja: Trzciana-Rzeszów
Płeć:

[Sump] Projekt sumpa

Post autor: Kuszkowie »

Witam

Potrzebuję Waszej porady w doposażeniu akwarium w sumpa.
220l(link do zbiornika w podpisie)

Kolega z forum sprzedaję swojego sumpa, wymiary jak poniżej:
[center]Obrazek[/center]

Dorysowałem poglądowo co gdzie bym widział(czy Deltec DCE 600, którego używam obecnie będzie prawidłowo działał w takim zestawie?)
Komory zdadzą egzamin?
Z hydrauliką sobie poradzę problem jest z doborem pompy obiegowej, jaką będzie odpowiednia w moim przypadku?

pozdrawiam
Marcin

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - SDD
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 7:38 przez Kuszkowie, łącznie zmieniany 1 raz.
220l Optiwhite, Deltec dce 600, Ehaim 200W,
Jebao WP-25, ATI 4x39W
raf
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2010, 21:01
Imię: Rafał
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 49

Sump

Post autor: raf »

Zamiast sumpa proponuję Ci to - mniej problemów
http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-i4129201579.html
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Do akwarium morskiego? Nie sądzę...
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

projekt ok z 1 mały zastrzeżeniem ;) osobiście nie wstawiałbym pierwszej z lewej poprzeczki (tej podniesionej o 50) bo na przyszłość ograniczasz sobie dobór dodatkowego sprzętu wielkością komór. Poziom w komorze odpieniacza i tak zawsze bedzie stały - a dodatkowy przepływ w tej mokorze można wzmocnic jakimś małym cyrkulatorem (w przypadku wsadzenia do sumpa skały.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Re: Sump

Post autor: comatose »

raf pisze:Zamiast sumpa proponuję Ci to - mniej problemów
http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-i4129201579.html
Sprzedający raf-r22
Lokalizacja: zaczernie
:roll:
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Kuszkowie
Posty: 21
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:38
Imię: Wiola i Marcin
Lokalizacja: Trzciana-Rzeszów
Płeć:

Post autor: Kuszkowie »

W takim razie wezmę tego sumpa od kolegi z forum tylko zdemontuje się pierwszą poprzeczkę jak zasugerowano.

Pozostaje sprawa pompy do obiegu, jaka będzie odpowiednia do mojego litrażu? Szafkę mam wysokości 80cm.
220l Optiwhite, Deltec dce 600, Ehaim 200W,
Jebao WP-25, ATI 4x39W
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Kuszkowie pisze:Pozostaje sprawa pompy do obiegu, jaka będzie odpowiednia do mojego litrażu? Szafkę mam wysokości 80cm.
wszystko zalezy od tego czy pozostajecie przy tym odpieniaczu, bo ten to stricte odpieniacz zewn. wykorzystywany w systemach bez sumpa. 300l/h powietrza to niezbyt dużo, jak na Wasz baniak. Przy tej wysokosci szafki i akwa proponowałbym stare ale jare NJ 2300-3000 lub jebao/ aqua nova 3000-3500 choc te lubią sie spalić :/ . Zasada jest taka, ze obieg dobieramy pod pompe odpieniacza by ten odpieniał wodę zrzucona przez obieg z głównego zbiornika
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

raf pisze:Zamiast sumpa proponuję Ci to - mniej problemów
http://allegro.pl/filtr-a...4129201579.html
Administracyjnie

Linki allegro umieszczamy zarchiwizowane za pomocą allegromatu. Jest to wymóg regulaminowy- proszę o zarchiwizowanie aukcji
Kuszkowie
Posty: 21
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:38
Imię: Wiola i Marcin
Lokalizacja: Trzciana-Rzeszów
Płeć:

Post autor: Kuszkowie »

A jakby podejść do tematu z innej strony.
Jaki i ile by kosztował odpieniacz wewnętrzny(zamiast obecnego delteca DCE 600, którego bym sprzedał)?
i Wtedy jaka pompa odpowiednia do zestawu?
Przeliczyłbym ile by wszystko kosztowało, zakupił sumpa, hydraulikę, pompe obiegową i odpieniacz wew. a obecnego DCE 600 bym sprzedał.
Z opinii wynika, że obecny Deltec dce 600 daje u mnie rade, ale nie mogę zalać szkła do końca ze względu na komin a i grzałka by uciekła wraz z rurami od obecnego odpieniacza.
220l Optiwhite, Deltec dce 600, Ehaim 200W,
Jebao WP-25, ATI 4x39W
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

sporo jest teraz odpieniaczy uzywek na NR wiec moze tam cos ciekawego kupisz - najbezpieczniej jakis stożek (a'la Sebastek) + NJ 2300 /3000 + igła Red devil z USA (koszt ok 100 zł - za wirnik) - pompa to kolejne 200 zł - body odpieniacza to 300-400zł. Ale czasami udaje sie kupic okazynie jaką używke z pompa za dużo mniejsza kasę. Można oczywiscie pomyslec o gotowej pompie do odpieniacza - najlepiej jakis najmniejszy HFS tunziaka. Kiedys to sam byc Wam coś skleił ale teraz nie mam najnormalniej czasu nawet skończyć sobie nowego pienidła. BTW pogadaj z Arturem może ma jeszcze jakieś body na zbyciu :)
co do orurowania to najlepiej budmech - pewnie w 100 zł się zmieścisz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”