Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

dobór obsady do 182 l

Moderator: Administracja

rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

dobór obsady do 182 l

Post autor: rademenes1982 »

Siema potrzebuje pomocy z doborem obsady do mojego nowego zbiornika .akwarium 90x45x45 182 litry brutto , podłoże bazalt i może trochu białego piasku na małą plaże . Chciałbym jakieś Pielęgniczki - kakadu - harem , ewentualnie barwniaki czerwonobrzuche
kirysy Pandy z 10 sztuk
babki sumatrzańskie minimum 5
i jakąś ławice neony 20/30 sztuk ?
coś jeszcze do tego pasuje ?
Wygląd akwarium będzie podobny do tego co miałem wcześniej
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=21312.
Jeszce jedno pytanie , nie mam szafki , na ten wymiar akwarium - planuje do starej dodać nowy blat 90/45 grubość 3 cm . Szafka o wymiarach 80/40 blat 3cm , wewnątrz pionowe wzmocnienie z płyty o tej samej grubości . wzmacniana jeszcze jest uchwytami typu"przykręć do ściany i dokręć płytę i ma się półkę na książki ) (hahaha ale tłumaczenie ). Myślę żę wytrzyma .
Chyba ze macie jakąś inną propozycję co do obsady proszę o porady :D

Poprawiłam nieco tytuł. Dżoena
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 8:05 przez rademenes1982, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Czyli obsadę już masz :) Kakadu mam od niedawna i bardzo mi się podoba :) Problem z samiczkami, ale idzie dostać.
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

K2 pisze:Czyli obsadę już masz :) Kakadu mam od niedawna i bardzo mi się podoba :) Problem z samiczkami, ale idzie dostać.
Sorki za nie na temat ale czyżbyś Rafale wystartował z roślinniaczkiem?
Larwa mać!
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Michał, ten baniak stoi już z 7 lat, tylko że u mojej mamy ;)
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Bazalt= tragedia, czy Wy ludzie nie macie lepszego pomysłu na podłoże ???

Podłoże bazaltowe to jest masakra jakaś, ani to wyglądu nie ma, ani dla ryb ni przyszył mi przyłatał.


Weź daj piasek kwarcowy, a w połączeniu z korzeniami będzie to wyglądało cudo ;)
rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: rademenes1982 »

to jakie rośliny by pasowały do tego podłoża na trzy plany ? daje się jakiś substrat pod piasek , czy kulki gliniano torfowe?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Marcinie, w prawdzie ja mam bazalt i tym razem się z Tobą nie zgodzę, ale tym hasłem :
ani dla ryb ni przyszył mi przyłatał
mnie po prostu rozłożyłeś n łopatki... hehe dobre to dobre ;) :całuski:
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

rademenes1982, jeśli nie będziesz miał co2 i nawoził, to dał bym jakieś proste w uprawie np: kryptokoryny i microzorium. Pod podłoże możesz dać ziemię, kulki albo gotowy substrat.
Ja akwa z kiryskami i pielęgniczkami mam na jasnym żwirku 2-4 mm i ziemię pod spodem.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli chcesz mieć pielęgniczki i kiryski to piasek jest idealny. Spokojnie będą w nim rosły żabienice, nurzaniec, kryptokoryny i wiele innych roślin. Możesz dać pod korzenie jakieś kulki torfowe lub tak jak kolega K2, podpowiada mieszaninę ziemii ogrodowej z torfem i będzie super.

kosteczka, bazalt jest tragicznym podłożem dla pielęgniczek, kirysków i innych ryb żyjących przy dnie to nie ulega dyskusji. ;)

Dodatkowo moim zdaniem wygląda szkaradnie i tylko psuje wygląd akwarium,ale to już moje zdanie tak jak piszę.
rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: rademenes1982 »

Dzięki za podpowiedź , a czy może być piasek bazaltowy lub kawrcowy, jakoś bardziej podoba mi się ciemne podłoże. Marcinie jakie byś Ty widział pielęgniczki w tym akwarium ? Dwa gatunki dały by rade na takiej powierzchni dna 90x45?
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Piasek daj kwarcowy- najlepiej sprawdzony albo z Obi albo z Castoramy- Piasek do piaskownic z atestem PZH.

Co do pielęgniczek to zależy jakie parametry wody możesz im zapewnić, ale na takiej powierzchni dna lepiej iść w jeden gatunek, a w większych ilościach- będzie ciekawiej.

Napisz o tych parametrach i coś ciekawego dobierzemy ;)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Co do bazaltu to widzę, że zdania są podzielone...no i w sumie dobrze bo byłoby nudno i nie każdemu musi się podobać. U jednego będzie spełniał "wymagania" u drugiego niestety nie - u mnie spełnia i jest git.
rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: rademenes1982 »

Puki co to wszystko jest jak na razie w planach , teraz jak będę na święta w Domu to zabieram filtry korzenie , szafkę i skały , oświetlenie i resztę gratów .Po akwarium będę jechał do Szczecina , udało mi się zarezerwować nowe akwarium ow po pieniądzach :d
rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: rademenes1982 »

akwarium - już zakupione 90x45x45 8mm full optiwhite made in Przemek Wieczorek , piasek tak samo( pisaek kwarcowy http://www.kreisel.pl/katalog_produktow ... arcowy_099) korzenie z poprzedniego akwarium , grzałka 100W , filtr sera 250 +uv, oświetlenie 2x39w, rośliny puki co w krewetkarium :anubiasy, microsoria, cryptocoryny, lotos czerwony i meszek .(roślin jeszcze dokupię a co do obsady to pewnie pielęgniczki kakadu lub agasizza duble red + borelli harem , kirysy panda i jakieś ławicowe .
Teraz czas na zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
proszę o krytykę i porady :D
Tło już jest hehehhe
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Źle dobierasz obsadę, kakadu/agassizi+borelli to fatalne połączenie. Raz, że za małe akwarium, a dwa, że są to zupełnie inne pielęgniczki, jedne- kakadu/agassizi spore pielęgniczki dość agresywne, a borelli zupełne przeciwieństwo- małe/spokojne. Reasumując- albo kakadu/agassizi przy dobrym zagraceniu akwarium w układzie 1+3 albo borelli w układzie 3+3 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”