Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wrocławskie Afrykarium już jesienią :)

Odsyłacze do poradników, do ciekawostek, do innych forów...(dot. akwarystyki). Prosimy nie podawać tylko linków ale w kilku zdaniach opisać wcześniej co znajduje się pod danym linkiem (pomoże to później opcji "szukaj").

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Wrocławskie Afrykarium już jesienią :)

Post autor: celebro85 »

http://www.tvn24.pl/miliony-litrow-wody ... 422,s.html

To trzeba będzie zobaczyć :) coś dla słonych i malawiaków :D
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Nie jestem pewny,ale na filmie były sztuczne koralowce :podwójnie widzę:
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

kondzio20005 pisze:Nie jestem pewny,ale na filmie były sztuczne koralowce :podwójnie widzę:
chyba chcą oszczędzić (może nerwów),na początek mają być ryby,ale będą przygotowani na żywe korale ,Aquaforest przygotowuje sól do afrykarium,i ponoć nie będzie problemu z żywą rafą
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

WOW :D
Mam nadzieję że będą takie same co w Krakowie :D
Nie wiem gdzie to było,ale było tam tysiące litrów słonej i słodkiej wody :D
Niestety już nie istnieje-tak gdzieś w internecie wyczytałem :(
Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

kondzio20005 pisze:Nie wiem gdzie to było,ale było tam tysiące litrów słonej i słodkiej wody
Niestety już nie istnieje-tak gdzieś w internecie wyczytałem
mówisz pewnie o krakowskim Aquarium- owszem, różnorodność zwierzaków była, ale poupychana w standardowych akwariach, same zbiorniki dla kogoś kto siedział w temacie to nie zachwycały. W sumie, nie bardzo było miejsce. Patrząc po zapowiedziach ani nie bedzie porównania- i dobrze ;)
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Fatty, wtedy nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak akwarystyka a na dodatek że jeszcze się będę tym zajmował :D
Więc dla mnie to było coś jak byłem w Krakowie :P

a i wtedy byłem w 4-5 klasie :P
Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Firma
Posty: 287
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:15
Imię: Witek?
Lokalizacja: Brzustów/Będków
Płeć:
Wiek: 57

Post autor: Witek Miszczak »

Wygląda imponująco. Sądzę, że środowisko akwarystów powinno przejąć obiekt na jakąś mega wystawę.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

To trzeba zobaczyć, jak będzie otwarte to jadę ;)
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Paulixus
Posty: 21
Rejestracja: 24 cze 2014, 9:02
Imię: Paulixus
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Paulixus »

to będzie coś pięknego :) ;)
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

kondzio20005 pisze:Nie jestem pewny,ale na filmie były sztuczne koralowce :podwójnie widzę:
Tak, są sztuczne, uwierz jednak że będziesz miał problem z rozpoznaniem czy są żywe czy sztuczne.
chyba chcą oszczędzić (może nerwów),na początek mają być ryby,ale będą przygotowani na żywe korale ,Aquaforest przygotowuje sól do afrykarium,i ponoć nie będzie problemu z żywą rafą
Oszczędność ? Hmm a spróbuj oświetlić i zadbać o koralowce w zbiorniku 3,2 miliona litrów wody? Bynajmniej tyle ma nano dla rekinów. Podobnie zbiornik morza czerwonego: Jak chcesz karmić koralowce w prawie milionowym baniaku ?

W sobotę po raz kolejny udało zwiedzić mi się Afrykarium w czasie budowy. Byłem w paru róznych oceanariach jednakże stwierdzę krótko: Wrocławskie miażdży.
Niestety nie mogę pokazać zdjęć, ZOO jest dosyć restrykcyjne w tym temacie. Jednak postaram się pokrótce opisać wrażenia:
-Rekiny: 3,2 miliony litrów wody... Potężne szyby o wymiarach jakieś 4x6m... Świetnie zrobiona przez hiszpanów aranżacja skalna... Dodatkowo tunel który pod spodem ma przesmyk dla ryb (oczywiście podłoga w tym miejscu również jest szklana)
-Zbiornik morza czerwonego: Coś niesamowitego... Ktoś kto to opracował i wykonawca wiedzieli co robią. Oprócz niesamowitej aranżacji zaplanowano niesamowitą grę świateł... Tworzy to razem szokujące wrażenie... No i sztuczne korale które 95% "znawców" uznałaby za żywe. Hiszpanie mają jak widać dar do takich produkcji.
-20 tysięczne zbiorniki morskie w których będzie eksponowane... Sami zobaczycie jak przyjedziecie :>
-Tanganika i Malawi po 200tyś l. Jednak jeszcze nie są to zbiorniki urządzone.
Kongo: Duszno, gorąco i dookoła... dżungla: Mostki nad zbiornikami, ściany z żywej roślinności, olbrzymie palmy...
Statek, basen hipciów, baseny pingwinów i kotików... Mimo iż godzinę spędziliśmy w tym obiekcie to nie zdążyliśmy się dokładnie przyglądać. Cały obiekt jest olbrzymi, nie duży tylko olbrzymi
Generalnie jako podsumowanie wycieczki najczęściej słyszy się "Wow" lub "O qrfa" ;)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Pod tym linkiem http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,357 ... .html?i=41 kilka zdjęć jest. W necie piszą, że wstęp to koszt około 50zł (w tym wstęp do zoo). Czyli cena ok, z tego co pamiętam to dwa lata temu 25zł od łeba było za wejście do ogrodu.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co w necie piszczy ”