Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

odpieniacz- można wyłączyć na noc?

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

odpieniacz- można wyłączyć na noc?

Post autor: Rodman17 »

Witam serdecznie , mam krótkie pytanie czy można na noc wyłączać odpieniacz ? Mam odpieniacz Tunze 9004 i trochę w nocy hałasuje .
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Sa dwie koncepcje ;), jedni przy przewymiarowanych odpieniaczach wyłączają na noc. Jednak ja jestem zwolennikiem 2 koncepcji zgodnie z którą wyłaczanie pienidła wpływa niekorzystnie na redox.
Na marginesie jakie masz poziomy no3, że chcesz wył. odpieniacz ? ;)
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Przyznam bez bicia , że nie wiem :( Na razie glony sobie pięknie rosną , dzięki Bogu korale także choć bardzo powoooooli . SPS od Ciebie jakoś polipują , choć ukwiał nie przeżył - mój błąd aklimatyzowałęm go jak inne korale zakładając , że to twarda bestia . Przyznam , że ilość korali jaką otrzymałem od kolegi Gieniorka wystarczyła by obdzielić połowę przemyskich morszczaków - w ich imieniu oraz własnym jeszcze raz wielkie dzięki. Co do odpieniacza to powód jest prozaiczny - mam łóżko 1,5 metra od akwarium i odpieniacz w nocy hałasuje . Jak musi być 24 h to będzie , trudno będę głośniej słuchał muzyki przed snem. ;)
PS. Gieniorek masz pozdrowienia od mojego syna , do tej pory opowiada kolegom jak był w oceanarium w Rzeszowie ;)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Dzięki polecam sie na przyszłość. Jeśli sie jednak da lepiej niech odpieniacz pieni 24h na dobę
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Korzystając z okazji może dopytam , podobno przed odpieniaczem nie należy stosować filtracji mechanicznej (przeczytałem na nanoreefie) . W panelu odpieniacz mam 2 komorze , w pierwszej - przy spływie mam watę Sery - do filtrów - upchaną na full , w drugiej oprócz odpieniacza mam kawałki , skały , węgiel aktywny , watę Sary , takie krążki ceramiczne ( opowiadałem Ci o nich a teraz nie pamiętam jak się nazywają ) oraz pompę obiegową Newa Jet 1200. Tak teraz sobie myślę może dlatego ten odpieniacz tak głośno chodzi (reklamowany był jako super cichy) , może jak każdy początkujący przesadziłem z mediami filtracyjnymi. Może przerzucę odpieniacz do akwarium , przy okazji zbierze mi film z powierzchni wody ? Jeszcze jedno czy odpieniacz należy czyścić bo wydaje mi się , że na początku był o wiele cichszy.
Z góry wielkie dzięki za pomoc :D
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Nie, jak najbardziej możesz dac filtrację mechaniczną, wtedy odpieniacz nie będzie musiał mielić jakichś pływających resztek, glonów i innego syfku.

Czyszczenie jest jak najbardziej zalecane. Może na wirniku osadził ci sie jakiś glut, przez co tak hałasuje? I jesli przeszkadza ci spać, to wyłaczaj typa jak najbardziej. Ale ja z kolei popieram koncepcję, że dobry odpieniacz to martwy odpieniacz :).
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Dobre, ale parę groszy na odpieniacz wydałem , trochę żal gada ubić ;)
Poza tym piana zawsze mi się dobrze kojarzy :sylwester:
Więc odpieniacz zostaje trzeba tylko gadzinę okiełznąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”