Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Odzyskanie zwirku.

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Odzyskanie zwirku.

Post autor: maxio69 »

Witam.
Mam pytanie czy uda mi sie odzyskac zwirek z aktualnego akwa jak mam pod zwirem zieme ~czy szkoda sie bawic z tym czy ktos juz probowal mysle ze jak wyjme i dobrze przeplukam z ziemi to cos z tego jeszcze zwirku bedzie. Jak myslicie?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ja tak zawsze robię - szkoda żwirku. Oczywiście jak ktoś ma działkę i węża do podlewania to jest to wręcz banalnie proste. W mieszkaniu jest to gorsze bo do wanny ziemi nie zalecałbym dawać. Ja przyznaję, że nawoziłem... roślinki pod balkonem :(
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

To powiadasz ze ladnie sie zmyje ta ziemia ze zwirku ;) no ok to sie sprawdzi.
Mam nadzieje ze dobrze prawisz he he he.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ziemia jako humus (czyli materia organiczna) jest bardzo lekka i wkładając węża do miski ze żwirem i miksując łapą większość wypłynie z wodą. Oczywiście jak jest dużo piachu albo jakichś wstawek dolomitowych to potem zostaje to ze żwirem 9czasem bruździ).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Jak robiłem restart to płukałem wężem, mieszając w misce (takiej płaskiej metalowej, dużej). Wszystko ładnie się wypłukało i tylko pojedyncze cząsteczki zostały, ale to pewnie z mojego lenistwa ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”