Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wszystkie możliwe glony co zrobić ?jest źle :(

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

To nie dobrze, lada dzień chcę wymienić wewnętrzny filtr na kubełek ( już czeka ) tylko kupię media filtracyjne. Czyli dalej mogą być przygody ?
Shrimps
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kubełek szybko da sobie radę.
Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

Okej dziękuje bardzo za odpowiedzi, jak będzie się coś działo to jeszcze napiszę tutaj :)
Shrimps
Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

Po tygodniowej nieobecności (wakacje), wszystkie instrukcje zostały wykonane (lanie nawozów, karmienie).
Przed naszymi oczyma pojawiło się takie coś...

Obrazek

Totalny.... masakra..

Glony na potęgę :
Obrazek

Obrazek

Dopiero od dwóch dni kubełek działa, czekaliśmy na części do niego.
Teraz poszukuje na gwałt roślin , chcę obsadzić jak największą powierzchnię baniaka. Czy to dobry pomysł w walczeniu ? Co do oświetlenia ? Świecić krócej niż te 10h ? dodam iż popołudniu jest przerwa godzinna, zwiększyć ją do dwóch godzin ?
Korekta w nawożeniu chyba też musi być : na dzień dzisiejszy leje po 3ml. Azotu, potasu i mikro (Made in Zulix). Czy lać 2ml ? Co2 24h.
Proszę o porady bo ręce opadają.. Rośliny w b. kiepskiej kondycji. :/
Shrimps
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Kazdy baniak jest inny co w jednym zadziała w innym nie musi. Spróbuj nieco ograniczyc swiatło i azot ..rzesa wodna jest w tym dobra.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Hmmm. Restartu bym oczywiście nie zalecał, ale chyba bez większego czyszczenia się nie obejdzie. Spróbuj wydrzeć wszelkie zaglonione rośliny, odmulić ile się da, podmianka 50% i zasadzić to co się udało uskubać albo oczyścić od glonów. Można zrobić wtedy 2 doby zaciemnienia i znowu podmianka.

Wydaje się, że baniak jest przenawożone, głównie fosforem. Ponieważ chyba karmicie mrożonkami to nawożenie płynne PO4 można sobie chyba podarować. Może rzeczywiście spróbujecie dodawać po 2 ml makro z azotem i mikro.
Czy CO2 dobrze się rozpuszcza i idzie w odpowiedniej ilości? Tu mi się wydaje, że nie.

Można próbować sobie pomóc jeszcze tzw. "węglem w płynie" czyli w postaci samoróbki aldehydem glutarowym.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

Dziś ToryBcia, podarował mi dość sporą reklamówkę roślin także trochę zostało wydarte, a nowe wsadzone. To co się dało to dziś oczyściliśmy z glonów ręcznie, jutro podmianka także odmulę dokładnie dno. Co do mrożonek już ze dwa tygodnie nie są nimi karmione.
Dobrze, czyli obniżamy dawkowanie do 2ml. Co do Co2, mam cały czas problem z ustawieniem jego... Pan w Iguanie twierdził że zaworek precyzyjny marki pneumatic jest identyczny jak camozzi.. dziś zwiększyłam CO2. Nie leci co2 non stop równo, nie wiem od czego do zależy.
Wydaje mi się że też winien był filtr tego zanieczyszczenia. Kubełek wciąga wszystko w tej chwili. Cały syf zostaje w kubełku a nie w baniaku. Jestem pod wrażeniem działania kubełka(pierwszy w karierze).
Shrimps
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”