Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

30l Bojownik i co jeszcze

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

30l Bojownik i co jeszcze

Post autor: PPPietrucha »

Witam po dłuższej przerwie.
Naszła mnie myśl, żeby założyć córkom małe akwarium. Po przemyśleniach będzie to pewnie 30l z bojownikiem. No i właśnie na tym przemyślenia się kończą :) Co więcej proponujecie. Ma być ładnie i super prosto w utrzymaniu. Proszę też o sugestie co do wyboru roślinności. Może mchy? kryptokoryny?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

krewetki zamiast bojka
do 30 z bojkiem praktycznie ic nie dołożysz :)
Sprzedam Krewetki!
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Oświetlenie a raczej jego moc determinuje jakie rosliny sie utrzymaja. Do 30l o ile bedzie masa kryjówek mozesz dołozyc krewetek jakis z gatunku neocardinia davidi ale jak zawsze nalezy sie liczyc ze bojek je wszamie wszystkie moj wytepił co do nogi ale Kondzia z kolei nie interesował sie nimi podobno wcale...(jarosz:P ) czyli zalezy jaki bojek sie trafi . Z ryb kilka wyłacznie samców( dasz 1 samice i bedzie mrowie:P no chyba że bojek bedzie wytrawnym łowcą na co nie licz zbytnio bo to co ci sie podoba czyli płetwy i ogon nie pomaga w polowaniu rybie) głupika endlera mozna dać byle nie zwykłych głupików pawie oczko bo beda prowokowac swoimi welonami bojka do ataku, jakies kolorowe slimaki tez wchodza w gre. W brew pozorom 30l nie musi byc pustelnia "bestii" wiecej na temat bojowników i obsady dla nich mozesz znależc na specjalistycznych forach hodowców bojowników.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

O, PPPietrucha - wiedziałem, że wrócisz do nas :) po awarii z akwarium. Prawie zawsze się wraca. Trudno się od tego uwolnić. Witam po reaktywacji.

Ponieważ już sam wybrałeś obsadę więc nic tu dodać, nic ująć.Bojki to na prawdę ciekawe rybki. Oczywiście oby tylko nie było zakupów w sklepie typu: "kup mamo tego ducha bo taki ładny" :) Roślinki biotopowe mogą się nie zmieścić, ale te łatwe w utrzymaniu i rosnące powoli aby nie było problemów jak najbardziej (anubioas, bolbolitis, kryptokoryny, małe żabienice, może marsylia). Jako stary LT-owiec polecam cieniutką warstewkę ziemi pod 5 cm żwiru lub bazaltu (w zależności od gustu).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

Wróciłem :)
chociaż sprawa zakupu akwarium jeszcze nie jest przesądzona. Muszę przekonać żonę :(
Bojownik już wstępnie wybrany CT:
"Tato jaki śliczny jeżyk..." :pani:

Ziemia pewnie by była bo już mam z ziemią praktykę ale jeszcze się zastanawiam czy nie zrezygnować z roślin sadzonych w gruncie na rzecz mchów i microsorium.

W mojej świętej pamięci dwieścieczterdziestce dobrałem obsadę ryb w przeliczeniu na cm długości ryby. Po pół roku podwoiłem obsadę i w dalszym ciągu nie miałem wrażenia przerybienia. Dlatego jeden bojek w 30l daje chyba możliwość dołożenia "czegoś" jeszcze. Haremu raczej nie zrobię chociaż mnie to zastanawia co by było gdyby.... Doradźcie może coś dennego?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

pigmejki moze sie nadadza
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

No i udało się przekonać żonę :) zajęło mi to jedynie rok :mrgreen:
Akwarium z pokrywą i filtr już mam. Teraz kompletuję resztę zaczynając od szafki. Zarys obsady to harem bojownika, razbry klinowe w większej ilości, gupik parka. Reszta wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

PPPietrucha pisze:udało się przekonać żonę
No to teraz czekamy na wyniki :) Powodzenia.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Jakiej szafki potrzebujesz?
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

Szafka już zamówiona. Jutro odbieram elementy i zostaje tylko skręcić.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Na harem 30l może być za mało ;)
Awatar użytkownika
Konrad Demczuk
Mecenas
Posty: 145
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:10
Imię: Konrad
Lokalizacja: Krzemienica
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Konrad Demczuk »

30 l to dobry litraz dla jednego samca lub samicy plus ślimaki i ew krewetki.
Dla klinowych to wgl. za mało
Jak chcesz mieć więcej kolorowych stworzonek to polecam różowe Zatoczki, które wszystkim kobietom się podobają wiec żonie na pewno też przypadną do gustu, do tego krewetki blue pearl i jakieś mikrorazbory
Powodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

Z planowanych i zaakceptowanych 30l zrobiło się 112 :)
Właśnie wróciłem z urlopu i walczę z wysypem brązowych glonów.
w zbiorniku dwadziescia razbor klinowych, bojownik 1+3, parka gupików i trzy piskorki :) myślę o amano, chociaż nie wiem jak zareagują bojowniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”