Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

40x25x30 obsada ?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

40x25x30 obsada ?

Post autor: sky »

powiedzcie czy są jakieś pielęgniczki które dałyby rade w takim akwarium jak w temacie ?
lub jakie fajne (łatwe w rozmnażaniu) ryby podobne do pielęgniczek można trzymać w takim wymiarze ?
Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

Na pielęgniczki za mało placu- dla części gatunków(m.in dla niewielkich trifiscat) niezbędne minimum to standartowe 45-54 l .

Nic pielęgniczkopodobnego mi nie wpada do głowy ale... Skrzeczyki karłowate? Mała, ciekawa rybka, myślę, że w 30 l da radę, zaloty jak to u labiryntów pikne, natomiast nie wiem jak z rozmnażaniem.

Z innej beczki Neoheterandria elegans - ciekawa, żyworódka w rozmnażaniu sprawna - rybka dosyć rzadka, wiec w sklepach raczej nie znajdziesz, ale buszując w sieci z pewnością znajdziesz zapaleńców którzy sprzedają nadwyżki.
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Mikro razbora galaxy(danio niebiański) w 30l mozna trzymac stadko 10szt łatwe do rozmnozenia i niewymagajace jakis specyjalnych zabiegów maja głowe,płetwy ogon jak pielegnice wiec troche podobne sa ;) a powaznie nie ma chyba pielegnic na tak mały litraz musisz sie zastanowic nad jakimis nano rybkami.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jeżeli chcesz pielęgniczki to w takim akwarium do głowy przychodzi mi tylko coś z Badisów np. Dario dario ;) Akwarium dobre pod parkę ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Sory za ot, ale coś mi tu nie gra. Badisy nie tworzą czasem oddzielnej rodziny ryb, bo z tego co mi wiadomo to są one jedynie spokrewnione z cichlidae. Mogę się mylić bo systematyka prze do przodu ciągle się zmieniając i nie zawsze nadążam za nią.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

wisłok, Racja aczkolwiek Badisy ja trochę na okrętkę zawsze porównywałem z pielęgniczkami dlatego może dość niejasno określając stan rzeczy tak napisałem ;) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”