Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Neonka czerwona z lekko zaokrąglonym brzuchem

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
adziopak
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:14
Imię: Amadeusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Neonka czerwona z lekko zaokrąglonym brzuchem

Post autor: adziopak »

Witam, przesyłam zdjęcie neonki czerwonej z lekko zaokrąglonym, takim w jednym miejscu wypiętym brzuchem. Proszę powiedzieć czy to jest niepokojące - ryby niedawno przeszły lekkie podtrucie amoniakiem - woda już jest ustabilizowana. Ryba oczywiście zachowuje się normalnie, je, pływa z innymi, nie zachowuje się apatycznie.

Ogólnie jestem trochę zdziwiony ich dużymi brzuchami, wręcz białymi - bo myślałem że nieco inaczej wyglądają - nie przekarmiam ich.

Obrazek

to ta na samym dole, pomiędzy dwoma kamieniami
Awatar użytkownika
ppaul76
Mecenas
Posty: 130
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:31
Imię: Paweł
Lokalizacja: Leżajsk
Płeć:

Post autor: ppaul76 »

jeżeli żywiłeś ich żywym lub mrożonym pokarmem to "mogą być przejedzone" ale jeżeli karmiłeś normalnie to moim zdaniem noszą ikrę w sobie i będą nabrzmiałe niekiedy popadają w chorobe brzuszna, ale nie sadze ze to u ciebie jest. moim zdaniem są gotowe do kopulacji i dlatego są grubsze jak w wiekszości które składaja ikre poczekaj chwile jak beda zmiany pisz napewno ktos tu pomoze pozdrawiam
adziopak
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:14
Imię: Amadeusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: adziopak »

mały granulat supervit od tropicala, bardzo drobny. Z raz mi się sypło za dużo, ale już po problemie . No i czasem dostaną artemię mrożoną od IT, ale rzadko. Dzięki za pomoc :)
adziopak
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:14
Imię: Amadeusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: adziopak »

Co to znaczy, jeżeli n. czerwone zaraz po wyłączeniu światła zaczynają się dziwnie zachowywać, podpływają pod powierzchnię i tak energicznie pływają, często łapiąc powietrze. Dzieje się tak przez ok 30 sekund a potem wszystko wraca do normy. Cały czas zachowują się normalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”