Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

nowa przygoda z solniczką

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
chomikbil
Mecenas
Posty: 137
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:12
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: chomikbil »

Sprawdź TDS jak pokazuje 0 to jest OK

8-)
trochę dziwne raz pokazuje 0 za chwile 0,3 -0,4 albo miernik padnięty albo parametry tak się zmieniają
nie wiem co to za miernik pożyczyłem od kumpla taki jak termometr cyfrowy
inne parametry no2,po4, na zero
ph:6
i no3 >10 testy kropelkowe tetry
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

No to dziwne :P
Pewnie coś się dzieje z TDS...
spróbuj jutro zmierzyć albo po prostu później-niestety nie wiem co się dzieje-po prostu pytam się o różne rzeczy które mogą pomóc-musisz poczekać na kogoś innego bo ja tego w 100% nie wiem co się dzieje :(
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

membrana jest jedna i jak nie wyschła to powinna jeszcze służyć jakiś czas (wymienia się ją co 3-5 lat),a dwa pojemniki po bokach to wkłady liniowe węglowe ,które lepiej co pół roku wymieniać na nowe ,czyli masz do wymiany,możesz kupić tutaj

Kod: Zaznacz cały

http://sklep.osmoza.pl/aquarius-mini-najtanszy-dla-akwarystow-p-689.html
jeszcze takie spostrzeżenie ,TDS raczej 0 nie pokaże nawet na nowych wkładach ,potrzebny do tego filtra jeszcze pojemnik z żywicą ,DI.Ja osobiście mam tylko RO ,bez DI i akwa jakoś funkcjonuje już dwa lata ,nawet Montipory dobrze się mają.
Awatar użytkownika
chomikbil
Mecenas
Posty: 137
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:12
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: chomikbil »

wyschnąć nie wyschła tylko zdaje się mi ze szybciej leci woda czysta kiedyś chyba wolniej więcej ścieku a mniej czystej teraz mniej więcej tak samo, jak wymieniać to o tym myślałem http://sklep.osmoza.pl/aquarius-75-najp ... p-573.html
ale jak nie trzeba to wolał bym się powstrzymać jeszcze jakiś czas ,bo kasy zaczyna brakować a są inne potrzeby ,mało życia mam i strasznie pusto wygląda dlatego najpierw wolał bym coś dopuścić ,jak by filterek RO jeszcze wytrzymał z pół roku to by było fajnie .
teraz szukam jakieś łatwych w hodowli szczepki korali .
Awatar użytkownika
chomikbil
Mecenas
Posty: 137
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:12
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: chomikbil »

Wkłady w ro wymienione ni i jeszcze doszła rozgwiazdy piaskowa i krewetka boksujaca
Awatar użytkownika
chomikbil
Mecenas
Posty: 137
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:12
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: chomikbil »

Witam i są pierwsze straty :( ,rano jak zobaczyłem to nogi się ugięły woda jak mleko a ukwiał przemielony w cyrkulatorze, co teraz zrobić ,podmiankę ,wymianę wody czy nic i odczekać?????
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Jak najszybciej jak najwięcej wymiany wody, i odpieniacz na mokro.
Awatar użytkownika
chomikbil
Mecenas
Posty: 137
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:12
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Biłgoraj
Płeć:

Post autor: chomikbil »

cyklista pisze: Jak najszybciej jak najwięcej wymiany wody, i odpieniacz na mokro
Wykonane woda wrzuciła do normy, reszta ma się doborze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”