Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

co to jest?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

co to jest?

Post autor: jaskier »

URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/1413100021650.jpg]Obrazek[/URL]


Wystają takie 2 stworzenia. Korzen pozyskany ze strumienia. Niestety nie wygotowany bo zbyt wielki.
Oczyszczony myjka ciśnieniowa, posypany solą, polany wrzatkiem, parę dni się suszyl, następnie wypłacany i do akwa.

Kilka minut wcześniej wystawala inna strona tego czegoś. Taka z wąsami. Być może to były kończyny, ale się obrócił bo szturchalem wykałaczką.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Zdjęcie niewiele mi mówi z racji jakości ale wygląda mi to na chruścika bezdomkowego lub jakąś osiadłą muchówkę. Jak możesz spróbuj strzelić coś lepszej jakości i napisz z skąd pochodzi dokładnie korzeń.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

Obrazek

Długość części wystajacej ok 1cm

Korzen wykopany ze strumienia w Straszydlu.

Zdjęcia niestety robione telefonem...
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Teraz dużo lepiej widzę. Osiadła muchówka to jednak nie jest, nie mniej może to być coś z bzygowatych lub faktycznie ta larwa chruścika bezdomkowego. Tak czy inaczej raczej nie inwazyjne stworzenie dla akwarium, wszystkie te grupy to w 99% detytrusożercy a ten mały ułamek to drapieżne chruściki polujące na drobne bezkręgowce ale sądząc po tym że siedzi w korzeniu drapieżnik to nie jest. Jeśli jest niewielkich rozmiarów wkrótce rybki się nimi zainteresują. ;)

[ Dodano: 2014-10-12, 10:32 ]
Jest jeszcze jeden gatunek który mi tu pasuje. Prawdziwa osobliwość chyba jedyny motyl którego larwy żyją pod wodą; Nymphula nymphaeata.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

Ok. Uspokoiłeś mnie. Dzięki za pomoc.

A tu ostatnie zdjecie jednego, który wypadł i go wyłowilem.
URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/1413102530492.jpg]Obrazek[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”