Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[54]Korzonek

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nużaniec olbrzymi to faktycznie kiepski pomysł uwzględniając wielkość szkła. A eloncharis vivipara, kondziu przecież to rośnie tylko do piętnastu cm. :P. Jak chcesz "trawkę" spróbuj z strzałką pływającą lub karłowatymi odmianami v. americana. Ewentualnie trochę ciekawiej z echinodorus sp. vesuvius.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

roton, musialemz tego wzgledu ze rosliny mi sie rozpuszczaly :/ przenawozilem chyba azot i az mi rybki padaly.
Valisnerie zawsze mozna ucharatac i juz przestanie rosnac xD moze nie bedzie wtedy fajnie nie bedzie wygladac ale przestanie rosnac dluzsza.
Teraz sie zastanawiam nad wsadzeniem tam blyxy jap. ale to wszystko jeszcze sie moze zmienic jade dzisiaj bo bystrzyki to moze gdzies wychacze jakas rosline hm moze duzy henio?
Awatar użytkownika
misiekdz
Posty: 526
Rejestracja: 27 maja 2013, 14:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 160l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: misiekdz »

Mi się bardziej podoba ten obecny baniaczek, jeszcze jak to się rozrośnie to naprawdę będzie fajnie wyglądać
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Piasek zmieniony różnica jest, ramireza widać zadowolona bo grzebie w nim cały czas :) co prawda na fotce różnicy nie widać ale na żywo jest i to spora.
Dzisiaj doszło 10 bystrzyków Amandy i trawa nie wiem co to dokładnie za odmiana jakaś vallisneria chyba ;) rośnie duża ale taką chcę, chcę trochę by zakryła korzonek a potem się ją ciachnie nad korzeniem.
A i kupiłem nową świetlówkę juwel 15W 6500K wsadziłem ją zamiast tej 8500 czeka w szafce aż na przyszły miesiąc zakupie statecznik i dokupię jeszcze świetlówkę 10000K i zrobię ostatecznie 3x15W (6500, 8500, 10000)

Obrazek

Obrazek


Oczywiście nie zabrakło samiczki ramirezy do fotki ;)

Obrazek
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

wisłok pisze:A eloncharis vivipara, kondziu przecież to rośnie tylko do piętnastu cm.
To akurat :D
Przecież miało zasłonić gąbkę ;)
maxio69 pisze:Piasek zmieniony różnica jest, ramireza widać zadowolona bo grzebie w nim cały czas co prawda na fotce różnicy nie widać ale na żywo jest i to spora.
Wierzymy ;)
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

maxio69, Nie masz czasem białego gluta na korzeniu ?? Bo na zdjęciach chyba widać. Ja to miałem u siebie ale schodzi po 2 tygodniach bez śladu.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Tak tak biały glut jest nadal raz przy podmianie go próbowałem usunąć ale jeszcze w ciul zostało na razie robiłem test na no3 i po4 to wyszło, że nie mam nic no3 a mam po4 około 0,5.
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Nic nie rusz. Ja też dostawałem szału z tym glutem ale wszystko zniknęło po 2 tygodniach - a miałem nawet całe podłoże pokryte tym kożuchem. A podłoże miałem to co Ty - czyli kwarc pewnie z majstra albo Allegro. Ja bym podniósł stopniowo azot do 5-10 max. I nie dawaj mikro jeszcze - ja u siebie tak załatwiłem cały baniak. Przenawoziłem i glony masakryczne. Rok dopiero bawię się z akwarium i przerobiłem już ze 4 podłoża typu "no name" i"super czarny extra żwirek" nie wiadomo jakiego pochodzenia...i nie warto. Teraz dałem na spód Aqua Substrate II a na to JBL Manado - różnica w roślinach i czystości wody nieporównywalna.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Nie no mikro to wiadomo, że teraz nie ma co lać :) może po miechu i to od pół dawki.
Mówisz, że lepiej rośnie na ASII?
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Powiem Ci że bez porównania. Ale...mocno działa i obniża kh i wody a później i ph dlatego na paczątku musiałem często podmianki robić. Niestety nie było mnie w domu ok tygodnia a po powrocie...kh spadło do zero kilka roślin zmarniłało i kilka rybek padło. Teraz poprostu dałem na spód 2cm ASII a na wierzch Manado i na razie super! Woda kryształ, roślinki walą do góry, kh mam 6 więc nie jest źle. Nie wiem jakie inni mają uwagi do ASII ja uważam że to mocno działające podłoże które najlepiej byłoby przykryć czymś bardziej neutralnym - dla mnie Manado Ok! Za chwilę będę odpalał 300l i tez tak samo. Czekam tylko na szafkę i drugi zestaw co2.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

A lejesz nasza kranowe? Jake masz gh i ph w akwa?
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Tak wale tylko naszą kranówę ale przy podmianie dodaję Aquacida takiego do oczek wodnych (w majstrze ok 22zł za 0,5l) Zawiera kwasy organiczne. Jest mega wydajny i bezpieczny dla ryb. Obniża oczywiście kh i ph. U mnie gh koło 20 niemców ale się tym nie przejmuję. kh teraz mam 6 a ph 6,7-6-8. Czasem jak mam za dużo wolnego czasu to filtruję wodę do podmian przez filtr zmiękczający w korpusie narurowym - fajna sprawa bo redukuje gh do 1-2 stopni a kh do ok 5 więc super woda do mieszania w kranówą ale wolno to idzie bo filtr ma wydajność ok 6-8 l/min. To taka zabawa od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Aktualizacja.
Mija miesiąc od założenia od samego początku problemy :)
Rośliny zamiast rosnąć to wegetują, gniją.
Najpierw miałem długi czas białą pleśń na korzeniu, która przenosiła się po roślinach, pleśń powoli znikła chodź jeszcze jest w bardzo małych ilościach.
Zaraz po tym na roślinach pojawił się brązowy nalot za pewne okrzemki gdyż nie idzie tego zetrzeć ręcznie,
Brązowy nalot nadal jest szczególnie na mchu i trawie.
Parametry ph6,8
NO3-5ppm
PO4-1ppm

Zmieniłem również oświetlenie wczoraj na 3x15W (Juwel day lite 6500K, Juwel Colour 8500K, Sylvania Aquastar 10000K), oczywiście nie świecę wszystkimi świetlówkami cały czas.
O 11 zapala się Juwel day lite oraz sylvania aquastar o 14 zapala się Juwel Colour która świeci do 19 a te dwie gasną o 21.

Troszkę fotek.


Całość.

Obrazek

Obrazek

Kilka fotek z brązowym nalotem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

Fajny klimat Ci wyszedł w tym baniaku. Podoba mi się korzeń- mech jak zarośnie- będzie super. No i te czerwone rośliny w kępach ładnie wkomponowane :)
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Odświeżam temat.
Restart akwa był nieunikniony wszystko zgniło no może nie wszystko korzeń został ;)
Dnia 5 grudnia zalałem ponownie akwarium z tym, że zaszło kilka drobnych zmian :D

Akwa standardowo jak w opisie 54l

Podłoże Ada Amazonia 9l

Światło 3x15W (6500K Juwel day lite, 8000K Juwel colour, 10000K aquastar)- o 11 wł się 2x15W o 13 zapala się trzecie 15w TO trzecie gaśnie o 18 zaś te pierwsze dwie co wł się o 11 gasną o 20.

Nawożenie na razie co2+carbo 1ml+ Potas(K2SO4) 2,5ppm dziennie.
Przymierzam się do dawkowania step2 ale to dopiero od 2-3 tygodni jak zauważę blade liście.

Woda ro+mineralizator jbl aquadur zalanie akwa (kh-8, gh-15)
Po 24h woda w akwa miała parametry (kh-3, gh-8 ph-6, NO3-0- co ciekawa gdyż każdy pisze że na starcie jest sporo NO3 a u mnie do tej pory jest 0)

Podmiany przez pierwszy tydzień robię co dwa dni 25l.

Jak narazie brak glona no ale spokojnie to dopiero są 3 dni:D ale mogę powiedzieć, że większość roślin puszcza w podłoże korzonki.

Fotka! z zalania na początku niezła gnojówa się w akwa zrobiła jak zalewałem a fotka jest jak akwa wyglądało po 1h.
Obrazek

Dwie kolejne focie to z wczoraj wieczora. A! i na drugi dzień po zalaniu woda MEGA kryształ jak i do tej pory.
Obrazek
Obrazek


Zdjęcia mega lipne bo robione telefonem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”