Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wyjazd do Rosji

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Wyjazd do Rosji

Post autor: Darek »

Witam Was ;)
Mam nietypowe pytanie, czy któryś z forumowiczów wyjeżdżał do Rosji?
Chodzi mi głównie o wyjazd i sprawę pobytu na tamtym terenie, jak to się ma formalnie itd....
Pozdrawiam Darek :)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Ja co prawda w Rosji jeszcze nie byłem ale udało mi sie co nieco poczytać. Ma to być wyjazd turystyczny na własną rękę czy jakiś inny. Dużo informacji znajdziesz na stronie ambasady Rosji na temat wiz i innych formalności . Szukaj informacji na temat obowiązkowej "registrowki" (zameldowania) na terenie FR. Przydatne bedą również informacje na temat wwozu i wywozu walut wymienialnych - to znajdziesz na stronie urzędu celnego. Musisz po prostu deczko poguglać ;)
Ale jak napiszesz gdzie i czym chcesz pojechać postaram sie wydobyć troche przydatnych informacji - sam sie interesuję tematem więc przynajmniej wiem gdzie szukać :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Dzięki Łoren, za zainteresowanie tematem. Czy wyjazd odbędzie się to się wyjaśni ale wszystko na to wskazuje że tak ;) Będzie to pobyt czasowy z możliwością zostania na dłużej. Kineshma jest to miejscowość do której przymierzam się jechać, 400 km za Moskwę na wschód. Jest do pokonania ponad 1700 km. Wstępnie planuję jechać pociągiem do Moskwy a później do Kineshma.
Łoren pisze:Dużo informacji znajdziesz na stronie ambasady Rosji na temat wiz i innych formalności . Szukaj informacji na temat obowiązkowej "registrowki" (zameldowania) na terenie FR.
Właśnie myślałem o tym ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

Zgłoś się do zielonych ludów :p
Sprzedam Krewetki!
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Kineshma ,to w sumie w Europejskiej części - połączenia i drogowe i kolejowe są bezproblemowe. To znaczy bezproblemowe w rozumieniu wschodnim....pociągi jeżdżą i autobusy też ;) . Myślę że wrażenia będą jedyne w swoim rodzaju :) Zazdroszczę .... :)
Sprawdzałeś ceny na pociagi i autobusy? Może w podobnych pieniądzach obróciłbyś samochodem - paliwa tam tanie 3 -3,5 pln za litr. Podjechałbyś na Plac Czerwony... fota pod mauzoleum.... ech :D Darek przemyśl temat :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Łoren, Interesuje mnie autokar lub kolej.
Sprawdzałem ceny intercity do Moskwy, tak to wygląda, cennik na ten tydzień,
Cena biletu za odcinek Moskwa - Warszawa:
- miejsce sypialne przedział 3 osobowy - 114,60 euro
- miejsce sypialne przedział 2 osobowy - 162,60 euro
- miejsce sypialne przedział 1 osobowy - 204,40 euro
Cena biletu za odcinek Warszawa Wschodnia - Rzeszów:
- miejsce siedzące 2 klasa - 65 złotych
- miejsce siedzące 1 klasa - 98 złotych
Kineshma ,to w sumie w Europejskiej części - połączenia i drogowe i kolejowe są bezproblemowe.
Zgadza się ;)
Łoren pisze: Może w podobnych pieniądzach obróciłbyś samochodem
Ja chcę odpocząć od samochodu :P
Pozdrawiam Darek :)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Darek pisze:Ja chcę odpocząć od samochodu
To w sumie wyjaśnia powód dla którego chcesz podróżować pociągiem i autobusami.
Po cenach widać że przecietną osobówką palącą ok 7/100 by obrócił w podobnej kasie.
Są też i minusy podróżowania własnym środkiem transportu...w Rosji ostatnimi czasy nie ma do nas najlepszego nastawienia ze strony władz , Milicji .... więc kontrole a tym samym czepialstwo o wszystko są na porządku dziennym. Często kończy się to mandatem a czasami nawet większymi problemami ,bo próby wyłudzeń ze strony milicjantów nie są rzadkością a odwołać sie tam można chyba tylko do Pana Boga. Co ciekawe im blizej granicy z zachodem , czyli w części europejskiej tym takich problemów więcej . Im dalej na wschód tym stosunek do nas dużo lepszy. Potwierdzają to ludzie którzy objechali nie tylko europejską częśc Rosji ale też i azjatycką, a także byłe republiki ZSRR które są dziś niezależnymi państwami , tak jak Kazachstan , Kirgistan , Tadżykistan. Im dalej na wschód tym atmosfera lepsza.
Myślę w każdym razie że sam taki wyjazd jest sporą przygodą :) Na pewno uda sie zobaczyć i poczuć Rosję wszystkimi zmysłami i to jest w podróżowaniu najpiękniejsze :)
Powodzenia :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: winid »

Witaj

Że tak nieskromnie się pochwalę byłem tam w sumie już razy.
I powiem tak Rosja to nie kraj, to stan umysłu :)

a tak na poważnie to temat jest dosyć ciężki, począwszy od uzyskania samej wizy na wjazd do Federacji.
Po pierwsze musisz mieć zaproszenie, niestety nie jest ono darmowe, bo musi zostać wystawione przez jakąś organizację, nie wiem czy może być od osoby prywatnej.
Tutaj z pomocą jednej firmy w Krakowie załatwiłem to w sumie w 3 dni, biorą za to chyba 200-300 PLN (dokładniej powiem Ci jak będę na początku listopada, bo muszę wyrobić sobie nową). Konsulat lubi robić czasem problemy, ale jest to wszystko do przeżycia.
Firma ta nazywa się : Tamara, znajduje się na ulicy Biskupiej w Krakowie (20m od konsulatu Rosji).
No i oczywiście będziesz musiał się gdzieś zameldować, karta imigracyjna i tak dalej.
Jak już będziesz miał tą wizę to już z górki, co do samej podróży nie pomogę za wiele, bo zawsze latam samolotami.
Ale nigdy nie miałem tam przyjemności prowadzić samochodu osobiście, tak jak pisałem na początku Rosja to nie kraj....
To co widziałem na drogach to potwierdzają filmiki na youtube, nie wierzyłem do póki nie zobaczyłem.
Więc musisz dokładnie poczytać gdzieś może ktoś tam się wybierał samochodem.
Ale obawiam się że kolega Łoren może mieć trochę racji, jedziesz obcym autem do nich, więc przygotuj się na ciekawe kontrole plus ewentualne "opłaty" drogowe :)

No i jest też ciekawostka z różnych muzeów, przygotuj się na specjalne traktowanie jako przybysza, tam są oficjalnie dwie ceny: tubylcy i turyści, przebitka czasem nawet x10.

Mam nadzieje że trochę wyjaśniłem, jak coś to pisz, odpowiem na ile dam radę.



No i nie zapomnij zdjęcia z mostu w tle z Kremlem....from Russia with love


a może się spotkamy na placu czerwonym, mam tam być końcem listopada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”