Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Test pokarmów firmy Eheim

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Test pokarmów firmy Eheim

Post autor: ToryBcia »

W ostatnim czasie otrzymałem możliwość prowadzenia testów pokarmów firmy Eheim.
Oczywiście z uwagi na szeroką gamę produktów niektórych nie byłbym w stanie sam przetestować dlatego rozdałem próbki osobom zainteresowanym sprawdzeniem wymienionych pokarmów.
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby trochę pokarmów do testów to jeszcze część została i mogę rozdać.
Pragnę podziękować przedstawicielowi firmy Badis sp. z o.o., bezpośredniemu importerowi wyrobów Eheim za przekazane próbki do testów(na obecną chwilę nie zapytałem o możliwość podania danych)

Firma Eheim jest dobrze znana w środowisku akwarystów-dlatego myślę iż oferty oraz firmy szczegółowo opisywać nie będę. Produkty firmy od zawsze budziły zainteresowanie wśród pasjonatów naszego hobby ze względów jakościowych, oraz ze względu na szeroką ofertę produktową. Obecnie Eheim poszerza swoją ofertę o pokarmy dla zwierząt akwariowych (ryby, krewetki, raki, żółwie). Czy pokarmy spełnią nasze oczekiwania ? Czy firma Eheim swoją renomą zaoferuje alternatywne źródło pożywienia dla naszych zwierząt akwariowych?

Troszkę danych od producenta powie nam strona internetowa https://www.eheim.com/en_GB/products/food

Firma Eheim proponuje 6 pokarmów w płatkach wszystkie dla ryb słodkowodnych które różnią się swoim składem i są proponowane innym gatunkom ryb, 5 pokarmów w granulkach różnej wielkości, które również są dedykowane różnym gatunkom ryb, 3 pokarmy w tabletkach oferowane różnym gatunkom ryb dennych, 2 pokarmy dedykowane dla ryb morskich, 2 pokarmy dla krewetek oraz raków, 1 pokarm oferowany żółwiom wodnym.
Łącznie daje to nam 19 różnych pokarmów dla każdego rodzaju ryb akwariowych. Myślę iż jest to bogata oferta i na prawdę jest możliwość doboru pokarmu dla wybranych ryb, które posiadamy w swoim akwarium. Dla mnie jest to wielkim plusem- nie lubię pokarmów uniwersalnych.
Cała linia pokarmów:
Obrazek

Firma w zależności od pokarmu proponuje opakowania 90ml, 160ml, oraz 275ml.

Pudełka są zabezpieczone folią aluminiową, tj. przed użyciem należy ją usunąć:
Obrazek
Po otwarciu wydobywa się z prawie każdego pokarmu intensywny zapach.

Sam dozownik jak dla mnie jest rewelacyjny. Prostota wykonania oraz funkcjonalność sprawia iż bardzo łatwo można dozować wyznaczoną ilość pokarmu
Obrazek

Na każdym pudełku jest informacja o składzie, niestety nie ma żadnych informacji w języku polskim.
Obrazek
Mimo iż opakowania są bardzo czytelne i nie znając języka można łatwo znaleść produkt dla siebie, to dla niektórych może to stanowić problem.

Klika zdjęć pokarmów wraz z miarą dla porównania wielkości:
Granulat
Obrazek
Płatki
Obrazek
Tabletki
Obrazek
Dla krewetek
Obrazek
Dla żółwi
Obrazek

Jak dla mnie (nie znając ceny) firma Eheim przedstawiła bardzo ciekawą propozycję.
Kilka informacji o pokarmach które podawałem:

Pokarm dla krewetek:
Bardzo ciekawa forma- małe granulki opadają w różnym odstępie czasu co sprawia dostaje się do różnych miejsc w akwarium. Krewetki zareagowały na niego bardzo dobrze- szybko zaczęła się woja o swoją porcję.

Pokarm dla najmniejszych ryb:
Specjalnie dla testu odłowiłem stado 20 narodzonych mieczyków. Od pierwszego dnia dostawały pokarm dla najmniejszych ryb (pył). do dnia dzisiejszego wyrosły mają koło 2-3 cm więc pokarm jak najbardziej spełnił swoją funkcję. Ryby bardzo ładnie wybarwione i zdrowe.

Pokarmy granulowane, tabletki, płatki:
Tutaj moje ryby główne czyli skalary nie rzucały się na pokarmy. Prawdopodobnie było to spowodowane tym iż przyzwyczajone do innego koloru pokarmu. Inne ryby natomiast bardzo chętnie zjadały wszystkie pokarmy(zarówno granulowane jak i płatkowane). Co zaobserwowałem Corydoras Sterbai po wrzuceniu 3 różnych tabletek najbardziej interesowały się tymi dedykowanymi dla nich.

Żaden z pokarmów nie brudził wody w nadmierny sposób. O wybarwieniu ryb nie mogę powiedzieć nic po miesięcznym karmieniu-nic się nie zmieniło.

Co może napisać osoba która otrzymała próbki:
Proszę o opisanie rodzaju pokarmu, w przybliżeniu jakie zwierzęta karmił, jaka była reakcja na pokarm, oraz ogólne wrażenie na temat pokarmu.
Bardzo proszę osoby które dostały próbki o opisanie pokarmu.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 19:24 przez ToryBcia, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Witam
Otrzymałem do testów próbki pokarmów dla ryb morskich oraz krewetek słodkowodnych.
Pokarmy dla ryb morskich są chętnie pobierane, nawet przez kraby, langusty i koralowce. Ryby zjadają bardzo szybko zadane porcje. Nie widzę różnicy w ich zachowaniu w porównaniu do karmienia innymi pokarmami. Porównując z granulkami dla ryb morskich firmy Hikari stwierdzam że Eheim ma mniej intensywny zapach "rybny". Karmione ryby to: Błazenki i Chromisy. Niezjedzony pokarm który opadnie na dno wyłapują koralowce miękkie, ukwiały, langusty, kraby, ślimaki i wieloszczety. Nie ma więc problemu z gnijącym pokarmem.

Pokarmu dla krewetek jeszcze nie zdążyłem przetestować.
Awatar użytkownika
plonez
Posty: 113
Rejestracja: 21 cze 2010, 18:04
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów/Nowe Miasto
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 44
Kontakt:

Post autor: plonez »

Otrzymałem do testów próbki pokarmów w tabletkach dla ryb dennych.
Pokarm opada po chwili i trochę wolniej wchłania wodę (przynajmniej od tych, które na co dzień używam), przez co ciężko mi trafić w miejsca, gdzie zwykle karmię ryby.
Jeśli chodzi o rozpuszczalność jest zadowalająca, dzięki czemu zbytnio nie zanieczyścimy dna.
Ryby które karmiłem pokarmem to zbrojniki.
Podobnie jak w przypadku pokarmu morskiego stwierdzam, że Eheim ma mniej intensywny zapach/smak, ponieważ chwilę zajęło zanim ryby go wyczuły.
Po kilku dniach ciężko stwierdzić: Czy rybom mniej smakuje, czy po prostu są przyzwyczajone do smakołyków własnej roboty.W każdym bądź razie zjadany jest powoli do końca.
Spożywany również jest chętnie przez krewetki.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ja testowałem drobne granulki dystrybuowane w pojemniczkach z ramirezką.
Ocena organoleptyczna;
Granulki bardzo regularne praktycznie zero odstępstw od kształtu i rozmiaru co bardzo pomaga w dozowaniu. Zapach wyczuwalny ale nie przesadnie intensywny, co świadczy o produkcie dobrze- brak atraktorów. Smaku nie sprawdzałem. :P Granulki mają bardzo zbitą konsystencje i są bardzo twarde toteż toną odrzu po wrzuceniu do wody. Z jednej strony to dobrze bo nie zanieczyszczają wody, z drugiej z tego powodu ryby małe i średniej wielkości z niewielkim pyszczkiem mają problem z pobieraniem tego pokarmu.
Reakcja ryb na produkt;
Pokarm podawałem skrzeczykom karłowatym, prętnikom pręgowanym i tęczankom wernra. Ryby reagowały na pokarm bardzo szybko jednak po chwili pozostawiały go z racji jego twardości. Dopiero po kilku minutach gdy granulki nasiąkły ryby powracały do żerowania nie zostawiając nawet okruszyny. O jakości pokarmu świadczy to iż kilka razy podałem jednocześnie wspomniany produkt a także podobne pokarmy Hikari i NatureFood którymi na co dzień na zmianę z żywym karmię ryby. Na początku największym zainteresowaniem za każdym razem cieszył się produkt Eheima ale z racji wyżej wymienionego powodu po chwili ryby pobierały dwa pozostałe wracając do pierwszego dopiero gdy nie było reszty a ten już zmiękł. Powodem tego zachowania się ryb jest bardzo wyczulony zmysł powonienia który umożliwia rybie przybliżoną analizę składu pokarmu na zawartość białek, tłuszczy i cukrów, nie wszystkie gatunki może mają ten zmysł aż tak rozwinięty ale błędnikowce należą do jednych z najczulszych ryb. Dzięki temu mogę wskazać iż Eheim wygrał rywalizację z tymi dwoma markami cieszącym się uznaniem.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

Witam
Do testów otrzymałem 2 pokarmy dla ryb morskich.

1.Granulat Small
Pokarm nie ma tak intensywnego zapachu jak pokarmy innych firm.
Granulki według mnie jak zaliczające się do wersji small są zbyt duże.
Moim błaznom ledwo mieściły się w pyskach, a często zdarzało się że nie dały rady ich połknąć i wypluwały.

2. Granulat (ten z Żółtkiem)
Ten pokarm trafił lepiej do gustu moim rybom.
Niby jest to większa wersja ale zauważyłem że moje ryby nie mają problemów ze zjadaniem tej wersji jak było w przypadku wersji ,,small'.
Jeśli miał bym kupować pokarm tej firmy to wybór padł by na 2 opcję.

Oba pokarmy bardzo ciężko toną w wodzie.
Aby nakarmić ryby muszę moczyć palce z pokarmem w wodzie choć i tak połowa wypływa do powierzchni i pływa jeszcze tak jeszcze dopóki nie zostanie zassane przed grzebień.
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

DO testów otrzymałem 2 rodzaje:

1. pokarm dla pyszczaków - powoli tonie, chętnie zjadany przez ryby - chętnie taki zakupie jak cena nie będzie przesadzona
2. płatki dla głupików itp. - też nie mam negatywnych uwag do zachowania się pokarmu - powoli tonie, chętnie zjadany przez ryby.
Awatar użytkownika
PsychoPatka
Posty: 60
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:51
Imię: Patrycja
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: PsychoPatka »

Testowałam pokarm dla krewetek, granulat mało wonny (dla mnie to plus), szybko tonie, kolor i zachowanie krewetek bez zmian, porównując do innych pokarmów chyba najchętniej zjadany, jedyny pokarm przy, którym obserwuje wykrewecenie (kilka krewetek przy jednej granulce) ryby również chętnie go zjadają

PS. Tak wiem nie istnieje słowo "wykrewecenie" (nawet wujek google go niezna)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”