Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Niezadowolony z filtracji

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Niezadowolony z filtracji

Post autor: fitoro »

Filtracja :
-Eheim Ecco pro 2036 (wkłady firmowe ale zamiast biobali Kermazyt)
-Aquael unimax 700 (wkłady firmowe, zamiast biobali Kermazyt i na samym dole gąbki + wata perlonowa)
-Aquael circulator 2000 jako mechanik z watą perlonową

Problem polega na tym, że w wodzie jest cały czas pył, lubię wodę krystalicznie czystą i dlatego się dziwię bo filtracja jest chyba ok a tu zawsze pływa syfek...

Może ktoś ma jakiś pomysł?
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Za mało informacji filtr sam z sobą nie funkcjonuje tylko z jakims akwarium i z zyciem w nim pływajacym. trzeba to wszytko opisać.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Jak chcesz mieć wolną od zanieczyszczeń wodę to sobie kup dobry filtr wewnętrzny.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Myśle, że lepszego filtra jak głowica wewnętrzna i to w dodatku z watą perlonową nie ma. Akwarium, kto śledzi mój temat ten wie jakie jest, a dla tych co nie wiedzą- jest to akwarium roślinne z fauna ròżnistą w liczbie około 40 sztuk. Pojemność jego wynosi 450 litrów.
Podłoże to żwir kwarcowy z podkładem z ziemi ogrodniczej a na przodzie plaża piaskowa.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Czasem są zanieczyszczenia koloidalne, których żaden filtr nie wyłapie a przy mocnym świetle są widoczne. Zwykle ale nie tylko dotyczy to akwa w którym karmi się mrożonkami lub mięsem gdyż są to po prostu białka. Pomaga skoagulowanie białek garbnikami (stąd przy Palatkach rzadziej się to zdarza). Czasem zmętnienie jest niewiadomego pochodzenia - bliższe pierwotniakom. Są też zanieczyszczenia szczególnie drobnym iłem obecnym w ziemi, żwirku czy nawet w wodzie. Można spróbować kupić związek klarujący wodę i zobaczyć czy będzie lepiej. Zlepia on drobny pył w większy co pozwala już na jego usunięcie filtrem.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Pokombinuję jeszcze z ustawieniem wlotów i wylotów. Napewno na dzień dzisiejszy moim zdaniem nic lepszego nie wymyślę.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

Aby wyczyścić wodę i mieć ją klarowną to tylko ratuje Cię wewnętrzny filtr w jak największym przepływem. Ja u siebie to zrobiłem i jestem zadowolony.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Jak napisałem w pierwszym poście to mam wewnętrzny moim zdaniem bardzo dobry i o konkretnym przepływie aquael circulator 2000 i w dodatku z gruba warstwa waty. Wiem ze mógłby, zrobic sobie narurowca z mikrowlokniną ale narazie nie chce. Poczekam jeszcze na tym co mam teraz i zobaczę co dalej.
Everybody Lies !
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Mam zamontowane UV, ale rzadko używam a kupiłem jak miałem na początku zakwit, używałem też do walki z brunatnicami. czasami używam do klarowania wody.
Zapuszczasz na noc ustrojstwo i masz po 12h kryształ wodę, minus jest taki, że NO2 skoczy troszkę do góry, ale niegroźnie.
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”