Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

palety- jaka temp min?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

palety- jaka temp min?

Post autor: jaciek »

Witam, wiem ze kilka osob tutaj na forum dysponuje sporym doswiadczeniem i wiedza odnosnie trzymania dyskowcow wiec prosil bym o informacje- w jakiej minimalnej temperaturze palety beda sie czuly dobrze? Od zawsze mialem ochote sprobowac z tymi rybkami ale odstraszaly mnie temp wody rzedu 29-30C. Dzis na jednym z akwarystycznych forow (for?:) przegladalem opis zbiornika 1000l w ktorym wlasciciel z powodzeniem trzymal i rozmnazal palety w temp 26-27C. Czy trzymanie dyskow w 26C odbije sie na ich zdrowiu? Chcialbym postawic zbiorniczek pod palety ok 500l i podpiac go do obiegu -akwa 2000l+ sump 700l- gdzie trzymam temperature 26-26,5C w zimie (w lecie okolice 30). NIe chcialbym sie bawic w osobna filtracje do "paletkowej 5-setki" a grzanie 3200litrow wody brutto do 29-30C to finansowe samobojstwo:) Z gory dzieki za odp. pozdrawiam
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Spokojnie taka temperaturka będzie ok.
Ja u siebie miałem grzałkę ustawioną na 25 stopni i nic się nie działo. Podczas leczenia będzie wskazana wyższa.
Lecz nie wiem czy bym się odważył podpiąć palety pod obieg gdzie wiem jakie masz ryby i czym karmisz. Nie wiem czy moment palety nie złapią jakiegoś robaka. Tutaj bym się skupił a temperaturę 26,5 bym zostawił.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

Co do karmienia zywcem to juz od conajmniej 1,5roku nie karmilem. Zrazilem sie po tym jak ryby dostaly pasozytow i musialem zalewac 2000l wody chemia zeby je wyleczyc. Od tamtej pory jesli daje "zywca" to tylko takiego ktory uprzednio polezal przynajmniej miesiac czasu w zamrazarce. Palety bylby podpiete pod akwarium w ktorym plywaja tylko dwie plaszczki i arowana wiec nadwyzka azotanow i ogolnie skoki parametrow po karmieniu im nie groza. Skoro mowisz ze ryby dadza rade w tej temp to chyba sprobuje z tymi rybskami. Poki co jeszcze troche poczytam o tym gatunku, zaplanuje co i jak i bedzie trzeba wystartowac z nowym akwa
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

jaciek pisze:Co do karmienia zywcem to juz od conajmniej 1,5roku nie karmilem. Zrazilem sie po tym jak ryby dostaly pasozytow i musialem zalewac 2000l wody chemia zeby je wyleczyc.
No właśnie o to mi chodziło a paletki jeszcze bardziej wyczulone na tym punkcie :)
Wiele osób trzyma płaszczki +paletki+arowany nawet w jednym akwarium lecz wymagany jest duży zbiornik więc tutaj przeciwwskazań nie ma.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

25-27 w zupełności wystarczy. Czytałem o udanym tarle w temp. 22 stopni. Ja mam 26-27 po podmianach 24-25 bo nie podgrzewam wody tylko leję z beczek odstaną w temp. pokojowej. Nie polecam wspólnej filtracji, no chyba że masz pewność że pozostała obsada jest czysta.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 21:45 przez Sero, łącznie zmieniany 1 raz.
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

To skad wogole wzielo sie to "29C"?!
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

Można je leczyć temperaturą nawet w 37 przy odpowiednim napowietrzaniu.
Z różnych źródłem ryby pochodzą więc i rożne temperatury, 28-29 szybszy metabolizm.
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Re: palety- jaka temp min?

Post autor: Sero »

jaciek pisze: Od zawsze mialem
ochote sprobowac z tymi rybkami
jeśli potrzebujesz ryb do nauki to zapraszam. Spróbujesz a wszystko pójdzie dobrze to wymienisz obsadę.
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”