Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Oxydator mini

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Oxydator mini

Post autor: karolina198666 »

Witam, od tygodnia mam założone moje pierwsze krewetkarium, po świętach, jeśli będą dobre parametry wody będę wpuszczała krewetki. Pytanie moje brzmi, czy trzeba, bądź warto kupić mini oxydator, nie znalazłam i nim opinii - na forum także...
Mam akwarium 21l brutto, filtr zewnętrzny.
pozdrawiam
:mrgreen:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Nie no... Po co wynalazki? Jak już chcesz wodę utlenioną to jest też w aptece i to X razy taniej.

tego typu preparatów używa się tylko w specyficznych przypadkach a nie "z reguły".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Jarku koleżance chodzi w krewetkarium.
Oxydator zalecany jest w ciepłe dni kiedy tlen w wodzie jest mniejszy.
Jednak nie wszyscy go używają- sprawa indywidualna jeden ma kase to kupi a drugi nie ma i nie kupi.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Na pewno kwestia "w jakim krewetkarium". Ponieważ jest pierwsze to przyjąłem że popularesy a tam nie miałem nigdy kłopotów nawet przy temperaturze dochodzącej do 30C. Nie wydaje mi się, aby woda utleniona była panaceum na brak tlenu w wodzie. Porównałbym wodę utlenioną w wodzie do ozonu w powietrzu. Na krótką metę działa pozytywnie, na dłuższą nie. Oczywiście nie znam się na tym więc już zamilknę :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”