Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mech robi się brązowy - jaki powód ?

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Mech robi się brązowy - jaki powód ?

Post autor: XMasterX »

Witam wszystkich ! posiadam akwarium 54l i jak na razie świetlówkę 11W ( za kilka dni się to zmieni ). Mam dwa rodzaje mchów, pierwszy to jawajski a drugi nie mam pojęcia bo go dostałem xd

Problem jest w tym, że niektóre od góry robią się takie brązowe ;[ może powodem jest zbyt mała ilość światła ? proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Chłopie co Ty się tak uparłeś na to światło ;) ? Mech lubi brązowieć od góry jak się aklimatyzuje, przynajmniej pelia tak u mnie miała. Zbyt duży ruch wody (źle ustawiony filtr) też będzie powodował brązowienie mchu, ale to raczej będzie glon niż jakaś choroba roślinki. Przynij go od góry i zobaczysz.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Pewnie powodem jest filtr bo FZN2 jest ustawiony na maxa ;D a mchy trzeba jakoś podcinać ?
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Można i trzeba ;) Wedle uznania. Polecam wujka Google i fotki mchów - zerknij, a zobaczysz niezłe cudeńka.

[ Dodano: 2014-12-21, 10:50 ]
Moim zdaniem FZN2 jest trochę za mocny do 54l. Skręć go o połowę.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Ok, dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”