Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

21l Maleństwo :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

21l Maleństwo :)

Post autor: karolina198666 »

Cześć, chciałam Wam przedstawić moje maleństwo :)
Baniaczek zalany kilka dni przed 14 grudnia …
Akwarium OW o pojemność 21l 36x22x26cm
Filtr HBL 501
Belka oświetleniowa BeamsWork Power Led 200 (tutaj pozwolę sobie napisać opinię na temat tego oświetlenia, gdyż kupując ją wiele ryzykowałam, na polskich stronach jest o niej cicho… Ja jestem z niej zadowolona, rośliny, które posiadam ładnie rosną, wypuszczają nowe pędy. Trzeba przyzwyczaić się do barwy, gdyż jest to zimny odcień bieli, w związku z tym zieleń ma inny kolor niż przy zwykłej świetlówce, ładnie wybija kolor biały krewetek, czerwony z resztą też. Daję tej belce 5/5 gwiazdek).
Podłoże BENIBACHI Black Soil Fulvic
Korzeń Red Moor Wood
Liść Ketapangu, kora Ketapangu, kora Cynamonu, kora Kaktusa, szyszki Olchy
Flora:
1. Mini Pelia – trawniczek
2. Mech Erect
3. Mech Singapore
4. Mech Christmass
5. Limnophila sessiliflora
6. Echinodorus vesuvius
7. Ludwiga sp Mini Red
8. Alternanthera Reineckii mini
9. Anubias Barteri var. Nana Mini
Fauna:
20sztuk krewetek Crystal Red wpuszczone 17,01,2015r
Chemia krewetkowa (mam nadzieję, że nie będę zbesztana za taki nagłówek).
1. Mosura Shizhen Powder
2. Benibachi Mironecton Powder
3. Benibachi Bee Max
4. Mosura Rich Water
5. Shrimp Nature Mikro
6. Salty Shrimp
Parametry wody:
1. pH 5,5
2. kH 1
3. gH 6
Na zdjęciach będzie mała foto relacja, pierwsze zdjęcia są z 14 grudnia, akwarium ma już kilka dni :) rośliny się adoptują, a na korzeniu pojawiła się nieestetyczna pleśń ;( Na szczęście już to przechodziłam w akwarium ogólnym, więc nie przejęłam się tym za bardzo…
Kolejne zdjęcie będzie z 17 stycznia przed wprowadzeniem krewetek, widać, że roślinność ładnie się zaadaptowała i zaczyna kwitnąć, ku mojemu zadowoleniu.
No i zdjęcia z krewetkami w dzień wprowadzenia i zdjęcia z dzisiaj tj. 19 stycznia, krewetki radzą sobie z pleśnią z super prędkością, korzeń zaczyna wyglądać przyzwoicie ;p
Miałam także skałkę mineralną, ale ją wyrzuciłam (mam nadzieję, że forma sproszkowana wystarczy), wkurzało mnie, że brudziła korzenie i wszystko wokół zarówno przy wsadzaniu do wody jak i przy podmianach, podczas dolewania wody…
Karmione będą serią Shrimp Nature, mam nadzieję, że łatwo się przestawią, bo były karmione produktami Benibachi, Mosura.
Dziękuję za pomoc Cruście i ToryBci.
Trzymajcie kciuki za Robale :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Fajny zbiorniczek, zapowiada się bardzo przyjemnie :)
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Dziękuję za miłe słowa :)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

A witaj! i co da się ? hehe Nie ma się do czego przyczepić wszystko zrobione jak należy. Powodzenia
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Dzięki że tak piszesz, też jestem zadowolona z tego projektu ;)
Choć mam jedno ale... Krewetki przyprawiają mnie o zawał serca, bo wychodzą poza taflę wody na wylot filtra (są na brzegach gdzie jest największy strumień), boję się, że w końcu któraś wejdzie do środka filtra i tam zginie... Na dzień dzisiejszy nie mogę się doliczyć pełnej obsady... Mam nadzieję, że po prostu tak dobrze się chowają :)
Awatar użytkownika
vvaldek
Mecenas
Posty: 283
Rejestracja: 02 kwie 2012, 14:24
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: vvaldek »

U mnie też zauważyłem że krewetki lubią przesiadywać pod strumieniem wody wychodzącym z kaskady. Sposób : obniżyłem poziom wody i podniosłem wyżej filtr i problem rozwiązany.
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=26450

" Rób tak, żeby tobie było dobrze, bo innym nigdy nie dogodzisz "
daman0629
Posty: 102
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:44
Imię: Damian
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: daman0629 »

Akwarium bardzo przyjemne jak zarośnie to będzie extra. Co do tego że krewetki pchają ci się do filtra to normalna sprawa, taką mają nature ,że chcą sprawdzić co tam jest :) Gorzej jak by się nagminnie wspinały po silikonie w rogu szyby to by oznaczało że coś im nie pasuje w wodzie lub zmiana parametrów.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Krewetkarium Super :)
Bardzo ładnie wyszło ,jest na co popatrzeć :)
Co do krewetek to ja mam tak samo ,ja jak naleje wody do pełna (a często tak robię) że woda jest o 1mm od wypłynięcia na zewnątrz to widzę jak krewetki sobie chodzą po łuku Hamburga czyli po prostu po gąbce z na samej górze :) Śmigają sobie tam aż miło popatrzeć ,są do połowy zamoczone ,ale ani jedna nie pada :) Także spokojnie :)
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Dziękuję za wszystkie posty, te mówiące że podoba Wam się akwarium oraz te, które uspokajają mnie co do zachowania krewetek :)
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Mała aktualizacja :)
Rośliny rosną bardzo dobrze, wszystko się rozrasta, nawet trawniczek ładnie rośnie... Nie dodaję więcej nawozów niż to co wcześniej wymieniłam.
Jeśli chodzi o krewetki to mam jedną w ciąży, sądzę, że już kilka krewetek urodziła, bo ma mniej jajeczek... Wydaje mi się, że ogólnie robaczków jest mniej, startowałam z 20sztukami ,w tej chwili umiem się doliczyć około 15. Niestety jednego trupka krewetki wynosiłam z akwarium :(
Parametry wody:
pH 5
gH 4
kH 1
NO3 <0.5
PO4 <0,02
Mam dwa poważne problemy.
1. Krasnorosty - atakują moje akwarium... Próbuję je ręcznie wybrać ale to jak walka z wiatrakami... Wiem, że stosuje się na ich zwalczanie Carbo, do tej pory tego nie rozbiłam. Proszę powiedźcie, czy mogę zastosować Carbo i w jakiej ilości w 21l akwarium (brutto)? Lub jest inny sposób?
2. Wydaje mi się że mam planarię... Na szybach widzę pojedyncze pełzające robaczki o długości ok 2-3mm. Czy przy Crystalach mogę użyć No-Planarię?
Wrzucam kilka zdjęć, robione 20 lutego,akwarium jest od tego czasu jeszcze bardziej zarośnięte mchami i krasnorostami...

Widok ogólny:
Obrazek
Obrazek

Trawnik:
Obrazek
Obrazek

Krasnorosty:
Obrazek
Obrazek

Krewetki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 22:46 przez karolina198666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

karolina198666, mam prośbę, jeśli możesz wgrywaj zdjęcia przez naszą wvrywajkę -na górze strony. W przeciwnym razie temat stanie się bardzo szybko nieczytelny bo pozbawiony zdjęć z powodu usunięcia ich z czyjegoś serwera.
dr_spike
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2015, 10:40
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: dr_spike »

Na krasnale wal wal Carbo i no najlepiej punktowo. Ja daje ok 2-3ml (dozownik roznie podaje zprawdzalem strzykawką podaje od 1ml do 1,5ml) na 40l codziennie czyli jedno psiknięcie raz rano raz wieczorem czasami jak widze ze cos sie dzieje to dam 2x rano. Co do planarii również ją miałem ale to było spowodowane przyducha czyli problemem z filtracja u mnie są rybki wiem ze neony to wcinaja az milo w twoich pramamatrech przy tak niskim PH= 5 ale mysle ze neon by i tak dał rade bo to twarda rybka wbrew pozorom chyba że jakis inny z kąsaczowatych da radę. Ewentualnie moze fitracja nie natlenia wystarczająco, aha z glonami sproboj swiatło zmniejszyc na jakis czas rowniez pomaga.
daman0629
Posty: 102
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:44
Imię: Damian
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: daman0629 »

Jeśli to nicienie to najlepiej się do nich przyzwyczaić. W krewetkarium to normalna sprawa.Dla krewetek nie są zagrożeniem.
A jeśli to wypławki to niektórym no planaria pomogła a nie którym wręcz przeciwnie ,w tym temacie zdania są podzielone.Można w pewny sposób kontrolowac ilość wypławków poprzez podawanie pokarmów krewetkom w odpowiedniej ilości do ilości krewetek zwłaszcza te które szybka się rozwalają.
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Zdjęcia przerzucone :)
Dzięki za odpowiedzi od razu będę stosować Carbo, bo niedługo krasnorosty zjedzą to akwarium...
Preparat No planaria zastosowałam w akwarium ogólnym i okazał się strzałem w 10, ale nie wiedziałam, czy nie zaszkodzi moim Crystalom... Dlaczego nicienie w krewetkarium to norma?
Jeśli chodzi o karmienie krewetek to problem... daje im różne cuda, ale i tak zostaje pokarm, nie przejadają wszystkiego... Najlepsze jest to, że pomimo różnych pokarmów, z różnych firm, zajadają się próbką... Ręce opadają :(
Awatar użytkownika
karolina198666
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2014, 1:14
Imię: Karolina
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: karolina198666 »

Upgrade mojego maleństwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”