Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mała belka DIY T5 2x8W.

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
krzych_100
Posty: 47
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bytom
Akwarium: 3x63l
Płeć:
Wiek: 51

Mała belka DIY T5 2x8W.

Post autor: krzych_100 »

Witam.

Przegrupowałem krewetki do małego akwarium i zrobiłem sobie belkę oświetleniową, do akwarium o wymiarach 30x30 (x30).
W konstrukcji mieszczą się świetlówki T5: 6W oraz 8W, a zasila to statecznik - w zależności od producenta (Tridonic, Polamp, Quicktronic).
Konstrukcja ma dwa niezależne wyłączniki sieciowe, pozwalające na załączenie dwóch, bądź jednej świetlówki.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To na razie prototyp, nie ma jeszcze obudowy, która zostanie wykonana ze spienionego PCV, grubości 5mm. Obudowy nie ma też i dlatego, że próbuję zrobić konstrukcję z aluminiowych profili, ale nie skręcanych, tylko lutowanych. Problemem jest waga: zwykłe profile aluminiowe są cięższe,a profile z aluminium anodowanego są lżejsze, ale trudniejsze wlutowaniu palnikiem. Więc aby to trzymało się kupy, muszę wykonać jeszcze ileś tam prób...

Generalnie fajna sprawa, a czy cenowo to wychodzi taniej? Tego nie sprawdzałem, ale niekoniecznie, bo cieszy coś, co się samemu zrobi i działa...
Pozdrawiam
Krzysztof
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
krzych_100
Posty: 47
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bytom
Akwarium: 3x63l
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: krzych_100 »

Mam wszystko, co potrzebne, tylko co innego oglądanie, a co innego zrobienie tego samemu :)
Pozdrawiam
Krzysztof
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”