Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kolejny temat typu "jaki aparat fotograficzny?"

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jak coś mogę swoje badziewko podrzucić Ci na kilka dni do testów. Sam teraz nie mam czasu na focenie, więc nie ma problemu.
Co do szumów jeśli nie jest to konieczne, to lepiej przy tych aparacikach nie przekraczać ISO 400.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Co do czułości to sprawa jasna chociaż w akwarium to akurat przydałyby się wysokie aby czasy się skróciły. Co ciekawe to w tych nowych Fuji jest opcja, która jeśli dobrze rozumiałem robi kilka zdjęć wysokiej czułości i potem metodami statystycznymi usuwa szumy. Może nie działa to super, ale przy elementach nieruchomych i dużej szybkostrzelności może zadziałać.
W sumie to kilka dni nie jest potrzebne. Praktycznie to kilkanaście minut pstrykania akwarium i się okazuje, czy o to chodzi. Ogólne porównania aparatów mam tutaj: http://www.optyczne.pl/index.html ale jak zwykle diabeł może tkwić w szczegółach. Przykładowo HS50EXR ma ustawianie ostrości od 0,05 s bo ma:
F Hybrydowy: TTL oparty o detekcję kontrastu i TTL oparty o detekcję fazową,
ale może się okazać, że i tak przy mniejszej ilości światła będzie tak samo wolno jak w innych aparatach :( 9zawsze to słowo "od" mnie denerwuje.

Szkoda, że w tym roku nie wyszedł kolejny model HS (bo widzę, że poprzednie wychodziły w styczniu rok do roku, pewnie na targi..). Pewnie więc nie ma co liczyć, że się coś zmieni. Obecnie najbardziej by mi pasował aparat łączący to co chcę w HS50EXR i S9400W.
Znalazłem fajny, ale niestety "flagowy" model i ponad 3k ze stajni Panasonic. Tyle już nie wydam bo mi szkoda.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

zulix pisze:która jeśli dobrze rozumiałem robi kilka zdjęć wysokiej czułości i potem metodami statystycznymi usuwa szumy.
Mój fujik to ma.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

wisłok pisze:Mój fujik to ma.
i działa to tak... przeciętnie?
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jak fotografowany obiekt się nie rusza i strzela się z statywu, efet jest warty uwagi. :P
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

JAro! Będę mało oryginalny, ale mam propozycję fajnego aparaciku i to w preferowanym rozmiarze „cegły/klocka” (też takie lubię z dużą ilością pokręteł sterujących na zewnątrz :mrgreen: ).
To Fujifilm FinePix X-S1 http://www.optyczne.pl/177.1-Test_apara ... 4%99p.html
Możliwościami swymi zaspokaja wiele Twoich potrzeb i nawet jest trochę uszczelniony. Ma niezgorszy akumulator pozwalający na wykonanie do 700 zdjęć (bez lampy) na jednym ładowaniu, a dobre zamienniki NP-95 są do nabycia w granicach 100 zeta (http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?f=8&t=14602

Fujifilm FinePix X-S1 można nabyć za około 1,5k np. http://www.e-fotojoker.pl/fujifilm-x-s1 ... 038710-007
Dziś jest to mniej niż połowa ceny nowości.
zulix pisze:Znalazłem fajny, ale niestety "flagowy" model i ponad 3k ze stajni Panasonic.
Też wypatrzyłem tego LX100 na rowerowe wycieczki, ale może za rok będzie 1k tańszy, choć wcale przez to nie gorszy ;) .



P.S. FinePix HS35EXR też całkiem niezła propozycja i dziś za 1k do nabycia, ale na spacery chętnie przygarnąłbym Fuji X100 - dla mnie demon piękna i skuteczności (z ostatnim firmware).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Strasznie mnie zainteresowała opcja Interwałometru w S9900W i innych typu Nikon ...
Zapewne sprawdza się to średnio i ma kiepskie możliwości konfiguracyjne więc pewnie trzeba będzie jeszcze zaczekać, ale marzy mi się nagranie takiego filmu powiedzmy klatka co kilka sekund no i później oglądamy sobie jak rośnie roślinka... (wiem, to bajer, którego się potem nie używa :P)

Ponieważ nie ma aparatu, który by miał wszystko co się chce i jak się chce to trzeba czekać albo rezygnować z pewnych opcji. ostatnio jestem najbliżej właśnie tego modelu S9900W oraz HS40EXR. Oglądałem chyba wszystkie zbliżone modele konkurencji i mimo wszystko najwięcej daje mi FujiFilm.

Ponieważ nie ma cuda "na kiju" to decyzji jeszcze nie podejmuję. Może nawet udałoby się coś pomacać.

Aha, jakby ktoś miał jeszcze pomysł to plan zakupu jest na granice 1,5 k, ale jakby pudło było wyjątkowo przydatne to i 2 k bym wysupłał. Więcej nie chcę wydawać na tego typu fanaberie - najwyżej poczekam.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dzięki serdeczne za dyskusję. Stwierdziłem jednak, że w tej chwili nie ma dokładnie tego czego bym chciał w opcji "full wypas" ale tanio. Stąd szkoda i takiej kasy więc poczekam kilka lat na coś takiego.
Koncentrując się na najważniejszych sprawach i dokładając opcje pieniężną, bo za jakiś czas trzeba będzie kupić nowe pudło skorzystałem z rady kolegi
wisłok pisze:Wracając do tego co bym zaproponował idealnie pasował by do ww. cech fujik HS20EXR. Zaproponował bym zamiast niego moją 30'stke, ale ma jedną wadę, ma dedykowany akumulatorek.
ale wybrałem zbliżony model HS25, który to jest (wg testu na optyczne.pl) praktycznie tożsamy z HS30 a jest na "bakterie" :P.
Kupiłem używantus poniżej 600 zł (bez wysyłki). Przeoczyłem równoległą aukcję bo gość nie dał pełnego symbolu aparatu i zobaczyłem po licytacji kompletu z 2 filtrami, tulipanem i torbą :( w niewiele wyższej cenie. Cóż - trudno.

Kilkanaście zdjęć zrobionych i... mniej więcej o to mi chodziło. Dzięki wszystkim. Może ponowię pytanie za 5 lat :) albo jak się zepsuje. Jak poczeszę nieco zdjęć to się okaże, ale już starego trupa rzuciłem do archiwum.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Rybki siedzą w kwarantannie w ciemnocie ogólnej więc test zwierzyny jeszcze poczeka. na razie test wiosny w zimie.
Obrazek

Zdjęcia ze spotkania raczej miernej jakości :(
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Na tej fotce kolory jakieś takie nienaturalne się mi wydają?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Spoko wyszło, kolory to rzecz do dogrania (choc na tej foci duzo im nie brakuje) albo w samym aparacie albo juz w jakims programiku do obróbki fotek.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kolory są z grubsza dobre - takie jak była pogoda :P
Słońca nie było. No a robione na automacie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jakieś tam testy - nie testy. Makro.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A więc powiedziałbym, że całkiem przyzwoicie :)

Ptaków w pobliżu było prawie tyle co nic więc musiałem korzystać ze scenografii zastanej. Zoom na maksa bez kadrowania aby było widzieć co trzeba. Robione "z ręki" (ogniskowa 720 mm).
Obrazek

Obrazek

Na pewno mam skokowy wzrost jakości wobec poprzedniego pudła. Może się kiedyś nawet nauczę go używać. Pewnie po wakacjach będę wiedział, czy spełnia większość tego co chcę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

zulix pisze:całkiem przyzwoicie
Jak sam napisałeś "jaka pogoda takie kolory" lub przepały. Jest przyzwoicie, a jak Cię znam to fujik w Twoich rękach będzie focił tylko dużo lepiej :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”