Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pielęgniczka ramireza - samiec

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Pielęgniczka ramireza - samiec

Post autor: XMasterX »

I zdazyło się to czego tak się bałem ;[ padł mi samiec pielęgniczki ramireza...yh.... zaraz mnie coś trafi...

W akwa miałem 2 samiczki i jednego samca, dzisiaj sprawdzam a samiec leży z czerwonym ryjkiem ( tak jakby krwiak ) a samiczki normalnie pływają, wszystko z nimi w porządku.

Wczoraj wymieniłem 40% wody i wyczyściłem filtr, po chwili czytania zaczynam się domyślać w czym problem...wodę do podmianki wlałem wymieszaną, zimną wodę a potem gorącą do wyrównania temperatury... a podobno ciepła ma dużo miedzi ?
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Trochę chyba przekombinowałeś, ale samiec Ramireza mógł mieć też jakieś choróbsko. Gorąca woda do wyrównania temp? Pierwsze słyszę! Ramirezy to wrażliwe rybcie, a 40% podmiany to nie za dużo?
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

No może trochę przegiąłem ale 30% na pewno, mam na mysli to, że do wiadra nalałem zimną a potem ciepłą aby miała odpowiednią temperaturę.

Dzisiaj kupiłem drugiego samca i dzieje się coś dziwnego xd samice go ganiają ;p i to ostro ;p
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Nie kwestia samej podmiany jest problemem wg mnie. Problemem jest szok termiczny, jaki ryba przeszła.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

30%, a 40% to jak dla mnie spora różnica. To, że samice ganiają nowicjusza - no cóż nowy nabytek nie musi przypaść im do gustu. Krzywdy raczej nie powinny mu zrobić ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Raczej... widywałem już morderstwa z premedytacją u tych ryb, nie zdziwi mnie to gdy żadna z samic nie zaakceptuje partnera. Te ryby dobierają się w pary, nie spotkałem się jeszcze z tym że komukolwiek udało się połączyć je w harem. Być może ten "czerwony ryjek" stąd że samiec odebrał dobrego szczała od drugiej nie związanej z nim samicy.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Dżoena pisze:Nie kwestia samej podmiany jest problemem wg mnie. Problemem jest szok termiczny, jaki ryba przeszła.

NIee ..... ja nie wlałem przecież gorącej wody do akwarium....tylko do wiadra, zimną wodę, potem ciepłą żeby wyrównać temperaturę i postała trochę i dopiero ;p
wisłok pisze:Raczej... widywałem już morderstwa z premedytacją u tych ryb, nie zdziwi mnie to gdy żadna z samic nie zaakceptuje partnera. Te ryby dobierają się w pary, nie spotkałem się jeszcze z tym że komukolwiek udało się połączyć je w harem. Być może ten "czerwony ryjek" stąd że samiec odebrał dobrego szczała od drugiej nie związanej z nim samicy.
Powiem tak, gdy miałem tamego samca to żyły w parach na zmianę ;D raz z jedną, raz z drugą ;p

Teraz 2 dzień samiczki go atakują ;/ dlugo mam czekać czy już go wymieniać ?:D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

XMasterX pisze:żyły w parach na zmianę
Nowoczesne te rybki masz :P
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Nooo ha ha :D raz jedna miała tarło, a druga uciekała i była blada a za tydzień odwrotnie xd


yyy albo to ciągle była ta sama bo ich nie rozróżniałem ale to nie mozliwe żeby z jedną było co tydzień tarło ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”