Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Majster w Rzeszowie

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jumponion
Posty: 26
Rejestracja: 20 lut 2015, 16:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Brzóza Królewska
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: jumponion »

Ktoś, kto był jest w stanie określić jaki jest wybór ryb ?
Szukam dwóch red tiger oscar.
Druga sprawa to rośliny, możecie coś powiedzieć więcej na w.w tematy ? p
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

jumponion pisze:Ktoś, kto był jest w stanie określić jaki jest wybór ryb ? ... Druga sprawa to rośliny
Byłem dwa dni robocze temu i jak wspomniałem w poprzednim poście wybór obecnie jest zerowy.

Jak ryby się pojawią to na pewno ktoś usłużny tu napisze.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
fonte75
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2009, 23:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów/Zgłobień
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: fonte75 »

Byłem dzisiaj przelotem i widzę, że rybki się pokazały.
Niestety nie miałem czasu dokładnie zobaczyć jakie.
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

Dziś byłem i życie pływa nawet w przystępnych cenach :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

byłem dziś w majstrze w nowym sklepie ogród i zoologia i powiem że robi wrażenie jak na nasze podkarpackie warunki. Kilka dużych zbiorników wystawowych i jedno gigantyczne powala.

Ma być morszczyzna więc gorąco trzymam kciuki
jumponion
Posty: 26
Rejestracja: 20 lut 2015, 16:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Brzóza Królewska
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: jumponion »

Postanowiłem odwiedzić w.w sklep w wielką sobotę ;)
Na ten czas jest jeszcze mały wybór żywego towaru, jednak 60% zbiorników jest już przygotowana na nowych mieszkańców ;)
Jeśli chodzi o karmy, to jest z czego wybierać, natomiast korzenie - mały wybór.
Wyposażenia jest dosyć, dosyć.

Pracownicy "latają" w kółko, więc pewnie z tydzień, dwa i będzie coś więcej.
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Tak pewnie z miesiąc i będzie wszystko zalane i będą ryby w zbiornikach wystawowych.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

celebro85 pisze:Dziś byłem i życie pływa nawet w przystępnych cenach :)
Zależy na jakie rybki patrzysz :)
Za to zestaw aquael leddy 60 zbiorniki jeszcze na palecie na środku sklepu i cena też dobra znacznie taniej niż na allegro pewnie jeszcze w cenach otwarcia :) Przynajmniej tak było w wielki piątek :)
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

no ja byłem dzisiaj i szczerze mówiąc jak na taki rozmach sklepu, to aranż akwarii wystawowych to porażka, szczególnie to z tą "czaderską" tapetą roślinna.....
a swoją drogą to widać pare twarzy z innych sklepów zoo ;]
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tez dzisiaj byłem. Możecie się śmiać ale znowu wyszedłem z łopatą :P - była mi pilnie potrzebna na miejscu więc zamiast jechać po swoja szybciej było mi kupić nową :P

Aranżacje dużych baniaków typowe jak na sklepy - źle nie jest. Może się podobać większości klientom. Większość na tapetach czy tłach. Są różne typy zbiorników więc pewnie będą różne gatunki obsady. Nie ma jeszcze ryb w baniakach pokazowych. Aranżacja jest na pewno taka "początkowa" - zmieni się na pewno za chwilę. Największe akwarium pokazowe jeszcze w powijakach.

Co do ryb sprzedażowych to działa już jakieś 2/3 baniaczków. Nie w każdym są już ryby a jak są to na razie nieliczne (nie maja tłoku). Miałem nawet kupić kilka sztuk ale stwierdziłem, że poczekam z tydzień aby były po kwarantannie. Na razie widziałem ryby w doskonałej formie, bez trupów czy innych niespodzianek. Co do cen ryb to nie mogę wiarygodnie zaświadczać. Ostatnio kupowałem nieco ryb w różnych sklepach więc mógłbym je porównać, ale to nie ma większego sensu. Różnica pomiędzy 2,79 a 2,49 wygląda niewinnie a to ponad 10%. Może to jednak oznaczać rybę większą lub mniejszą, przed czy po kwarantannie, Tajwan, Czechy lub rodzimi hodowcy itd. Czasem cena nie jest więc ostatecznym wyznacznikiem tego co chcemy kupić. Oczywiście ceny zależą też od dostawców więc coś tam widziałem w stosunkowo wysokiej cenie ale większość cen była w zakresie stanów niskich.
Na pewno następnym razem kupie już ryby (te co sobie upatrzyłem a minie czas typowy dla kwarantanny).

W sklepie akwaria dla sprzedaży roślin były pełne aczkolwiek ja nie znalazłem nic dla siebie co wynika z innych powodów (przewaliłem u siebie ponad setkę gatunków więc szukam ciekawostek). Najwięcej było żabienic, trochę anubiasów, rotale, bacopy, alternathery (różne gatunki) w dobrej formie i tu powiem też że w dobrej cenie (jak pamiętam zawsze można było w RCMB jakieś perełki roślinne w cenie idealnej).

Półki już też solidnie wypełnione więc myślę, że tak pod koniec miesiąca wszystko będzie docelowo. Tym niemniej warto zaglądać już teraz. Większość już jest.

Oczywiście w sklepie głośno - ptaków już chyba komplet ;)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
a3756
Posty: 53
Rejestracja: 10 kwie 2011, 20:49
Imię: artur
Lokalizacja: kolbuszowa
Akwarium: 300 litrów
Płeć:

Post autor: a3756 »

W jednym ze zbiorników pokazowyh ma być arawana i płaszczki. Arawana ma już dobre 20 cm jak ją dzisiaj widziałem.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Też pojechałem wczoraj zobaczyć, większość zbiorników sprzedażowych zapełniona rybkami ceny różne ale porównując do innych sklepów to tak bliżej środka niż taniości, nie ma takiego szału z cenami jak myślałem, raczej narazie w sprzedaży same popularesy. Duże akwaria wystawowe zalane i powoli urządzane w największym wystawowym zbiorniku gigancie przyklejane tło. Niestety zbiorniki na rośliny (biorąc pod uwagę ogrom sklepu) malutkie, ale ceny bardzo korzystne. Półki z akcesoriami, pokarmami itp. już w większości zapełnione, ale nie miałem czasu się przyjrzeć cenom.
A nie akwarystycznie to dużo ciekawych gryzoni, gadów i ptaków. Są 2 olbrzymie boa jeden albinos jeden zwykły, 2 malutkie małpiatki z takimi pasiastymi ogonami jak u lemurów, wiewiórka i wiele innych. Jak będzie rzetelna obsługa, ceny nie poszybują strasznie do góry, i dostawy będą częste/ciekawe to będzie to pewnie najlepszy sklep w Rzeszowie, a jest już największy.

........ale łopaty nie kupiłem :roll:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tym razem nie kupiłem łopaty ale pojedyncze gurami i skalary. Były akurat w takim umaszczeniu jak chciałem a których nie znalazłem gdzie indziej. Za każdym dniem wszystkiego coraz więcej. Teraz akwaria zasiedlone to pewnie tak z 3/4.
Akwarium 5000 jest ubierane w tło więc powoli idzie ku zalaniu. Małpki pocieszne.

Trochę się uśmiałem jak na stoisku zoo, przy kamieniach i korzeniach tj. prawie przy samym widowiskowym akwarium pojawiły się zabawki piaskownicowo-plażowe :)

Rośliny łodygowe szybko znikają bo ładne i tanie. Jak ktoś chce ze 2-3 gatunki althernatery to w tym rozdaniu musi się pospieszyć. Żabienice i anubiasy schodzą wolniej.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

No i zalane akwarium gigant obejrzałem. Na razie w stylu czarne wody z żaglowcami, zwinnikami Blehera, pstrążenicami... Roślinki w akwarium na razie w kubeczkach.
W akwariach pokazowych już są ryby. Tłok w akwarium z pyszczakami - kiedyś mój kolega miał takowe - prawie rafa koralowa :) Jest i arrowana z płaszczkami jak i akwarium z dużymi pielęgnicami.

Poza akwarium morskim wszystkie pokazowe już praktycznie gotowe - ewentualnie do dopieszczenia. Ryb sprzedażowych raczej nie przybyło przez ostatni tydzień. Rośliny też w znaczącej ilości wyprzedane. Pojawił się przy regałach drugi pojemnik na rośliny do sprzedaży (ale obecnie tamte rośliny nie są na sprzedaż - pewnie przeznaczone do akwariów pokazowych) a gdzieś tam leżał nawet trzeci pusty. Być może za jakiś czas będą 3 pojemniki a to już dużo roślin.

Przy okazji zwiedziłem zmiany w części "dom" i wydałem ponad stówkę na różne babiloty do chałupy. Niektóre pierwszy raz widziałem na oczy - sporo ciekawostek jak np. nożyczki (kilka par zespolonych razem do cięcia ziół).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Konrad Demczuk
Mecenas
Posty: 145
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:10
Imię: Konrad
Lokalizacja: Krzemienica
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Konrad Demczuk »

https://youtu.be/actX6EAXrUw
Jeśli ktoś nie może się doczekać wycieczki do Majstra
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”