Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

unimax 700

zapytanie

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Bera666
Posty: 130
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:37
Imię: Bera666
Lokalizacja: Rożniatów
Akwarium: 126 litrów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Bera666 »

Ja polecam Filtr bardzo dla mnie to nie minus muszę zajrzeć dlaczego tak jest ale to kapie jak wyczyszczę zakładam i dalej super :P pewnie jakas uszczeleczka heeheh
Zielony Klimat:)
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

w życiu bym takiego kubła nie kupił co trzeba wode wylewać aby zdjąć zespół sterujący.....
Awatar użytkownika
Bera666
Posty: 130
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:37
Imię: Bera666
Lokalizacja: Rożniatów
Akwarium: 126 litrów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Bera666 »

nie zespól tylko głowice żeby wylać potrzeba spuścić wodę z kubła po zdjęciu zespołu sterującego :) zdejmujesz zespół wyjmujesz kubeł ulewasz troszkę wody i zdejmujesz głowice :)
Zielony Klimat:)
Awatar użytkownika
Kast56
Mecenas
Posty: 33
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Lubaczów
Akwarium: 400+67+40+21+19
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Kast56 »

Używam UNIMAXA od około 4 miesięcy i jestem zadowolony, nie widzę problemu przy jego otwarciu
moje 400L
erico
Posty: 26
Rejestracja: 09 maja 2014, 9:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Post autor: erico »

Kamil - odradzam Ci prefiltry narurowe - znacznie lepsze są nieduże gąbki na wlotach jak już kolega wyżej pisał - prefiltry są po to żeby je często czyścić (a tym samym rzadziej wkłady w kuble) i lepiej mieć do nich wygodny dostęp. Pozatym gdybyś wprowadził do baniaka krewetki (a warto) to nie będą znikać :). Co do CO2 nie pomogę - używam dyfuzora ceramicznego.

Mam już dłuższe doświadczenie z unimaxem 700, uważam go za NAJCICHSZY (zwłaszcza po lekkim zdławieniu) filtr jaki miałem (a długo szukałem, nowe eheimy, jbl, wewnętrzne wynalazki aquaela typu kani) po prostu akwa stoi w sypialni i priorytetem była cisza. Co do samej filtracji to wrażenia mam mieszane - mimo dużo większej pojemności nie różni się sumie od używanego wcześniej eheima 2215 (ale eheimy seri 20xx/22xx uważam za wzór wydajności pojemność/filtracja).
Samo użytkowanie to czysta przyjemność - dwa obiegi - jeden współpracuje z pompką zalewającą , drugi (z rurką) odpowietrza. Odłączenie zestawu sterującego wychlapuje może z pół szklanki wody - zwykły recznik wystarcza.

Pozdrawiam
Kamil
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:54
Imię: Kamil
Lokalizacja: Olsztyn
Akwarium: 120x50x50
Płeć:

Post autor: Kamil »

Dziękuję za odpowiedzi
ja mam starego fluvala 304 i jest za głośny nawet dla mnie, o żonie nie wspominając...
jestem zdecydowany, zakup jest kwestią czasu.

pozdr
Kamil
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Kolega erico z Sanoka. Fajnie. Co do unimaxa zgadzam sie z tobą jeśli chodzi o ciszę ale nie wiem czy masz takie samo wrażenie, ze jest słaby ? Chodzi mi o to że jak dam prefiltr to po czasie tak go zdławi, że dosłownie w wężu nie ma wody i muszę na szybko zdejmować pre filtr żeby obieg wrócił....
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

No i jak sprawa z unimaxem. Zakupiony?
Everybody Lies !
erico
Posty: 26
Rejestracja: 09 maja 2014, 9:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Sanok
Płeć:

Post autor: erico »

A co do Unimaxa, ja używam niedużej gąbki o gradacji 30 ppi - byle zatrzymywała większe paprochy które co 3-7 dni zdejmuje z gąbki. Drobną gąbkę którą mam teraz w krewetkarium zabijało szybko - nic dziwnego przy tak dużym przepływie. Filtr czyszczę co pół roku - i właściwie przepłukuje tylko dwa kosze z gąbką i czyszczę węże.
Kamil
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:54
Imię: Kamil
Lokalizacja: Olsztyn
Akwarium: 120x50x50
Płeć:

Post autor: Kamil »

Witam, filtr zamówiony, odbieram w tym tygodniu. Przy okazji się zastanawiam jakie wkłady do niego są najodpowiedniejsze?
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Ja wywaliłem bio bale i dałem zamiast nich keramzyt. A i jeszcze na samym dole dałem pomiędzy gąbki firmowe warstwę waty perlonowej a w pustą przestrzeń na lampę UV dałem dużą gąbkę tak żeby woda na powrocie nie szła z syfem.
Everybody Lies !
Kamil
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:54
Imię: Kamil
Lokalizacja: Olsztyn
Akwarium: 120x50x50
Płeć:

Post autor: Kamil »

Ostatecznie kupiłem unimax500. Niestety na stronie producenta w opisie poszczególnych modeli jest fatalny błąd, wskazujac na to że unimax 500 i unimax 700 mają takie same wymiary...
Teraz zastanawiam się czym wypełnić mieszadło co2 z filtra narurowego? I czy to w ogóle zdaje egzamin?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”