Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wraca moda na akwarystykę....

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Wraca moda na akwarystykę....

Post autor: zulix »

Bardzo interesujący artykuł i niemniej "interesujące" pomysły...
http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=103 ... aid=114caa

Stykanie się Świata ryb i ptaków to już totalnie pasjonujący bull.... Chyba zmodyfikuje ten genialny pomysł i zrobię sobie odwrotnie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

nowy trendy-snobizm dyktuje modę, wiele osób zamiast szukać czegoś "swojego", przygarnia bezkrytycznie wzorce kreowane przez ludzi którym wydaje się że mają zaje... fajne pomysły

i tak powstaje moda

de gustibus non est disputandum ...

wystarczy zobaczyć american dream akwarium i się akwarystyki odechciewa nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia estetyczne, że widząc cukierkowe akwarium w którym wszystko jest sztuczne oprócz wody - rzygać mi się che, czy ktoś jeszcze dzieli ten gust ze mną?
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Niech sobie tam snobuja i celebrytują ale niech nie męczą zwierząt. Zwierzęta zredukowane do roli mebla i gadżetu :(
http://www.trendhunter.com/trends/the-p ... g-a-splash

Na szczęście nie sprawdziły się u nas marketingowe hity: akwarium Barbie itp.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

pewnie...

szkoda tylko że jeszcze nie ma u nas na tyle świadomości żeby bojka nie męczyć w kubku 150ml, a welona w kuli 2-5l

niestety zawsze znajdzie się jakieś bezguście, które powie że jemu się to podoba
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Ja też tego nie ogarniam :/
Są tak piękne zbiorniki nawet te po 20l. Można tam zrobić super aranżacje do jednego bojka,ale po co lepiej trzymać w kuli... Przecież i tak to zdechnie... (słowa osób z mojej klasy :( ).
Ja się jednej rzeczy dziwię. Ryby też żyją i też chcą żyć,ale trafi się taki jeden z drugim i będą trzymać rybę w kuli. Powiedzą że po co większe akwarium? I tak zdechnie. Ale jak ktoś będzie trzymał psa w złych warunkach i powie że i tak zdechnie to jakby wszyscy oszaleli... :podwójnie widzę:
Mam nadzieję że to się zmieni za 10-20lat...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kule jakoś wrosły w akwarystyke więc dłuższy czas minie, ale robienie kolejnych "lansów", "mód" na krzywdzie zwierząt to powinno podchodzić pod paragrafy. Chodzi mi nawet o lansowanie takich rozwiązań - powinno być zabronione bo zawsze się znajdzie taki, któremu aranżacja przykładowo nakiblowa się spodoba.
kondzio20005 pisze:to się zmieni za 10-20lat...
Obawiam się, że na gorsze. Już widać że akwarystyka przesuwa się z hobby na snobizm. Różnica jest taka, że hobby chcemy dzielić z innymi (choćby na forum czy w najbliższym otoczeniu) a w tym drugim nie pokazujemy nikomu lub tylko tym którym ma oko zbieleć :P.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

zulix pisze:na krzywdzie zwierząt to powinno podchodzić pod paragrafy.
Może by to coś pomogło...
Teraz trzeba liczyć na to że będzie lepiej...
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ostatnim czasem bardzo mało przeglądam stron poświęconych akwarystyce, także ciężko mi powiedzieć na ile akwarystyka stała się snobistyczna. Jednak z pewnością w jakimś procencie jest skoro powstają takie "ciekawostki", lecz nie można jednoznacznie stwierdzić na ile jest to marketing, a ile z tych "pomysłów" znajduje klientów. Pewnie ktoś to kupi, żeby się "pochwalić" - idąc za myślą Jarka. Jednak wśród nas "profesjonalistów" (celowo w cudzysłowiu, bo akwarystyka sama w sobie to hobby nie profesja) taki widok budzi politowanie dla umysłu posiadacza takiego "bajeru".
Niestety często akwarystyka też sprowadzana jest do przedmiotiwości i panuje przekonanie, że Welon filtra nie potrzebuje..... pozostawię to bez komentarza, bo cenzura i jakiś tam poziom podpowiada mi, aby się powstrzymać Jednak smutne jest to, że takie osoby twierdzą, że robią dobrze, bo przecież już od lat tak ryb hodują.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

mirekkon pisze:american dream akwarium
Jeśli chodzi o ten program na discovery to mam podobne odczucia do Twoich. Czasem na niego trafię to nie mogę patrzeć na to co goście wyrabiają, niby twierdzą że znają się na rybach i chcą dla nich dobrze, a robią takie dziadostwo, że brak mi słów by to opisać. Chociażby akwarium rampa dla deskorolkarzy, ile te biedne ryby w nim wytrzymają..... 8-)
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

american dream akwarium- i tytuł sam mówi za siebie jak i hamburgery i inne cuda z USA
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Raz był odcinek gdzie gość chciał prawdziwe korale. Jacy byli zaskoczeni i z tego co tak zrozumiałem chcieli go zniechęcić do żywych korali....

To ja by wolał 200l z żywymi koralami niż 2000l z sztucznymi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”