Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Skalar leży na dnie

lub pływa pionowo

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Skalar leży na dnie

Post autor: soniak87 »

Witam
Więc tak kilka miesięcy mam skalara kilka dni temu z dnia na dzień (nic nie zmieniałem ani w pożywieniu ani w obsadzie ani w dodatkach kompletnie nic) patrzę leży na dnie myślę padł ale ku mojemu zdziwieniu żyje oddycha ale ciągle jest na dnie na boku od czasu do czasu minimalnie nad kamieniami chwilami pływa pionowo w górę najczęściej przy grzałce temperatura wody około 26. Jak jest pora karmienia bez problemu podpływa do samej powierzchni zje chwileczkę popływa i znowu spada na dno. Co mu jest??
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Niedawno miałem to samo, też myślałem że padł, a tu przy każdej próbie złapania "ożywał". Trwało to dość długo koło 1.5 miesiąca, jak przestał wypływać do jedzenia skróciłem jego męki :(
Podejrzewam jakieś pasożyty, ale nie wiem o co chodzi. Dodam, że pozostałym 9 skalarom nic nie było i żyją w dobrym zdrowiu.
Poobserwuj jeszcze jakiś czas, może wydobrzeje. Ja ryzykowałem i trzymałem w ogólnym nie odławiając go, ale Ty musisz sam zdecydować, bo jest ryzyko, że przejdzie to dziadostwo na innych mieszkańców akwarium.
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

Zapalenie pęcherza pławnego? W jakim wieku jest ten skalar? Odchody ma normalne?
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

Nie wiem jakie ma odchody przy patrze to napiszę. Skalar nie wiem ile ma ale młody mały jedna sztuka. Inne ryby pływają normalne nic im nie dolega skalara mam kilka miesięcy i ostatnio tak mu się dzieje więc nie wiem skąd to zapalenie??
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

Napisałeś, że temp. przy grzałce to 26stC, a w najdalszym miejscu od grzałki?
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

26 mam ogólnie w akwarium i tak było zawsze od kiedy mam skalara nic nie zmieniałem, chodziło mi o to, że skalar siedzi przy grzałce lub przy filtrze najczęściej
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

Oglądnąłeś już jak wyglądają odchody tego skalara? Ile masz  łącznie skalarów w akwarium? Jaka pojemność akwarium?
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

kupy chyba wcale nie robi w każdym bądź raazie nie widzę prawie cały czas leży
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

Może jest zdominowany przez inne skalary. Ile masz łącznie skalarów w akwarium? Jaka pojemność akwarium?
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Daj jakieś zdjęcie tego skalara.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”