Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

CO2 leci "obok reduktora.

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

w końcu dorobiłem się zestawu co2 :mrgreen: . dopiero co złożyłem wszystko razem ale mam problem bo coś mi syczy przy reduktorze i zalało mi zaworek przeciw zwrotny wodą z licznika bąbelków. jak to zrobić żeby zaworek był suchy i dlaczego pojawiła się jakaś nieszczelność?
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

fitoro pisze: dlaczego pojawiła się jakaś nieszczelność?
CO2 jest pod ciśnieniem kilkudziesięciu atmosfer - to bardzo duże ciśnienie stąd wszelkie nieszczelności to koszmar. Z tego powodu ja ostatnio przykręcam reduktor "na chama". Co kilka razy muszę wymienić przez to uszczelkę bo się niszczy ale przynajmniej jest to jako tako szczelne. Woda z szamponem i zobaczysz w którym miejscu jest dziura bo może to inna usterka reduktora. Aby nie wylało wody z licznika bąbli musi być i odpowiednia ilość wody i nie kosmiczny przepływ CO2. Oczywiście gdy ułożenie licznika bąbli w przestrzeni jest poprawne.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

dobra, opanowałem przedmuchy na gwintach. w sumie w 3 miejscach na nyplach bomblowało. dałem teflonową taśmę i jest super, a w instrukcji pisali, ze nie trzeba już taśmy ;)
teraz mam dyfuzor ceramiczny wsadzony w gąbke filtra wewnętrznego ale cały czas sieje mikro bąbelkami i to tak raczej nie będzie.
Everybody Lies !
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

JAro - przy każdym napełnieniu butli uszczelkę powinieneś dostać nową od firmy za free; tam gdzie napełniam zawsze jest nówka podobnie jak z butlami but-prop, jak firma solidna to wymienia przy napełnianiu.
Przy następnym napełnianiu upomnij się o uszczelkę - Ty masz przykręcić reduktor i mieć w du...ie zawracanie sobie głowy uszczelkami.

Z innej beczki - mam w pobliżu chaty 3 zakłady wulkanizacyjne i tylko w jednym z nich gościu wymienia wentyle w kołach przy każdej zmianie/wymianie opon bo jak twierdzi to jest wliczone w koszta a bierze najmniej z pozostałych 2.
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

jeszcze mi się nie zdarzyło, aby mi dali nową uszczelkę :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

To najwyższy czas zadziałać :mrgreen:
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
fox-u
Posty: 47
Rejestracja: 18 gru 2014, 21:38
Imię: Maciej
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: fox-u »

Podłączę się do tematu. Bo też mam problem z szybko uciekającym co2. Butla 1.5 kg wystarczy na miesiąc i tydzień . Sprawdzałem już połączenia pędzelkiem i płynem do naczyń i nic się nie pieniło.sprawdzałem gwinty przy butli,reduktorze, elektrozaworze i szybkozłączki przy zaworze precyzyjnym i gwint na nim i nic. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

fox-u, 1,5 kg to śmiało możesz wsadziś do wanny. Pędzelkiem i płynem to nie do końca pewne. Odłącz elektrozawór, zostaw tylko zaworek, zanurz całóść w wodzie i puść gaz. Poruszaj wężykami na złączkach przy zaworku tam często puszcza jak wężyk się ugnie.
Marekt16
Mecenas
Posty: 298
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:22
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 162L i 20L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Marekt16 »

fox-u, u mnie butla 1,5kg wystarcza od półtora miesiąca do dwóch a CO2 podaje tylko w ciągu dnia, nieszczelności nie zauważyłem, wydaje mi się że przy tej pojemności taki okres to standard.
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Marekt16, no Panie drogi 1,5 kg na Twoje 216l powinno spokojnie na 3-4 miesiące wystarczyć bo jeszcze tylko w dzień podajesz. U mnie w 112 l jak miałem 1,5 kilo to ma pół roku starczyło a podawałem 24/h ok 2-3 b/sek. a stężenie co2 w wodzie miałem idealne. Ale baaardzo dużo zależy od systemu rozpuszczania gazu w wodzie. Zywkły dyfuzor ze spieku czy kostka lipowa generuje sporo strat w postaci nie rozpuszczonych bąbli - a to powoduje że zwiększamy ilość podawanego gazu - a to powoduję szybszą wymianę butli :)
Marekt16
Mecenas
Posty: 298
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:22
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 162L i 20L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Marekt16 »

Posiadam dyfuzor, fakt przy nich są większe straty, aby była większa rozpuszczalność to umieściłem go pod wylotem wody z filtra co powoduje, że nie dociera on zbyt szybko do powierzchni tylko jest pchany na środek akwarium.
A skąd moje wnioski że taka butla starcza na 1,5 do 2miesięcy, znajomy ma 6kg podaje 24h rozpuszcza w reaktorze narurowym i taka butla starcza mu na 6 miesięcy, więc wydawało mi się że ten okres na jaki starcza nie jest taki zły.
Kiedyś miałem kombinować też z reaktorem narurowym, ale trochę mało miejsca w szafce i sobie darowałem, ewentualnie może jak kiedyś trafi się jakaś okazja to zmienie butle na większą :)
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

Marekt16, polecam mocno filtr na rurowy! Rozpuszczalność nemal 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”