Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Low-Techowe na maxa.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Przez ostatnie dwa dni trochę musiałem przyciąć zielsko (planowałem trochę później) bo Najas i Cabomba opanowały cały zbiornik. Dziś dosadziłem Bacopę Carolinianę na drugi plan w ilości dwóch sporych sadzonek. Od ostatniej przycinki rośliny zaczęły jeszcze szybciej rosnąć - zachodzę w głowę dlaczego... Glonów jak nie było tak nie ma :)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Doszła taśma led o dł. 70cm i łącznej mocy 4W. Po odjęciu podłoża, którego jest sporo bo aż 9cm teraz wychodzi jakieś 0.3W/l.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Cabomba w niektórych miejscach zbiornika przestała rosnąć - tzn niby rośnie, ale listki ma tylko od połowy w górę, więc część poszła w kosz. Dosadziłem Echinodorus Kaliebe na drugi plan obok filtra.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

ładny ten busz jest
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Po podmianie i przycince. Pozbyłem się prawie całej Cabomby. Ogólnie to ciąłem głównie Najasa i trochę Moczarki. Parametrów nie mierzyłem - tylko PH 7.2

[ Dodano: 2015-06-18, 18:11 ]
Z lewej strony akwa nie chce mi bardzo coś urosnąć. Może to wina światła bo lewa strona ( a dokładnie to ze 20cm ) jest wystawiona na działanie słoneczka przez jakieś 3 godz i mam takie wrażenie, że roślinki nie bardzo wiedzą, w którą stronę się "pchać" - czy do góry, czy na bok ;)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Po małych problemach z potasem i żelazem zaczyna wszystko wracać do normy :) Przed podaniem Fe Glabra gubiła po 3 listki dziennie, a teraz przez tydzień zmarniał tylko jeden. Są jeszcze lekkie niedobory potasu, ale to mnie nie martwi - w LT to normalka ;)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Comiesięczna podmiana wody, tym razem bez czyszczenia filtra i zero przycinki - tylko kosmetyka. Podałem potas. Niestety Glabra znowu marnieje, ale ciągle puszcza nowe listki.

Obrazek

[ Dodano: 2015-07-18, 10:06 ]
Doszła jeszcze jedna Żabienica i dwie Kryptokoryny.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

No faktycznie busz :)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Kurde większość roślinek od Ciebie niestety poszła w bekę ( nie nadawało się do LT ), ale kilka wsadziłem ;)
marho760816
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:28
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Białystok
Akwarium: 360
Płeć:

Post autor: marho760816 »

Zielono i spokój. Czyli zgodnie założeniem LT. Przeczytałem wątek od dechy do dechy i powiem szczerze że zaskoczyło mnie to że ten żwir nie narobił problemów bo jak ktoś wcześniej zauważył - jest za gruby, a jednak zdał egzamin wzorowo. Też miałem kilka lat temu zbiornik na ziemi tyle że z bazaltem i HT. Na początku strasznie pyliło, potem musiałem stać przy szkle z nożyczkami, a po roku klapło. Przy okazji restartu zauważyłem że ziemia była zbita w kamień i musiałem ją wybierać szpachelką.
Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Przez jakiś czas wydostawało się trochę "gazów", ale od jakiegoś czasu jest spokój. Nie wszystkie rośliny chcą rosnąć na tym żwirku ( Żabienice ), ale i tak uważam, że zdał egzamin całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Kolejna podmiana i mała przycinka. Filtra nie czyściłem już od 2 miesięcy i nie zauważyłem żadnego spadku przepływu wody więc go nie ruszam.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Obrazek

Jakieś "choróbsko", albo coś o czym nie mam zielonego pojęcia zaatakowało mi Platki, zostały tylko 3 sztuki. Reszta rybci jest ok. Gurami, i Żałobniczki mają się dobrze :) Doszło 6szt. Fantoma Czarnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”