Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

CMF a krewetki

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

CMF a krewetki

Post autor: CHAPEK »

Witam

Pytanie do osób, które trzymają krewetki razem z rybami w akwarium ogólnym i stosowały CMF,

Ze względu na chorobę ryb użyłem w akwarium ogólnym środek Tropical CMF. Na co dzień w tym akwa mieszkają również krewetki amano, które na czas leczenia odłowiłem do innego zbiornika - ze względu na info, iż jest to dla nich środek szkodliwy.

Leczenie w akwarium ogólnym zakończyłem. Wie ktoś po jakim czasie od ostatniego zaaplikowania CMF mogę z powrotem bezpiecznie wpuścić krewetki??

Z góry dzięki za info!
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

To zależy od częstości i objętości podmian wody oraz innych zabiegów przeprowadzanych w celu usunięcia niepożądanych substancji z wody - np. filtracja przy użyciu węgla aktywnego.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

zastosuj wkład wegla aktywnego powinien usunac reszte lekarstwa
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: CHAPEK »

No cóż musiałem poszukać odpowiedzi na to pytanie drogą doświadczalną.

Po tygodniu od aplikacji ostatniej dawki CMF dokonałem podmiany 20% wody i wpuściłem jedną Amano na próbę, a po kolejnych 3 dniach wpuściłem resztę i wszystkie mają się dobrze (minęło już 2 tygodnie). Nie stosowałem węgla aktywnego.
Zatem Krewetki Amano można wpuszczać bezpiecznie już po tygodniu od ostatniego zastosowania CMF (zakładając stosowanie przez 14 dni zgodnie z instrukcją).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”