Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Odpieniacz Nano DIY

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Odpieniacz Nano DIY

Post autor: k0k0z »

Odpieniacz do maleńkich rafek bardzo DIY na częściach z Alledrogo i akwarystycznych.

Wzoworwany na MAME NANO SKIMMER 3 ( http://reefbuilders.com/2009/06/08/mame ... me-design/ )

Użyłem:

rurki akrylowej 30mm - 25cm + inne elemny akrylowe do upgradeu - 16zł
korka do bańki do wina 32mm - 1,5zł
zestaw zaworków - 2zł
wężyki akwarystyczne - 3zł
gumki, uszczelki, silikon - 5zł
szklane rurki od zulixa - 5zł

Więc na okrągło 33zł z czego większości starczy mi na druga sztukę.


mały czyścik - miałem
pompka powietrza / kostka lipowa - miałem.


Jest to wersja 1.0 można powiedzieć prototyp z pewnymi rozwiązaniami które będą zmieniane na bardziej estetyczne.

Tak Wyglądam:

Obrazek


Tak Pienię:

Obrazek

Efektów nie ma bo narazie faza testów i nie zostawię go bez opieki, na pewno zmniejsze kostke i obnize ją do prawie samego dołu bo bąbelki i tak zaczynają się od mniej więcej połowy. Dodatkowo korek ma zastąpić akrylowa zatyczka i bezbarwne kolanka/przyłącza do powietrza podobnie jak spływ do kubka. Równocześnie pracuję nad akrylowym uchwytem zamiast magnesu chociaż rozwiązenie to pozwala na dość szczegółową regulację w fazie testowej :)
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Do odpieniacza trafił wczoraj profesjonalnie zginany i zgrzewany uchwyt, płyta grzewcza w kuchni okazała się nieoceniona :D

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”