Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Prośba o identyfikację pełzających żyjątek

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Prośba o identyfikację pełzających żyjątek

Post autor: CHAPEK »

Hej

Proszę o pomoc w identyfikacji żyjątek. 3 tygodnie temu wprowadziłem do akwarium nową roślinę. Kilka dni temu zauważyłem kilka biało-przeźroczystych żyjątek pełzających po szybach. Widoczne są szczególnie po zaświeceniu światła, wydaje się, że go unikają bo w trakcie świecenia się chowają. Pełzają bardzo powoli. Po kilku dniach widać ich już kilkadziesiąt. Największe osobniki na tą chwilę maja około 3 mm.

Czy to ślimaki czy jakieś inne skorupiaki? i pytanie podstawowe jak się ich pozbyć, czy ktoś może polecić jakąś metodę(nieszkodliwą dla ryb i krewetek)?
Wczoraj zastosowałem no-planaria jednak na tą chwilę nie zauważyłem żadnych efektów.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

CHAPEK pisze:Czy to ślimaki czy jakieś inne skorupiaki?
Ślimaczki. Absolutnie nieszkodliwe i najczęściej po jakimś czasie same znikają bo kochają źródlana wodę której w akwarium zaczyna brakować.
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5771
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”