Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Exophthalmia (Popeye)- jak leczyć?

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
szaman566
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2011, 9:43
Imię: Szymon
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Akwarium: 112l,280l
Płeć:

Exophthalmia (Popeye)- jak leczyć?

Post autor: szaman566 »

Witam, mam problem ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat leczenia tej choroby jeśli ktoś miał by jakieś pewne informacje to proszę o pomoc. Zachorowała mi jedna pielęgniczka, leczę ja do tej pory tylko Heltosanem ale efekty sa mizerne.

Doprecyzowałam tytuł. Dżoena
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 16:50 przez szaman566, łącznie zmieniany 1 raz.
szaman566
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2011, 9:43
Imię: Szymon
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Akwarium: 112l,280l
Płeć:

Post autor: szaman566 »

nikt nic nie wie?
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

1. Jak zdiagnozowałeś chorobę to nie problem poszukać w sieci info.
2. Jakbyś dał dobra fotkę chorej rybki i akwarium, postarał się ciekawie opisać problem , jak i warunki w zbiorniku to zainteresowałbyś szersze grono kolegów do dyskusji. :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Miałem kiedyś to dziadostwo u pielęgnicy. Moim zdaniem jest wywołana niewłaściwymi warunkami hodowlanymi. Przede wszystkim stara woda z dużą ilością azotanów do tego złe karmienie. Co do leczenia to nie mam pojęcia, coś bakteriobójczego np sera bactopur direct.

Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć, czyli częstsze podmianki wody, zbilansowane jedzenie (nie same płatki). Odmulanie dna bo po jakimś czasie robi się z niego niezła bomba biologiczna.
szaman566
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2011, 9:43
Imię: Szymon
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Akwarium: 112l,280l
Płeć:

Post autor: szaman566 »

W sieci jest sporo informacji jednak niestety nie ma szczegółów podanych piszą leczyć i podają np furaginę ale nie ile jaki roztwór jak często o takie info mi chodzi. Co do warunków to wodę mam kryształ ale zauwazyłem rankę za okiem u tej właśnie rybki i domyślam się ze możne to było powodem. Ja będę ja leczył Rywanolem w płynie jakie będą efekty to na pewno napisze na forum wraz ze szczegółami mojej kuracji :D
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

szaman566 pisze: Co do warunków to wodę mam kryształ
Co to znaczy kryształ? Ile NO3?
szaman566
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2011, 9:43
Imię: Szymon
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Akwarium: 112l,280l
Płeć:

Post autor: szaman566 »

Mariusz doskonale wiem jakie maja być parametry. Trzymaj się tematu i jeśli masz jakieś informacje na temat leczenia (choroby) Exophthalmia (Popeye) to napisz jeśli nie to dzięki. Wszystkie parametry wody mam w normie ale dzięki. Jak już pisałem - POSZUKUJE INFORMACJI NA TEMAT LECZENIA TEJ CHOROBY.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”