Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie mamy reduktory do CO2 i opinie o nich

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Jakie mamy reduktory do CO2 i opinie o nich

Post autor: rudolf »

Wydzielone z http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3613 - zulix

No to pochwal się koniecznie tym cudownym reduktorem, żeby inni nie wtopili kasy ;).

Ja mam taki i jest siuper, można ustawić dowolnie małe ciśnienie w kilka minut, tylko trzeba się nauczyć. Ile kosztował nie mam pojęcia, bo dostałem na urodziny ;).

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - SDD
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 6:34 przez rudolf, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Ja używam takich w robocie - to pokrętło z prawej to właśnie jest zawór - nie wiem czy dławiący ale nim można dokładnie wyregulować też ilość gazu.
Dlatego moim zdaniem taki jak ma rudolf to 2 w jednym.

Edit i chwalę się swoim zestawem - jak mówiłem za drugim reduktorem brak tylko zwykłego najmniejszego zaworu gazowego więc na razie codziennie odcinam na tym małym reduktorze choć ponowne ustawienie go nie schodzi bynajmniej długo

Obrazek

Obrazek

To właśnie ten mały reduktorek
Obrazek

Zaworek trójdrożny rozdzielający - bo w drugim akwa mi dzwonu brakuje jeszcze :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 7:03 przez truteen, łącznie zmieniany 2 razy.
Karol
Posty: 132
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:31
Imię: karol
Lokalizacja: rzeszow
Płeć:

Post autor: Karol »

Bardzo fajny reduktor. Wygląda dość solidnie i wydaje się być wytrzymały... Wiecie może gdzie da się go kupić? Jaka firma?
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

truteen pisze:Ja używam takich w robocie - to pokrętło z prawej to właśnie jest zawór - nie wiem czy dławiący ale nim można dokładnie wyregulować też ilość gazu.
Dokładnie. Ja ustawiam tak, że najpierw tym dużym pokrętłem u dołu przy zamkniętym zaworze z prawej strony, ustawiam ciśnienie wyjściowe z butli, a później tym z prawym reguluję żądane ciśnienie CO2 podawane do zbiornika. Co prawda zaworek z prawej trzeba regulować dosłownie po milimetrze, ale za to reakcja jest praktycznie natychmiastowa.
No to jak widać do najdroższych nie należy. Tym bardziej, że w zasadzie zaworek precyzyjny jest zbędny. A solidny jest naprawdę.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Po zrażeniu się do chińszczyzny zdecydowałem się na zawór redukcyjny Polskiej Firmy PERUN. Mamy takowe w pracy i są bardzo dobre. Na stronie producenta kosztują coś pomiędzy 150 a 200 zł/szt. Dając szukanie w google produktów firmy trafiłem na sklep sprzedający reduktory tej firmy. Przeglądając kolejne reduktory znalazłem taki jak znam z wyglądu i to w dobrej cenie - 68 zł/szt (cóż, czasem są wyprzedaże, promocje więc różnicę w cenie wziąłem na karb tego właśnie). Zamówiłem.
Niestety walnąłem się (jak często u mnie) i nie wgłębiłem się w szczegóły opisu. No i nie jest to reduktor tej firmy tylko jakiś noname :-( Trudno, moja głupota i niedopatrzenie.
Zawór redukcyjny jest dosyć duży i solidny. Jest z brązu a więc wytrzymałość mechaniczną ma odpowiednią (co do membrany to powiem za kilka, oby lat). Pokrętła chodzą płynnie z wyczuwalnym oporem, czyli dobrze. Niestety ostatni zawór nie jest zaworem precyzyjnym, jak mi się zdawało i jaki mamy w firmowych zaworach. Jest to tylko zawór odcinający. Stąd i tak musiałem się zaopatrzyć w zaworek precyzyjny. Jakbym wiedział o tym wcześniej to pewnie kupiłbym taki jak ma Cherry_ukasz (mam nadzieję, że pojawi się jego opinia na temat zaworu tutaj).

Tak więc, moja ocena końcowa jest taka:
+ solidnie wyglądająca obudowa,
+ niska cena
+ pokrętła chodzą całkiem dobrze
- brak zaworka precyzyjnego, mimo atrapy, że jest - trudność regulacji,
- zbyt duża wielkość do naszych zastosowań,
- nieznany producent a wiec może i podejrzana jakość - wyjdzie w latach.
czyli "na dwoje babka wróżyła". Osobiście mój entuzjazm opadł i polecając zaory firmy Perkun tego, mojego nie polecam - można znaleźć lepsze modele w podobnej cenie bądź dopłacić i kupić taki, jak powinien być ten.

Od razu piszę, że ze sprzedawcą nie miałem żadnego problemu. Po wpłacie towar został odpowiednio zapakowany i szybko dostarczony.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 18:57 przez zulix, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Ja uzywam Aqua Art z pojedynczym manometrem, pod taka nazwa mozna go tez wygooglowac. Dziala cudnie, zaworek precyzyjny jest wspanialy i reguluje jak marzenie. Wykonanie solidne, zadnych ostrych krawedzi.

+ Male rozmiary
+ Zaworek precyzyjny (bardzo dokladny)
+ 2 metry wezyka 6mm w zestawie
+ szybkozlaczka na wezyk 6mm w zestawie

- cena, ponad 200 zlotych boli kieszen
- naklejka sie odkleja :P


Generalnie jak ktos ma wydac 150 zeta za jakis lewy reduktor i potem dokladac 30 zeta na zaworek precyzyjny to polecam przecierpiec i dorzucic te 50 zeta wiecej. Towar naprawde wysokiej jakosci jak na swoja cene.
Obrazek
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

Jak jaro napisał ten reduktor kosztuje 68zł http://www.technika.krakow.pl/index.php ... -co2-argon
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

alkarn pisze:Jak jaro napisał ten reduktor kosztuje 68zł http://www.technika.krakow.pl/index.php ... -co2-argon
Chyba 83 BRUTTO + Transport min 16 zeta :)
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

No cóż ceny z czasem się zmieniają :-( Ja posiadam fakturę na 68 zł.
Za te 83 kupiłbym inny, taki, który Cherry_ukasz mógłby tu opisać :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

zulix pisze:Za te 83 kupiłbym inny, taki, który Cherry_ukasz mógłby tu opisać
To bardzo bym prosił żeby opisał.Kupiłem niedawno dwa reduktory po 66 pln i są do niczego.Wybieram się we wtorek aby je oddac.zulix, czy ten twój który masz teraz jakoś daje rady?To znaczy czy po ustawieniu nie puszcza(nie zwiększa się ciśnienie)?
pawel
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Cóż ja mogę napisać o moich reduktorach (mam takie dwa). Posiadam taki jak w poniższym linku i zakupiony w owym sklepie:
http://www.spawsc.pl/pl/spawalnictwo/do ... 2-seria-50
Reduktorów używam już od 2 lat ponad i nie mam z nim problemów. Łatwo da się je wyregulować do odpowiedniego ciśnienia wyjściowego (dalsza regulacja zaworkiem precyzyjnym). Reduktor jak na dzień dzisiejszy nie przepuszcza - jest szczelny. Myślę, że za tą cenę nie jest to zły zakup.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Tez taki mam, tylko zamiast króćca jest szybkozłączka. Od niedawna go mam, ale potwierdzam to co cherry_ukasz napisał wyżej.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

comatose pisze:Tez taki mam, tylko zamiast króćca jest szybkozłączka
Oczywiście ja też mam całą instalację na szybkozłączkach. Końcówkę można wymienić bez problemu. Koszty są groszowe.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Czy na obudowie jest wytłoczone LISSAN ,bo zdaje się że właśnie takie mam.
pawel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”