Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Unimax 250 słaby przepływ .

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robert74
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2010, 16:05
Imię: Robert
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 50

Unimax 250 słaby przepływ .

Post autor: robert74 »

Witam,kupiłem aquaela unimaxa 250.Po zalaniu filtra i odpowietrzeniu wg.instrukcji filtr działa ale ma mały przepływ i słychać wewnątrz jakby jeszcze jakiś bąbelki latały.Jak pozbyć się reszty powietrza z filtra i czy to jest wina małego przepływu ? Media filtracyjne zastosowałem te co były w zestawie.Pozdrawiam.
Life fast,die last.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

robert74, ja swojego eheima potrząsam i przechylam by pozbyć się bąbelków powietrza ;)
Jak nie jest dobrze odpowietrzony to przepływ będzie mniejszy :)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Dokładnie, ja w swoich Eheimach robię to samo. Tylko że zalewam filtr z założonymi wężami bez końcówek - leję wodę przez wężę i przechylam filtr na wszystkie strony wtedy widać ile tego powietrza ucieka.. :) Sprawdzony sposób polecam.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

w końcu to przejdzie , ale unimaxy są do kitu ,,on i tak ci się zapchnie i w końcu stanie , zależy ile masz ryb Ja w swoim akwarium napoczątku miałem zatrudnionego unimaxa 700 i nie dawał rady ,,pełno syfu w toni który osadzał się na roślinach i teraz pracuje z Fluvalem FX-6 , mam takie lusterko w toni , że ryby nie wiedzą jak pływać bo nie widzą wody
Awatar użytkownika
robert74
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2010, 16:05
Imię: Robert
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: robert74 »

Problem sam się rozwiązał, w nocy filtr wyrzucił całe powietrze i już działa jak należy.
Akwarium 240 l i 2 pawiookie ok 20 cm.Do tego jeszcze kaskada fzn 3.
Life fast,die last.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”