Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rak Luizjanski

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Pawlik
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:02
Imię: Pawlik
Lokalizacja: Cieszanów
Płeć:
Wiek: 47

Rak Luizjanski

Post autor: Pawlik »

Witam.Dwa dni temu kupilem dwa raki Luzjanskie.Mial ktos Was te raki w akwarium?Chodz mi o Wasze doswiadczenia z tym rakami.
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

po coś kupił jak nic o nich nie wiesz

sorka , takie pytanie mi się nasunęło
Pawlik
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:02
Imię: Pawlik
Lokalizacja: Cieszanów
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Pawlik »

Wiem o tych rakach sporo z roznych artykulow.sorry moze zle sie wyrazilem chodzi mi jak jest z doswiadczenia innych chodowcow rakow Luizjaniskich?Kolego teoria to jedno ale z doswiadczen realnych to drugie i ta wiedza wiecej wartuje od tego co pisza w necie.Widze ze te raki sa latwe urzymaniu zapewnilem im wiele kryjowek kokosy,korzenie mangorowe.Pokarm urozmaicony daje,wpylaja mi mech.Narazie zabienic i kryptokoryn nie wyciagaja.norki pokopaly mi w akwarium pod korzeniami ale wiem ze jak dorosna do 12-15 cm po swojemu przemebluja mi akwarium.Sa fajne jak sa glodne podchodza do przedniej szyby bym im wrzucil cos smacznego do jedzenia w przerwach skubia sobie korzen i jedza.woda krysztal dobrze natleniana i filtrowana 24h na dobe.Temperature mam bez grzalki na poziomie 26°C bede schladzal jak zacznie isc w gore wentylatorem lub lodem w butekach pet by zbic temperature.Chyba ze odezwie sie doswiadczona osoba w temacie rakow i udzieli mi rad z wlasnego doswiadczenia w tym temacie.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Zagadaj do kol. Micjan hodował różne raki może i z tymi ma jakieś doświadczenie.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Pawlik
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:02
Imię: Pawlik
Lokalizacja: Cieszanów
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Pawlik »

Dziekuje kolego z imfo.
Pawlik
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:02
Imię: Pawlik
Lokalizacja: Cieszanów
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Pawlik »

Obrazek

[ Dodano: 2016-06-19, 12:14 ]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”