Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30] Forest of Chaos

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Vexatus
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:23
Imię: Patryk
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć:
Wiek: 43

[30] Forest of Chaos

Post autor: Vexatus »

Witam. Przedstawiam pierwszy baniaczek. :)

Litraż: 30 litrów (40x25x30 cm)
Filtracja: HiDOM AP-300
Oświetlenie: 4W (ekwiwalent 32W) 6400K + 5W (ekwiwalent 25W) 4000K + taśma 12 x LED o zapomnianej temperaturze barwowej.
Ogrzewanie: Aquael Comfort Zone 25W
Podłoże: 100% piasek
Dekoracje: korzenie drzewa niewiadomego gatunku, gałęzie orzecha włoskiego, liście dębu

Akwarium zostało zalane 18 października 2015 i od tamtego czasu właściwie niewiele się zmienia. Może tylko nieco zarosło i doszło nieco roślin. :) Właściwie nie za bardzo jest się o czym rozpisywać, bo wszystko widać na zdjęciach i na filmiku. Więcej szczegółów (jeśli znajdę dłuższą chwilę) na: http://www.vexatus.net/moje-akwaria/for ... chaos-2016. Zdjęcia i filmik zostały zrobione 18 lipca 2015. Ogólny widok:

Obrazek

Obecnie w akwarium rosną sobie: Cryptocoryne wendtii green (bez tej rośliny żaden mój baniak nie istnieje), Cryptocoryne wendtii tropica, Cryptocoryne jachnelli (nie wiem dokładnie co to za roślina - wcześniej nigdy jej nie miałem). Z tyłu na środku rośnie sobie Hygrophila corymbosa Thailand. Wreszcie mam także sporo nurzańca, więc Vallisneria spiralis panoszy się także tutaj. :)

Jak na razie w akwa mieszka na stałe tylko jedna samica DT odmiany kambodżańskiej. Od kilku miesięcy bezskutecznie szukam w lokalnych zoologach jakiegoś samca i innych samic tej odmiany. :) Obsadę uzupełniają oczywiście zatoczki. Na początku lipca baniaczek został także zainfekowany świderkami. Od tego czasu świderka widziałem jak na razie tylko raz - siedzą sobie zakopane w podłożu. :)

Obrazek

W najbliższym czasie nie planuję absolutnie żadnych zmiana w tym akwarium. Moja cała aktywność przy tym baniaczku sprowadza się w sumie tylko do karmienia i podmian wody. Obecnie dojdzie ewentualna przycinka nadwódek i usuwanie nadmiaru nurzańca, jeśli zacznie atakować przednią szybę. Wszelkie uwagi na temat akwa mile widziane.

Dla zainteresowanych jeszcze filmik na YT z wykorzystaniem każdego zainstalowanego w tym baniaczku oświetlenia:

https://www.youtube.com/watch?v=xQvDDSwW4DQ

Pozdrawiam.
...
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Baniak wygląda ciekawie. Nie myślałeś odmulaniu dna?
A i jeszcze mam prośbę, wgrywaj zdjęcia przez naszą wgrywajkę (u góry strony) bo tak po jakimś czasie zdjęcia znikają i temat staje się mało czytelny i nie spójny.
Vexatus
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:23
Imię: Patryk
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Vexatus »

Ten baniaczek nie był i nie będzie odmulany - taka koncepcja. :)

Fotki są hostowane na moim serwerze i nie mają prawa zniknąć. :)
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”