Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Eset Security Pack- proszę o opinie

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Eset Security Pack- proszę o opinie

Post autor: boggi »

Witam.
Proszę o wypowiedzenie się użytkowników tego pakietu, lub kogoś, kto na tym się zna.
http://www.omegasoft.pl/ESET/Smart-Secu ... 2-Miesiecy

Potrzebuję programy antywirusowe ze stajni ESET.
Mam do ochrony właśnie 3 komputery i byłyby też 3 smartfony.
Oferta jest tania stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ja tam używam Nortona: http://www.ceneo.pl/40990823 (10 urządzeń bez rozgraniczania ile na kompy, tablety, czy komórki). W robocie mam ESTEa ale wydaje się mniej skuteczny. Norton znowu czasem reaguje niepotrzebnie.
ale jeżeli:
boggi pisze:Potrzebuję programy antywirusowe ze stajni ESET
to dyskusja jest bezproduktywna.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

No tak ale Eset ma sporo produktów.
Np. http://www.nod32.atcomp.pl/dla-domu-i-m ... 1-rok.html
Eset mam od kilku lat ale to jest ESET SMART SECURITY, tutaj jest chyba trochę okrojona wersja.
Stąd moje zapytanie właśnie o tę firmę.
Dlatego pytam, czy ten dokładnie produkt jest wystarczająco dobry.

Ale !!!! Propozycja jaką podałeś jest kusząca cenowo, nie wiem jak z obciążeniem systemu.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Ktos cos jeszcze ? jakieś porady?
Jestem skłonny zmienić producenta, ważne żeby program nie obciążał systemu.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jedyny problem z Nortonem to to, że czasem jest nadgorliwy. Gdy nie kombinujesz za bardzo, nie ściągasz np. programów shareware itd. to nie powinien być zauważalny. Ma też kupę ciekawych możliwości. No i jest 10 urządzeń. Ja mam w domu kilka kompów bo jest ich więcej niż ludzi, każdy ma komórę i jeszcze w robocie sobie zainstalowałem bo ESET wg mnie jest zbyt słaby. Myślę, że powinieneś wygooglać porównania antywirusów/ścian ogniowych, programów typu internet security. Jet to to o tyle istotne, że w kolejnych latach zmieniają się liderzy. Z tego powodu nie przywiązywałbym się do danej marki. Mam Nortona od ~nastu lat (różne produkty) i z grubsza zawsze byłem zadowolony. Ostatnio mnie nieco wkurza bo się zautomatyzował za bardzo. Mam nagrywarkę do telewizji naziemnej i część z nagrywanych programów sobie odkładam na dysku. Potrzebuje programu do konwersji i najlepszy z nich (darmowy) jest wykrywany przez Nortona jako potencjalnie szkodliwy i blokowany,. Ile się muszę namęczyć aby go wyłączyć z kontroli to moje. Niestety co jakiś czas (po jakiejś tam odnowie bazy wirusów) znowu mi blokuje i znowu muszę się męczyć...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

No to pewnie się skuszę, przemawia duża ilość urządzeń no i wiarygodna opinia kolegi.
Bo to co w necie, to często są wybiórcze opinie.
Nie jest ze mną tak źle, bo jestem jeszcze reformowalny :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Boggi sprzedaje w firmie eseta od 8 lat. 90% klientow zadowolonych. Jak wszytskie antywirusy cos tam zawsze puści chyba ze jesteś podłączony pod GRID taka globalna sieć wtedy wykrywalność 100%. Nie zajmuje zasobów działa szybko i sprawnie. testowane na "doopach" nic sie nie zainstalowało ani nie zainfekowało pod warunkiem że czytasz komunikaty.
Nie zgodzę sie z zulixem ze norton jest super ekstra cool raczje jest produktem porównywalnym i niestety obciążenie zarówno procesora jak i pamięci jest większe.

Ta wersja eseta 3 w jednym jest "tania" koło 220 pln na rok potem taniej. Ma tez jedna ciekawa funkcje antitheft. Jak ci ktos zajuma lapka albo telefon mozesz mu foty probic wbudowanym telefonem lub kamerką i możesz zlokalizować mniej wiecej gdzie jest lapek/ telefon.

Uprzejmie informuje że to nie reklama bo co mi z tego , a raczej spostrzeżenia moich klientow i moje też.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

pawprz pisze:Nie zgodzę sie z zulixem ze norton jest super ekstra cool
Nie masz się z czym niezgadzać bo ja raczej nic takiego nie pisałem.
W wielu testach wygrywa Kaspersky i wszelkie takie na jego silniku. Według moich spostrzeżeń w pracy i w domu co podkreślałem Norton jest lepszy (ale nie znaczy to że jest rewelacyjny).
pawprz pisze:...raczje jest produktem porównywalnym
... skoro za niższą cenę jest tu więcej - chociażby te 10 urządzeń to taki zakup jest bardziej opłacalny. Skoro tak to może i jest super extra cool w porównaniu do programu dającego 3+3 urządzeń a nie stojącego na wyższym poziomie. Nie oznacza to jednak, że jest super extra cool w porównaniu do wszystkich programów tego typu :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

O. Muszę przetestować ten ESET Grid. W pracy mam ok. 30 komputerów na ESETcie i własnie się zastanawiałem, czy nie odpuścić sobie opłacania obonamentu i nie zostać na zwykłym Windows Defenderze, bo przez ostatnie kilka miesięcy plącze się po kompach robak ukrywający dane na pendrivach (wszystkim plikom nadaje atrybut hidden, a Windowsy domyślnie takich plików nie pokazują), i ludzie mi marudzą, że stracili dane.

Kompy często-gęsto mają stycznośc z pendrive'ami z różnych źródeł (ktoś przynosi prezentację, ktoś zdjęcia, itp.), a ESET nigdy niczego niepożądanego na nich nie znalazł, stąd moja niezbyt dobra o nim opinia; z drugiej strony, żaden inny popularny antywirus tez nie :), więc musiałem sięgać po ComboFix albo Zoek. Dopiero po upgrade na Windows 10 systemowy Defender wykrył dziada.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Zenon ten katalog najlepiej odkryc Total commanderem jakby s chcial moge wyslac info na pw
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

...co nie zmienia istoty problemu przy braku reakcji antywira.
U nas w robocie kilka osób zaraziło się wirusem szyfrującym dane bo antywir nic nie zgłaszał a nie byli tak biegli aby rozpoznać fake. Pal licho jak są nowe wirusy - te czasem przechodzą. Przy starych nie powinno już tak być. Nie mówię, że Norton by dał radę - nie próbowałem klikać na badziewiu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Postanowiłem wziąć Nortona :)
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

U nas w robocie kilka osób zaraziło się wirusem szyfrującym dane bo antywir nic nie zgłaszał a nie byli tak biegli aby rozpoznać fake. Pal licho jak są nowe wirusy - te czasem przechodzą.
Z włączonym gridem Eset wyłapywał bez włączonego niestety juz nie
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

pawprz pisze:Zenon ten katalog najlepiej odkryc Total commanderem jakby s chcial moge wyslac info na pw
attrib *. -h -s /s /d tez daje radę :). TC musiałbym najpierw mieć założonego na kompach, a z lini poleceń szybciej - ale dzięki :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”