Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

50 l ikra ramirez

Aparat trochę psuje zdjęcia

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Prawda jest taka że nawet gdybyś miał idealne parametry wody to i tak ikry nici. Pewien doświadczony hodowca Ramirezek powiedział mi że dopiero 5-6 ikra daje mini mini minimalna szanse na narybek. A to dlatego że młode pielęgniczki nie umieją obchodzić się jeszcze z ikrą i dlatego ja zjadają bądź zostawiają na pożarcie innym, ale z czasem się uczą.
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Ok, dzięki =)
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Ehhh... Z ramirezami nie wypaliło niestety. Miały ikrę 2 ray i potem zdechła samiczka i postanowiłem dokupić drugą. Niestety dostałem samca :( . Pożyły tak kilka dni i zdechły obie.
Zostały same kiryski. No to za kilka dni pojechałem do zoologika i dokupiłem 2 kosiarki, ponieważ miałem dużo glonu i 2 ślimaki neritina. idąc do kasy. pan zobaczył, że do woreczka przez przez przypadek wyłowił też jednego jarzeńca. Więc skoro już go wyłowił, to też go zabrałem za 1gr ;) . No ale pomyślałem że przecież jedna rybka będzie samotna i kilka dni potem dokupiłem jeszcze 5.
Więc na dzień dzisiejszy w akwarium pływa:
- ampularia, neritina i 2 helenki
- 5 kirysków spiżowych
- otosek, który jest już u mnie bardzo długo
- 2 kosiarki
- 2 tetry kolor (które dostałem bo ciocia ich nie chciała)
- 6 jarzeńców
Postaram się powiększyś stadko jarzeńców, a oddać 2 tetry. Jeszcze nie wiem jak to będzie :|
No ale akwarium wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”