Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240l z paletkami

Plany ;)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

udało ci się ten kwas kupić? co u ryb? przyjmują pokarm?
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Na razie nic nie robię z pH, czekałem aż filtr dojrzeje itd, na dniach kupię kwas i będziemy tworzyć.


Rybki trzymają się dobrze, pokarm przyjmują jeszcze przed opadnieciem na ziemię : )
Irytuje mnie jednak wciąż ogromna płochliwość...szybciej podejdę i już spierdzielaja do jamki....powoli mam tego dosyć....



Wczoraj z ciekawości dałem ciemnym zakątku akwarium pasek ledowy 25w 6000k, dla roślin to tragedia choć ku memu zdziwieniu kabomba sporo urosła w 2 dni :p

Jakie było moje zdziwienie jak paletki popłynęły pod ledy....granatowe aż bolą 😁

Ja mam takie moduły ledowe, dla roślin ok, dla paletek niezbyt :p ( jeżeli chodzi o barwy )






Czy jest możliwość zrobienia roślinnego ht z paletkami ? 0.6l/w oraz substrat ? Jak myślicie ?
Są to jednak rybki które lubią czarne wody ale niejednokrotnie widzę na forum jak ludzie mają 0.7l/w przy paletkach xd

[ Dodano: 2016-12-14, 22:16 ]
Obrazek

[ Dodano: 2016-12-14, 22:57 ]
Jeszcze jedno, mogę zejść z temperaturą do np 26?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawmoss pisze:Irytuje mnie jednak wciąż ogromna płochliwość...
Na pewno nie bez wpływu jest fakt, że masz mocne oświetlenie i jeszcze go dokładasz.
pawmoss pisze:Czy jest możliwość zrobienia roślinnego ht z paletkami ?
Wszystko jest możliwe, tylko jest to złe dla ryb. Już na to zwracałem Ci uwagę ;)
pawmoss pisze:niejednokrotnie widzę na forum jak ludzie mają 0.7l/w przy paletkach xd
I źle mają - wszystko zależy czy ktoś przedkłada własne widzimisię nad los żywych stworzeń, czy nie ;)
Jeszcze jedno, mogę zejść z temperaturą do np 26?
Za nisko. A jaką w ogóle masz teraz?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Na pewno nie bez wpływu jest fakt, że masz mocne oświetlenie i jeszcze go dokładasz.
Oświetlenie 0.2-0.3 jest za duże ?



Cały czas mam 28 stopni, pytam z ciekawości : )



Ma ktoś może eheim 350 professional ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Zrozumiałem z Twojego posta, że masz 0,6W/L xd
Oczywiście wyjdę na ortodoksa, ale 0,2-0,3 to i tak dość jasno dla ryb z BW ;) Generalnie przy zapewnianiu rybom odpowiedniego oświetlenia należy się skupiać nie tyle na samej mocy światła, co na jego odpowiednim stłumieniu. Nawet 0,2W/L to dla większości ryb bardzo mocne światło (jeżeli nie jest stłumione), nie licząc żyjących przy samej powierzchni oraz ryb bardzo płytkich wód.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

pawmoss pisze:Ma ktoś może eheim 350 professional ?
A co Ci potrzeba?
charta non erubescit
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

A co Ci potrzeba?
Mam właśnie ten typ, ostatnio coś mi nie pasowało i go otworzyłem, nie ruszałem wkładów nic, po prostu otworzyłem i zamknąłem, ten pierwszy filtr wstępny był zalany, normalnie odpalił i działa bez problemu już 2 dzień ale 2 dzień mam brudną wodę, tzn całe akwarium w takim pyle jakby filtr nie filtrował, czy możliwe że coś źle zrobiłem z tym wstępnym ?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

pawmoss, w środku masz takie uszczelki małe na kosze może otwórz go i sprawdź czy dobrze złożyłeś ;)
charta non erubescit
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Greek,

Nie, tylko się zapytałem jakby to wyglądało, tymi chińskimi ledami niby mam 30w ale one są strasznie punktowe więc jeden oświetla może powierzchnię 10x10CM :) i to nie xd

Dzisiaj dodałem z ciekawości jedną świetlowke 30w tri power light ( barwa taka różowa ?.XD ), dałem ją tylko na próbę na 1-2 dni żeby zobaczyć jak wygląda i jak się rośliny zachowują, 10minut po założeniu paletki wypłynęły i są dużo mniej płochliwe :) widocznie ledy do wywalenia :)
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Mała aktualizacja :)

Obrazek


Na razie daję lekko co2 ( jednak dałem ) oraz makro i micro Tropicala.

Parametry:

Fe - 0.3
Mg - 6
No2 - 0
No3 - 50mg/l - na dniach trochę grzebałem w podłożu
NH4 - 0
NH3 - 0
PH - 7 ( Bez zmian po rozpoczęciu podawania co2 - 2 dzień )
GH - 8
KH - 5
K - ponad 15? Tutaj jestem głupi 😛 robię testy JBL'a, w tej podłużnej miarce trzeba nalewac aż przestanę widzieć X, skala zaczyna się od 15, który jest powiedzmy 4CM od dna...tyle że ja X nie nie widzę już po wlaniu kilku mililitrow 😁 i nawet nie dochodzi do końca skali


Na dniach zrobię jeszcze testy i popytam się o ewentualne niedobory :)
Oraz kupię test PO4
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Noooo teraz akwarium zdecydowanie wygląda ładniej, bardziej w moje klimaty ;)
Coraz bardziej nachodzi mnie na palety.
A cóż to jest przyklejone do szyby z lewej?
Roślinki tak ładnie Ci rosną czy niedawno kupione?
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Nie wiem czy pomoże ale po teście do K zostaje osad który trzeba wyczyścić woda zdeminariliozwaną (przynajmniej ja mam taka w zooleku) bo jak nie umyjesz to fiolka robi sie coraz bardziej matowa i zakłamuje pomiary.
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

pawmoss pisze:tyle że ja X nie nie widzę już po wlaniu kilku mililitrow
Skoro tak to może masz zbyt duże stężenie potasu?
Jak podajesz nawóz?
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Krzych82, po lewej stronie są zawieszone dwie kępy mchu owinięty siatką na ziemniaki i przyklejony przyssawkami 😁 zobaczymy czy urośnie, może to trochę śmieszne ale zawsze rosły mi piękne rośliny bez umiejętności nawożenia, aromatica jak krzaki a mech mi zawsze zdychał 😁

pawprz, tutaj akurat miałem nową fiołke ale dziękuję za info bo bym o tym nie widział że trzeba przemywac :)

Krzych82, no niby normalne ale trochę mnie to dziwi że nawet po podmiance wody ( daję tylko RO ) POTAS jest poza skalą :)
Jak nawożę ?


Jak na razie daję co tydzień nawozy tropicala które daje się po podmiance czyli:


Tropical multimineral
Tropical ferro aktiv
Tropical aqua plant maktoelementy


10ml na 100l

Mam jeszcze całą gamę planta gainer czyli makro, micro, fe oraz potas ale od 2 tygodni nie używam od kiedy leje tropicala



Jeszcze jedno słówko co do światła, na dniach zmienię oświetlenie na 4x39w bo to moje to jedna wielka samoróbka 😁
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Pamiętasz jak piesałem ??

"...No coś tam się stabilizuje przy tych twoich doradcach, szkoda tylko że nie pH, bo od 21.11.16 (7,0 pH) do dzisiaj 3.12.16 (7,3 pH) Ci skoczyło. Zwłaszcza że po rybach już widać że są po mocnych przejściach bo raczej przypominają wyścigówki niż dyskowce. Świadczy to o dużych zaniedbaniach do tej pory.
I jeżeli nie zaczniesz pracować nad pH i odpowiednia dietą dla nich to ta przygoda szybko się zakończy.
Aktualizuj wątek zdjęciami ryb co 2 tygodnie żeby w razie potrzeby osoby które mają doświadczenie z paletkami mogły w porę zareagować...."

a teraz wstawiasz nowy temat

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... ht=paletki

tylko na to czekałem patrząc na porady pseudo-akwarystów, mówiłem Ci żebyś napisał do mnie o poradę kiedy zauważysz że coś jest nie tak z rybami.

Teraz widzisz co ich rady są warte przy rybach wymagających.
Życzę powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”