Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Caridina dennerli

Nasze doświadczenia ze skorupiakami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Caridina dennerli

Post autor: Inc0 »

Caridina dennerli


Krewetka potocznie nazywana "kardynałkiem" lub "biedronką".
Człon nazwy gatunkowej dennerli pochodzi od znanej niemieckiej firmy akwarystycznej,
która sfinansowała wyprawę podczas której odkryto i opisano ten gatunek .ObrazekObrazek

Pochodzenie: C. dennerli to endemiczny gatunek zamieszkujący jezioro Matano na wyspie Celebes.

Warunki życia:
-w naturalnym środowisku: temperatura 27–31 °C , pH 7.4 przewodność około 230 μS
-w akwariach:temperatura 27–31 °C , pH 7.4-8,0 przewodność 230-700 μS GH 7-15 KH 3-10 i wiecej( w niewoli krewetki te hodowcy utrzymują przy życiu i z powodzeniem rozmnażają w wodzie o bardzo odmiennym składzie dlatego tak szerokie widełki w parametrach jakie podałem jedynie temperatura nie powinna być niższa niż 26°C a PH nie powinno być niższe niż 7,2)

Wygląd zewnętrzny: Cardinia dennerli jest to krewetka karłowata o ubarwieniu ciała od jasno czerwonego po bardzo ciemna czerwień, wzdłóż ciała biegną w równych rzędach białe kropki , charakterystyczne dla tej krewetki są białej barwy chelipedy i bardzo długie anteny .

Wielkość i dymorfizm płciowy: Samice bardziej krempej budowy dorastają do około 2,5cm, samce smukłej budowy ciała dorastaja do około 2cm

Zachowanie:Spokojne a wręcz płochliwe krewetki odważniej sobie poczynaja gdy jest ich w akwarium znaczna ilość

Pokarm:Glony zielone, okrzemki , brunatnice sporadycznie i bardzo niechetnie przyjmują inne podawane pokarmy

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne czyli z jajek wylegają się gotowe do życia w pełni wykształcone krewetki które od urodzenia są ubarwione jak rodzice.Obrazek
Samica przez okres około 3 tygodni nosi jajeczka w ilości ok. 10 sztuk. Krewetki osiągają gotowość do rozrodu w wieku około 3-4 miesięcy.

Przygotowanie zbiornika:Podłoże skaliste ,rośliny nie są konieczne, ważne by zbiornik był bardzo stabilny i porosniety glonami.

Przepiękne o niesamowitym zachowaniu ale szalenie trudne do utrzymania przy życiu krewetki dla niedoświadczonych akwarystów dlatego mogę je polecić tylko doświadczonym akwarystom.
Awatar użytkownika
Blondona
Posty: 339
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:24
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Mam!!!!!!!!!
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Blondona »

Brawo ja!!! Już po zdjęciu zorientowałam się, że to krewetka :)))))
Jeszcze trochę i może przestaną budzić we mnie odrazę ;)
W nastroju była zawsze szampańskim albo podłym. Same skrajności, nic pośredniego. Niektórzy mówili, że jest stuknięta. Drętwusy tak mówiły.

Charles Bukowski
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

oo bratnia dusza tez czuje do nich obrzydzenie tak skrajne że trzymam je w zamknięciu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opisy gatunków”