Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

3x10 cardina i neocardina, 30l cardinal denerli

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

moja przyczyna stosowania kranówki była nieco inna

kupiłem sole sulawesi 7,5 czyli bełtając te sole z wodą RO mogłem uzyskać PH7.5, a w kranie mam 7,6-7,8

więc jaki był sens? sole te dodaję czasami tylko po to aby wzbogacić wodę - dosłownie solę jak zupę szczyptą, a w kranie mam KH=9 GH=15 PH ok 7.6 EC=ok 400us

woda z Sanu a więc górski kamienny potok zawierający minerały oraz sporo syfu no i CaCO3 w nadmiarze

liczę na to że woda po przejściu przez oczyszczalnię w procesie ozonowania jest na tyle dobra że z powodzeniem nada się do sulawesi, chociaż do ogólniaka na aktywnym podłożu też leję tę wodę i jakoś się kręci, a jak parametry na wiosnę wrócą do KH=6/7 GH=10/12 to będzie wręcz idealna do akwarium

wodę z kranu często piję wprost bo uważam że jej jakość jest całkiem nie zła, a niekiedy lepsza w smaku niż niejedna mineralna z hipermarketu
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Harlequin pisze:taiwany na samej kranówce bez dodatków. Może garstka a dla czego bo Ja mam inną kranówkę niż Wy i inni.
mam 3 sztuki :D z hybryd :D na kranie i neutralu, a hybryd ze 100 :D hehe nikt nie mnoży na normalną skalę, próbował ostatnio Shrimp Farm trzymać Taiwany bez podłoża i nie pykło...
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:moja przyczyna stosowania kranówki była nieco inna

kupiłem sole sulawesi 7,5 czyli bełtając te sole z wodą RO mogłem uzyskać PH7.5, a w kranie mam 7,6-7,8

więc jaki był sens? sole te dodaję czasami tylko po to aby wzbogacić wodę - dosłownie solę jak zupę szczyptą, a w kranie mam KH=9 GH=15 PH ok 7.6 EC=ok 400us

woda z Sanu a więc górski kamienny potok zawierający minerały oraz sporo syfu no i CaCO3 w nadmiarze

liczę na to że woda po przejściu przez oczyszczalnię w procesie ozonowania jest na tyle dobra że z powodzeniem nada się do sulawesi, chociaż do ogólniaka na aktywnym podłożu też leję tę wodę i jakoś się kręci, a jak parametry na wiosnę wrócą do KH=6/7 GH=10/12 to będzie wręcz idealna do akwarium

wodę z kranu często piję wprost bo uważam że jej jakość jest całkiem nie zła, a niekiedy lepsza w smaku niż niejedna mineralna z hipermarketu

No to dobrą masz kranówkę pod względem GH, kH,pH i przewodności, jest pewna szansa że kardynały się powoli przyzwyczają ......warto spróbować jak będziesz miał nadwyżkę.

Oczywiście mam nie ufność do wody z kranu bo pracowałem w zoologicznym i czasem ryby padały po podmianie i klienci potwierdzali że też tak mieli w domach, ryzyko zawsze jest że wpierdzielą chloraminę bo bakteria jakaś w wodzie im wyjdzie i jak to wlejesz do krewetek no to sam zobaczysz co się dzieję :)

Woda RO i sól to koszt początkowy ja dałem za filtr RO 119zł z przesyłką i 1kg salt 7,5pH sulawesi shrimps 149zł z przesyłką i używam już drugi rok co tydzień podmiana i nawet do połowy nie doszedłem opakowania. A filtr RO to tak mało wody używam że on się zużyje nie wiem kiedy..... dla Mnie bezpieczniejsze jest danie RO plus sól..............i ok jak masz kranówę "fajną" do próbuj na pewno warto eksperymentować moje krewetki to już dwa pogromy duże miały, ale też testuję dla potomnych. Oczywiście tylko mówimy o kardynałach.
Blue leg poso i ninia bee podobno też łatwe sulaweski.

[ Dodano: 2017-03-14, 12:05 ]
stan_shrimps pisze:
Harlequin pisze:taiwany na samej kranówce bez dodatków. Może garstka a dla czego bo Ja mam inną kranówkę niż Wy i inni.
mam 3 sztuki :D z hybryd :D na kranie i neutralu, a hybryd ze 100 :D hehe nikt nie mnoży na normalną skalę, próbował ostatnio Shrimp Farm trzymać Taiwany bez podłoża i nie pykło...
No są wyjątki od reguły :) czyli sam kran odpada trzeba dodawać jakiś specyfików.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

U mnie kran był wtedy kh 2 gh 6 najgorzej było pod względem pH bo nie mogłem podnieść dlatego stosowałem to wapno i było ok, tak jak piszę nie jestem znawcą krewetek ale z mojego niewielkiego doświadczenia widzę szansę trzymania ich w takich warunkach jak miałem w akwarium. Tylko tak jak pisze kolega Harlequin, czy jest warto się męczyć i krewetki również, czy nie lepiej lat to co ma być i mieć święty spokój ;). Ja w moim roslinniaku trzymałem Crystale, Taiwany itp i wszystko żyło i się mnożylo ale bez jakiś większych efektów. Oczywiście podłoże było Ada.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

u mnie na Adzie w ogólnym skaury świetnie się mają, ale po jakimś czasie widzę że coraz więcej wyłazi słabiej wybarwionych, albo wręcz przeźroczystych
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

U mnie do roku czasu było wszystko ok, teraz jak zaczęły padać jeden za drugim zrezygnowałem z ich trzymania w moim roslinniaku.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ale co Ci zaczęło padać - sakury?

u mnie plaga, tylko że same kiepsko wybarwione
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Obrazek
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

:tak: :tak: :tak:
Bardzo ładny baniaczek.
Czy ta kępa z tyłu po prawej to hydrocytle tripartitia sp. japan tak się buja do góry ?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Krzych82 pisze:Czy ta kępa z tyłu po prawej to hydrocytle tripartitia sp. japan tak się buja do góry ?
tak

p.s.
to nie kępa tylko śmiesznie mała ilość, 5 razy tyle wywaliłem z akwarium
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
zasanie
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2017, 14:01
Imię: Kamil
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Post autor: zasanie »

Oj napracowałeś się widzę, w porównaniu z tym co widziałem na żywo to pustka się zrobiła ale i przejrzyście :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

cały weekendzik ubiegły na to poszedł

niestety tak to jest jak się zaniedba pewne sprawy na dłuższy czas
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

gadziny z ogólnego ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

deserek:
https://www.youtube.com/watch?v=eu5JfiPyI0g
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Mirek i jak ślimak ze żarł glon u kardynałów?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

jak widać na filmie trochę posprzątał, ale sam nie daje rady mam plan dokupić jeszcze 2 szt

ostatnio zaczął mi grzebać w podłożu, co mnie martwi bo glonu od cholery a on szczęścia szuka ....
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”